Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пейзаж и природа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пейзаж и природа

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_MG_1674offroad.jpg
Прегледи:1
Размер:550.4 КБ
ID:5752764

    Коментар


    • От: Пейзаж и природа

      Между другото, ще ми интересно и мнението на другите, дали наистина с Никона снимките бяха по-хубави или не...
      Ето и два кадъра за сравнение...
      С Никона...



      И с NX500...



      Снимките са правени на едно също място по едно и също време и...почти от една и съща гледна точка.
      Снимката от Никона има известно предимство, защото поради по-широкоъгълния обектив заради теста се наложи малко да я изрежа, за да наподобява изгледа от обектива на Самсунга, а това означава...че краищата на кадъра, където принципно е най-зле всеки един кадър тук ги няма...Имайте го предвид при оценката!!!

      П.П.Разбира се...цък на снимката и ги вижте и двете на цял екна, така ще придобиете повече представа, че тук софта ги омазва яко...
      Надявам се всеки да си каже мнението, ще ми е интересно, а и вярвам на всички ще е интересно!
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • От: Пейзаж и природа

        Мдам....

        П.П. Любо, що не пробваш компенсация в минус за Самсунга? Като начало -0.5, може и -0.7. По мое виждане има леко преекспониране при него.
        Последно редактирано от коко келеша; 12-05-17, 07:40.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Пейзаж и природа

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Мдам....
          Това как да го тълкувам сега...Говори членоразделно...
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: Пейзаж и природа

            Гледано на таблет. Никонската снимка е по добра. Също и по детайлна. Иначе ако не се гледа на фул скриин разлика няма...

            Коментар


            • От: Пейзаж и природа

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Мдам....

              П.П. Любо, що не пробваш компенсация в минус за Самсунга? Като начало -0.5, може и -0.7. По мое виждане има леко преекспониране при него.
              Ами на мен ми се види Никонската по преекспонирана/първата е от Никона/, и дори по-изгоряла на места...
              П.П.Има и нещо друго...при повече пипане с минуса небето щеше да стане буквално черно, а след това трудно се поправя софтуерно този момент...
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • От: Пейзаж и природа

                Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                Гледано на таблет. Никонската снимка е по добра. Също и по детайлна. Иначе ако не се гледа на фул скриин разлика няма...
                Огледах и двата кадъра отново на 100%/макар, че...кой гледа кадър на 100% не знам де.../, но не откривам потвърждение на този момент.Детайла ми се види сходен и дори...при Никона/първата снимка/, горе в дясно детайла повече липсва.Ако искаш кажи кои зони ти правят впечматление , че са по-детайлни и да ги кропна и на двата кадъра да видим...
                Пак напомням, имайте предвид, че при Никонската /първата снимка/, имаме и кропване на краищата, което и дава преднина.Тоест точно омазването по края, където е най-проблемен един кадър реално там го няма, докато при Самсунга/втората снимка/, кадъра си е цял целеничък...
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • От: Пейзаж и природа

                  Прегледах ги пак на калибрирания монитор, разлика няма в цветовете, което е интересно Детайлите са си наред и на 2-те...

                  Коментар


                  • От: Пейзаж и природа

                    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                    Ами на мен ми се види Никонската по преекспонирана/първата е от Никона/, и дори по-изгоряла на места...
                    П.П.Има и нещо друго...при повече пипане с минуса небето щеше да стане буквално черно, а след това трудно се поправя софтуерно този момент...
                    Ми-и, погледни шумата в ляво от сградата( палмообразните храсти). 0.5 не е чак такова затъмняване, каквото изглежда на хартия. А какво ти казват хистограмите?
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Пейзаж и природа

                      Добре , ама ако говорим комплексно за целия кадър...Виж Никон-ския горе в дясно и виж този от Самсунга...
                      Може би просто при постобработката това в ляво не ми се е видяло дразнещо и не съм го пипнал...Говоря от гледна точка на това, че явно при снимането със Самсунга доста от по-осветените зони са по-добре от тези при Никона/примерно централната кула на църквата, до нея в дясно малката кула и...горния десен ъгъл на кадъра/
                      И нещо друго...имайте предвид, че това са резултати от Никон който заедно с обектива ми струва 2100лв./тялото е втора употреба, а обектива е нов/ и от Самсунг с най-евтиния китов обектив като за тяло и обектив съм дал 850лв./втора употбера, но на 5месеца/.
                      Та мислите ли , че си заслужава вложението , като дори и да има някаква разлика тя е толкова малка, че не знам дори дали я има...
                      В заключение...с по две думи от вас може ли...?
                      Снима ли Никона по-добре от Самсунга, като той е дори и с обектив струващ повече от тялото + обектива на Самсунга, а последния е с най-калпавия си китов обектив...?
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • От: Пейзаж и природа

                        Гледам, нито бленда нито скорост нито исо, са близки Я направи снимка на исо 1600 и на двата и я пусни

                        Ето ти една от мен на 6400:



                        П.С

                        Темата от пейзаж отиде...........
                        OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                        Коментар


                        • От: Пейзаж и природа

                          Аз знам за два случая, айде нека са три, в които се купува скъпа техника:

                          1. От г...... .
                          2. За перфектно изпълнение на служебните задачи.
                          3. Любител с кинти, който участва в разни конкурси, изложби и темподобни мероприятия, където постига добри резултати и с по-хубавата жтехника му е по-лесно.

                          Накратко казано, даже и за снимка на стената от 70/100 стигат 1000 лева за техника.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Пейзаж и природа

                            Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                            Гледам, нито бленда нито скорост нито исо, са близки Я направи снимка на исо 1600 и на двата и я пусни


                            Ето ти една от мен на 6400:





                            П.С


                            Темата от пейзаж отиде...........

                            Темата е точно за пейзаж...Аз не знам къде си снимал пейзаж на исо 1600, а да не говорим за исо 6400...
                            За целта си имам качествен статив, който марков и скъп...пак като го добавя към цената на Самсунга не може да стигне Никона със сигма обектива...А за Пенкаска пък да не говорим...
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: Пейзаж и природа

                              Юли или август като организираме заигравката на Мъглиж в дерето, носите цялата техника и после си ги мерим....снимките
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • От: Пейзаж и природа

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                Юли или август като организираме заигравката на Мъглиж в дерето, носите цялата техника и после си ги мерим....снимките
                                Значи трябва да се организира и една изложба/сляпо проучване с отпечатъци на хартия в А3 примерно.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X