Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво си намерих вкъщи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво си намерих вкъщи

    Отдавна си търся стар фотоапарат, но все не намирам време и средства да си закупя хубав. Днес търсех едни работи вкъщи, когато в един шкаф намерих това:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0025.jpg
Прегледи:1
Размер:78.1 КБ
ID:6040217Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0026.jpg
Прегледи:1
Размер:109.3 КБ
ID:6040218Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0027.jpg
Прегледи:1
Размер:72.8 КБ
ID:6040219Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0028.jpg
Прегледи:1
Размер:58.9 КБ
ID:6040220Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0029.jpg
Прегледи:1
Размер:103.3 КБ
ID:6040221Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0030.jpg
Прегледи:1
Размер:80.6 КБ
ID:6040222
    В Интернет прочетох, че е Украинска техника. Някой знае ли повече за този фотоапарат, защото ми е интересно?
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    0878 23 58 34- Радо

  • #2
    От: Какво си намерих вкъщи

    Какво по-точно те интересува. Такъв ми беше третия апарат, след Смяна 8 и Байрета.

    Коментар


    • #3
      От: Какво си намерих вкъщи

      Съветска е! Ама какви спомени ми навя с този апарат... като ученик що ленти съм изщракал! Какви дивни скорости имаше - 2 - 1'000!

      Ех...
      Good guys drive Land Rovers!

      Коментар


      • #4
        От: Какво си намерих вкъщи

        Първоначално публикуван от Turbozmej Преглед на мнение
        Съветска е! Ама какви спомени ми навя с този апарат... като ученик що ленти съм изщракал! Какви дивни скорости имаше - 2 - 1'000!

        Ех...
        А фокуса от малкото зъбно колелце... Ех...
        edoors.bg- Джаджи за врати и врати

        Коментар


        • #5
          От: Какво си намерих вкъщи

          Киев-4а. Имах от този модел, но със светломер.

          Руско копие на немски апарат Contax. Всяка прилика не е случайна.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Какво си намерих вкъщи

            Първоначално публикуван от edoors Преглед на мнение
            А фокуса от малкото зъбно колелце... Ех...
            Малкото зъбно е за далекомера!! Фокуса си е на обектива.

            п.с. като имаш път наоколо -обади се да ти се похваля какви доорс си спретнах!

            Коментар


            • #7
              От: Какво си намерих вкъщи

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Малкото зъбно е за далекомера!! Фокуса си е на обектива. ...
              Баш си беше И за фокусиране.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                От: Какво си намерих вкъщи

                Интересува ме дали правят още филми, за този фотоапарат. Много искам да видя какво е било навремето. Сега всичко ми е сложено на 3-копчета и не е толкова интересно.
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                0878 23 58 34- Радо

                Коментар


                • #9
                  От: Какво си намерих вкъщи

                  Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                  Интересува ме дали правят още филми, за този фотоапарат. Много искам да видя какво е било навремето. ...
                  Правят. А навремето снимането искаше малко повече мислене, щото апаратът не вършеше един куп неща вместо тебе, а възможностите за "щрак" бяха доста по-ограничени. Не е като сега да цъкаме в несвяст и да пълним дисковете със снимки, които после я сме погледнали, я не.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво си намерих вкъщи

                    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                    Интересува ме дали правят още филми, за този фотоапарат. Много искам да видя какво е било навремето. Сега всичко ми е сложено на 3-копчета и не е толкова интересно.
                    Правят се, все още. Стандартен 35мм. филм. Ама не останаха проявители и машини за снимки.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво си намерих вкъщи

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Правят. А навремето снимането искаше малко повече мислене, щото апаратът не вършеше един куп неща вместо тебе, а възможностите за "щрак" бяха доста по-ограничени. Не е като сега да цъкаме в несвяст и да пълним дисковете със снимки, които после я сме погледнали, я не.
                      Спор няма. Но и сега не е толкова лесно, колкото изглежда.
                      Въпросът е, че като си взема филм и се наснимам, то едва ли ще намеря някого, да ми извади снимките..
                      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                      0878 23 58 34- Радо

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво си намерих вкъщи

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Какво по-точно те интересува. Такъв ми беше третия апарат, след Смяна 8 и Байрета.
                        Аз почнах с Беретата на баща ми, после - Зенит - с обектив Хелиос..
                        И с такъв снимах - бях ръководител на фотокръжока в училище.
                        На всеки член се полагаше стекче ORWO 20 DIN - на някакъв немного дълъг период от време.
                        И ФоХаР - на корем - за другите химикали - тоже.

                        На вниманието на автора - с това чудо цветни снимки стават по един забележимо по-труден начин, спрямо сегашните диджитал-критерии. То и BW- също, де.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво си намерих вкъщи

                          Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
                          ... Но и сега не е толкова лесно, колкото изглежда. ..
                          Да правиш наистина хубави снимки никога не е било особено лесно. Сега обаче имаш несравнимо повече възможности да коригираш и да експериментираш. А преди, като си тръгнал нанякъде с 1-2 филма, имаш само между 24 и 72 кадъра и си дотам. При това не знаеш какво си направил, докато не проявиш филма, а и при самото проявяване има достатъчно много възможности да омажеш нещата.
                          Последно редактирано от Чавдар (V93); 09-01-14, 19:01.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво си намерих вкъщи

                            Чавдар ме е изпреварил с линка към филмите , та затова само ще ти дам насока: Кодаците ги забравяш, щото единствения дето си струва е Портра-та, ама го предлагат само в пол-формат.
                            Преди да купиш филм, се информирай къде най-близко до теб могат да го проявят, понеже не всяка машина може да процесва всичко. Ако има съответната техника наблизо, ти препоръчвам Илфорд 50. Ама първо го провери тоя Киев дали наистина работи.
                            Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Да правиш наистина хубави снимки никога не е било особено лесно. Сега обаче имаш несравнимо повече възможности да коригираш и да експериментираш. А преди, като си тръгнал нанякъде с 1-2 филма, имаш само 48 или 72 кадъра и си дотам. При това не знаеш какво си направил, докато не проявиш филма, а и при самото проявяване има достатъчно много възможности да омажеш нещата.
                              Така е. Преди няколко месеца си говорих с един бивш фотограф. Каза, че от доста години не снима, защото вече с новите техники се губи тръпката от фотографията. Казах му, че не съм особено съгласен, защото тръпка винаги ще има, но до известна степен е прав.

                              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                              Чавдар ме е изпреварил с линка към филмите , та затова само ще ти дам насока: Кодаците ги забравяш, щото единствения дето си струва е Портра-та, ама го предлагат само в пол-формат.
                              Преди да купиш филм, се информирай къде най-близко до теб могат да го проявят, понеже не всяка машина може да процесва всичко. Ако има съответната техника наблизо, ти препоръчвам Илфорд 50. Ама първо го провери тоя Киев дали наистина работи.
                              Благодаря за помощта. Мисля си, че работи, само трябва да му се сложи филм.
                              Тези дни, ще проверя дали има някой в Троян, който ще може да ги извади, след което ще си взема филм.
                              Последно редактирано от Goblin; 09-01-14, 19:17.
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X