Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пейзаж и природа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пейзаж и природа

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:103.JPG
Прегледи:1
Размер:794.6 КБ
ID:5739481
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • От: Пейзаж и природа

      Изгрев на Витоша....

      Untitled_Panorama3 by Eddie, on Flickr

      Коментар


      • От: Пейзаж и природа

        Много красиво,браво!
        HONDA DOMINATOR 650
        ОРЕЛ ASTRA
        РСПБЗН-Приморско

        Коментар


        • От: Пейзаж и природа

          Уау.Браво...

          Коментар


          • От: Пейзаж и природа

            ЗимноСнежно...
            Прикачени файлове

            Коментар


            • От: Пейзаж и природа

              Река Бистрица Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170111_170558.jpg
Прегледи:2
Размер:135.5 КБ
ID:5740063
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • От: Пейзаж и природа

                Първоначално публикуван от J.u.l.i.u.s Преглед на мнение
                Страхотни снимки, Едо!



                И изпращане на слънцето:

                [ATTACH=CONFIG]893416[/ATTACH]

                p.s.
                С цифровия обаче залезите не се получават така добре като на филм (или може би само моите, не знам)!?
                Мен едно, че ме няма в обработката (затова и не правя такава, само резайш и лек шарп), но и дигиталните са по-силни при късите дължини на вълната (синьо).
                Много хубави снимки. Като видях последната се сетих да попитам, с какъв филтър си снимал срещу слънцето, че да ти излезе по този начин. Миналия ден снимах едни пейзажи, в които хващах и слънцето, но без филтър слънцето излиза като звезда (малка точка с 4 лъча) а не като свера както е при тебе...

                Коментар


                • От: Пейзаж и природа

                  Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
                  Много хубави снимки. Като видях последната се сетих да попитам, с какъв филтър си снимал срещу слънцето, че да ти излезе по този начин. Миналия ден снимах едни пейзажи, в които хващах и слънцето, но без филтър слънцето излиза като звезда (малка точка с 4 лъча) а не като свера както е при тебе...
                  Привет, благодаря! Ами аз се размотавам с един компактен РХ100(3), който няма резба за филтри.
                  Единствения, който реално имам е вградения неутрален, но него го ползвам предимно за водопади, нощни кадри, за размазване на движ. обекти...
                  Дори и с филмовите тела никога не съм ползвал от този тип 4-, 8- 16-star филтри (дето добавят Х-броя лъчи към светл. източник)
                  п.с.
                  Не съм се замислял честно казано, но мисля че зависи от комбинацията м/у размера на светлинния източник и времето за експонация - ако е прекалено голям и снимаш на висока скорост тези лъчи не се появяват (говоря за изкуствено създадените, а не ако има естествени като при изгрев/залез). Ако обаче светл. източник е малък и експонираш по-дълго -> тогава и без филтър ще ги имаш тези лъчи. Имам нощни кадри на които точно фаровете на колите са по този начин (като звезди). Може да зависи и от ламелите на блендата, нямам идея... но може пък и да пиша пълни глупости...

                  Коментар


                  • От: Пейзаж и природа

                    За да е по ясно ето едно кропче от снимката за която става въпрос Натиснете снимката за да я уголемите

Име:test-pic.jpg
Прегледи:1
Размер:138.7 КБ
ID:5740132
                    Снимана е на ISO 100, F11, 1/200
                    Щом казваш, може да поекспериментирам с различни скорости и бленди...

                    И пак да поясня, че НЕ ИСКАМ да ми излиза като звезда а да си е натурално то слънце...

                    П.С. От този ден имам няколко подобни снимки както на 1/200 дата и на 1/400 не виждам разлика, пак е звездовидно...

                    Коментар


                    • От: Пейзаж и природа

                      A ako пробваш с f20+
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • От: Пейзаж и природа

                        Няма как да не ти излезе като звезда, единствения начин ще е блендата да не е затворена а срещу слънцето няма как да не е затворена. Трябва да си с някакъв луд неутрален филтър. Едно време сме го мъдрили, виж линка.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Пейзаж и природа

                          На Glow кадъра е приблизително по обяд, моят - непосредствено преди слънцето да се скрие зад хоризонта.
                          По изгрев/залез слънцето не е толкова силно.
                          Може да се снима и на по-отворена бленда дори без ND.
                          Погледнах екзифа на кадъра - снимано е на f4, 1/320, без затъмн. филтър (и малко ХДР - може би 1 или 2 стопа).

                          Коментар


                          • От: Пейзаж и природа

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Зачетох се в линка,не разбрах за мен ли беше?
                            Та малко встрани от темата - но бокето не зависи само от броя на ламелите, но и от контрола върху сферичните аберации. Канонските обективи като цяло (и по-старите FD, с които съм снимал основно, но и сегашните ЕОС-и) бяха леко недокоригирани, докато Никонските бяха по-скоро свръх-коригирани, затова на първите бокето беше по-меко. Когато обектива е свръхкоригиран светлината се разпределя по периферията на окръжността и контура на кръгчето става по-ярко от вътрешността (и това по-скоро дразни, но това е вече въпрос на субективно възприятие). Нещо от сорта.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Corrected.jpg
Прегледи:1
Размер:19.9 КБ
ID:5740145

                            п.с.
                            И ние колко сме ги дъвкали тези теми преди години във фото-форума, но там отдавна спрях да пиша, с изгонването на по-стойностните хора...
                            Последно редактирано от J.u.l.i.u.s; 13-01-17, 20:34.

                            Коментар


                            • От: Пейзаж и природа

                              Не беше за теб, беше за Glow. Да не затваря блендата срещу слънцето с надеждата да изгони лъчите, понеже няма да стане.

                              За бокето - да. Сред всичките злини причинени на целокупния интелект на Човечеството, Рен Кокуел има и попадения
                              Издъних се на Тюринг теста

                              Коментар


                              • От: Пейзаж и природа

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X