Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пейзаж и природа

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пейзаж и природа

    Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
    .....Та, ако ще правим тест при хубаво време, по добре да щракам с хуавея
    В последно време съм свикнал да давам примери, защото те са по-красноречиви от много приказки и убеждаване...
    Ето един кадър сниман с NX500 безогледалката ми...Виж го на цял екран като цъкнеш на кадъра и после долу в дясно има иконка да го разпънеш...



    Кадъра не мога да кажа , че е сниман в хубаво време.Беше на сумрак/т.нар. синия час/, сниман е от ръка.Колко по-добър кадър ще се получи в същата обстановка от К-1 например?
    Ценово К-1 е 5 пъти по-скъп, дали ще изкара...5 пъти по-добър кадър???
    А за по-лоши светлинни условия си имам статив, който ще ме избави от безумното снимане на високо исо и пак резултата ще е добър...
    Загледай при тази ниска осветеност детайла...дори виж чак отсреща на другия бряг на възвишението детайла.Загледай дали има шум...

    П.П. Между другото, като заговорихме за кефа...Какъв е кефа при К-1, като го овесиш на врата и направиш лек примерно само 2 часа преход из планината.Ами ако трябва да ти виси на врата 4-5-6 часа... ?
    Въпросът е риторичен , защото...аз знам какъв е "кефа"...Правил съм го с Никона това и...винаги след това ме боли врата!
    Или пък...както карам мотор, разликата в кефа да мъкна 1,5 килограма тяло с обектив и разликата да мъкна 0,5кг. и 3 пъти по-малко обем е съществена, и то при...еднакъв краен резултат!!!
    Та...
    Последно редактирано от lubashki777; 13-05-17, 20:11.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

    Коментар


    • От: Пейзаж и природа

      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
      Ако все си направи статистика колко кадъра на все 1000 са с исо над 1600 и ще видите колко съм прав.
      Ми да ти кажа, при мен са мнооого... Примерно 90% от последните снимани животинки... останалите 10% са на 800 В общи линии, ако съм с дългия обектив, рядко падам под 1000, което беше и причината да се откажа в крайна сметка от безогледалката. Д5300 се държи прилично до 2000, с повече старание при постобработката и 3200 се ядва. Ако има тяло, което струва (само) четири пъти повече и може 4 пъти повече - т.е. прилични кадри на 12000, би било интересно да се снимат разни бухали и сови в нощна гора
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • От: Пейзаж и природа

        Ами то тези апарати не са мислени да ги увесш на врата и да караш мотор, нито да го разхождаш в планината, и като изключим някои профита дето с това си вадят хляба, не виждам кои любител би се наказал така. Даже да го направи веднъж едва ли ще повтори.

        Коментар


        • От: Пейзаж и природа

          Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
          Ми да ти кажа, при мен са мнооого... Примерно 90% от последните снимани животинки... останалите 10% са на 800 В общи линии, ако съм с дългия обектив, рядко падам под 1000, което беше и причината да се откажа в крайна сметка от безогледалката. Д5300 се държи прилично до 2000, с повече старание при постобработката и 3200 се ядва. Ако има тяло, което струва (само) четири пъти повече и може 4 пъти повече - т.е. прилични кадри на 12000, би било интересно да се снимат разни бухали и сови в нощна гора
          Димо, принципно до някъде си прав, но...темата тръгна от това, че пейзажния кадър на Марин заснет с доста скъпия К-1 на мен лично като резултат за доста по-скъпото оборудване не ми достига...и то доста не ми достига.Подобен, че да не кажа и по-добър, кадър мога да заснема и аз с моята доста по-допотопна техника, която е и доста по-евтина...
          След което пък темата се пренесе към това, че...с безогледалката видиш ли на съм правел кадри с по-ниско качество, което според мен не е вярно и мисля, че го доказах с примери.
          Та по тези поводи си говорим...
          П.П.По твоя въпрос...Виж какви снимки избарва с допотопна техника/в смисъл техника модел от преди 6-8 години - поне тялото му/, Наско от Шумен...Дали някой примерно с К-1 ще изкара след като тялото видиш ли на е ново поколение, бъкано с електроника , снима до не знам колко си исо и т.н. едни 4 пъти по-дъбор кадър със същия като параметри обектив с който снима той...
          А дано...ама надали...Значи може да се правят подобни уникални кадри и с техника на 8 години и струваща доста по-малко...
          Какво ще кажеш...?
          Сега то нощем ако искаш да снимаш полета на Совите...ами брат то и с К-1 няма да можеш...със сигурност, на каквото и исо да може да снима!Нощем си е нощем и хората снимат с техника с инфрачервени лъчи или каквито и да са там/не претендирам да съм спец, защото не ме е интересувало никога/.
          Та така...

          Първоначално публикуван от Glow Преглед на мнение
          Ами то тези апарати не са мислени да ги увесш на врата и да караш мотор, нито да го разхождаш в планината, и като изключим някои профита дето с това си вадят хляба, не виждам кои любител би се наказал така. Даже да го направи веднъж едва ли ще повтори.
          Братле, като карам мотор, фотото не ми виси на врата, а е прибрано в раницата, но...тежко е, заема голяма част от и без това малкото багажно пространство на мотора и така, а за разходката по планината...ами то ако там не мъкнеш със себе си фотото, за да направиш хубави кадри...то къде тогава...
          Много любители се "наказват така" и...минават на безогледалки.Качеството на заснетото е сходно, но мъките са значително по-малки.
          Миналата година, бяхме семейно на екскурзия до Будва-Котор-Дубровник...Ами човек, три дена обикаляне по крепости, и забележителности по 5-6 часа на ден...Как мислиш, че се е чувствал врата ми с 1.5кг. на него...и жега, жега....Какво...да не снимам ли, за да не си го причинявам...???
          Аз пък, честно казано не виждам кой любител...ще затвори 4-5к. за тяло и още не знам колко хиляди за обективи...без да изкарва пари от това...
          А пък има много колеги, които снимат с такава скъпа техника, навили са си на харча, ама...резултатите им са идентични с тези на други колеги, които снимат с далеч по допотопна техника.
          За това и така започнах темата..., че очаквах от толкова наляти пари в техника едни други резултати в пейзажната фотография...
          Та така...
          Поздрави!
          Последно редактирано от lubashki777; 13-05-17, 22:10.
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • От: Пейзаж и природа

            Днес колкото кал домъкнах вкъщи от езерата, толкова не съм "мъкнал" и от най-калния екстрийм, който съм снимал.
            В момента горе са реки от сняг и кал. Калта даже почва от преди новата хижа.
            Иначе е красиво...

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo_247.jpg
Прегледи:1
Размер:1.48 МБ
ID:5752926

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo_250.jpg
Прегледи:1
Размер:1.63 МБ
ID:5752927

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo_251.jpg
Прегледи:1
Размер:1.63 МБ
ID:5752928

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo_254.jpg
Прегледи:1
Размер:1.07 МБ
ID:5752929

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo_256.jpg
Прегледи:1
Размер:1.55 МБ
ID:5752930

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo_258.jpg
Прегледи:1
Размер:1.37 МБ
ID:5752931

            Снимките не могат да предадат красотата в пълния ѝ блясък, но колкото могат...

            Коментар


            • От: Пейзаж и природа

              Могат,могат...
              Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
              Най-добрият ром е студеният ром!
              Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

              Коментар


              • От: Пейзаж и природа

                Търся нещо компактно, с несменяем обектив, светлосилно, от широко до средно дълго , за да е винаги с мен. Щото не искам да изпускам такива моменти / щракайки с телефона/ :





                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0986-2.JPG
Прегледи:1
Размер:500.3 КБ
ID:5752932




                И да не е празДно...


                ББ1-2





                ББ
                Последно редактирано от n960; 14-05-17, 05:25.

                Коментар


                • От: Пейзаж и природа

                  Olympus XZ-2 за без пари или Panasonic LX-100 за малко повече пари.

                  П.П. Олимпуса вече евентуално само втора употреба. Втора ръка също и Фуджи Х-20 примерно.
                  Последно редактирано от коко келеша; 14-05-17, 06:04.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Пейзаж и природа

                    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                    Olympus XZ-2 за без пари или Panasonic LX-100 за малко повече пари.

                    И Панасоник LX 10/15/ поглеждам, и Канон има готина седмица, а Никон се изложи с дългоочакваната DL серия... Дано Оли направи компактно, с по- голяма матрица...

                    Коментар


                    • От: Пейзаж и природа

                      Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                      ...За това и така започнах темата..., че очаквах от толкова наляти пари в техника едни други резултати в пейзажната фотография...
                      Любо, не разбирам що се палиш толкова. Всеки гледа от своята камбанария, а аз от моята го виждам така: щом можеш да си го позволиш, пък що да не си го купиш, той кефа цена няма, а дали ще се изкарват пари от това, то тва вече е друг въпрос. Погледнато от малко по друг ъгъл - едно време дядо ми с каруцата и магарето е ходил от точка А до точка Б, дето сега аз го минавам с колата за пет пъти по-кратко време /образно казано/, и двамата сме стигнали до крайната си дестинация, само че при мене вече за едни други пари. Та и тука общо взето е така - нова техника, повече контроли, повече възможности за по-лесен краен резултат. Пък и по-горе писах вече - фотото не го използвам само за пейзажи, а в различни ситуации, и се надявам да мога да използвам максимално възможностите на техниката, а колкото е по-нова толкова повече ми дава.

                      Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                      ...И Панасоник LX 10/15/ поглеждам...
                      Преди десеттина дни си купих това чудо на техниката, но все още нямам кой знае какви впечатления, освен че има по малко шум на тъмно от канона. Днес започвам тестовете, и дано се оправдаят очакванията ми.

                      И да не е празДно, от вчера с телефона:

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20170513_173329-1.jpg
Прегледи:1
Размер:854.9 КБ
ID:5752933
                      Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                      Коментар


                      • От: Пейзаж и природа

                        Много оспамихме тая тема... Май ще е хубаво да се преместят тия размисли някъде другаде. ... Ама Любо е виновен . Та...
                        Значи, като имах предвид екстремните условия, нямах предвид само снимки при лоши светлинни условия. Аз, общо взето снимам всичко - пейзажи, по-малко портрети, превозни средства, състезания, понякога комерсиално - сватби, мероприятие, тия дни балове... Каквото и да снимам, искам техниката да не ме подведе. Да, знам, че много от снимките мога да ги направя и със стария Д7100 или с д5100 на щерката... Но не всички. Знам, че снимките ми няма да са 5 пъти по-готини от тия, снимани със сапунер. Ама ми е кеф. Просто ме кефи да снимам. Не обичам да обработвам. Любо, същата работа ще ти върши и едно Пежо 50 кубика, ама не караш такова , нали?
                        Заради такива снимки си го взех. След това имах 2 пръста прах и пясък по тялото и обектива


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ASTO8351.jpg
Прегледи:1
Размер:1.16 МБ
ID:5752952
                        По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                        Коментар


                        • От: Пейзаж и природа

                          [QUOTE=Пламен Пенов;3154705]



                          Преди десеттина дни си купих това чудо на техниката, но все още нямам кой знае какви впечатления, освен че има по малко шум на тъмно от канона.





                          Честито! Да споделиш как се представя... За кой Канон говориш?

                          Коментар


                          • От: Пейзаж и природа

                            Първоначално публикуван от n960 Преглед на мнение
                            Честито! Да споделиш как се представя... За кой Канон говориш?
                            Благодаря, днес първи опити на открито. Впечатления: фокуса е доста бърз, а дисплея много чувствителен, и няма как да не го докоснеш докато си се загледал какво снимаш. Няма визьор - което си е гадно като свикнеш с него, а дисплея трудно се вижда при повече слънце. Повечето контроли са изнесени на бутони, и не е необходимо да ровиш в менюто за да промениш нещо. В ръчен режим, и зададени стойности на бленда и скорост, не можеш да променяш исото, а той си го смята автоматично. И като за капак, Lightroom-а не чете роу файловете. Утре започвам да чета. Ето два jpeg-а от днес.
                            А Канона е стария 70D.


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000262-1-2.jpg
Прегледи:1
Размер:1.40 МБ
ID:5752979


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1000215-1-2.jpg
Прегледи:1
Размер:1.10 МБ
ID:5752980
                            Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                            Коментар


                            • От: Пейзаж и природа

                              Първоначално публикуван от a100 Преглед на мнение
                              Много оспамихме тая тема... Май ще е хубаво да се преместят тия размисли някъде другаде. ... Ама Любо е виновен . Та...
                              Значи, като имах предвид екстремните условия, нямах предвид само снимки при лоши светлинни условия. Аз, общо взето снимам всичко - пейзажи, по-малко портрети, превозни средства, състезания, понякога комерсиално - сватби, мероприятие, тия дни балове... Каквото и да снимам, искам техниката да не ме подведе. Да, знам, че много от снимките мога да ги направя и със стария Д7100 или с д5100 на щерката... Но не всички. Знам, че снимките ми няма да са 5 пъти по-готини от тия, снимани със сапунер. Ама ми е кеф. Просто ме кефи да снимам. Не обичам да обработвам. Любо, същата работа ще ти върши и едно Пежо 50 кубика, ама не караш такова , нали?
                              Заради такива снимки си го взех. След това имах 2 пръста прах и пясък по тялото и обектива


                              [ATTACH=CONFIG]913781[/ATTACH]
                              Хахаха...въпросните снимки можеше със същия успех и същото качество да ги направиш и с D7100...комбиниран с правилния обектив и двете са прахо и водоустойчиви , та явно кефа е от нещо друго, а не от възможностите толкова на техниката...
                              А по въпроса за мотора...На, Пежо 50 кубика мога да се кача, но няма да ми върши работа/различно е, защото както казах тия снимки от по-горе можеш да ги направиш и с D7100/, защото мАторя му е слаб и като седна и като го натоваря с багаж за една седмица по къмпинзи...не може да тръгне от място...
                              Затова и карам 650 кубика, който ми върши работа, ама...не се хвърлям на 1300 кубика нали...и защо...?
                              Ами защото и единия и другия ще ми вършат толкова много сходно работата за която ми трябват, че не си струва да давам няколко пъти стойността на единия...
                              Та така...
                              П.П.Тук въпроса е, че и с далеч по-евтина техника в големия процент от случаите може да се направят снимки със същото качество и затова според мен особено след като не се изкарват пари, не си струва да се затварят пари/особено ако ги нямаш излишни/!!!
                              А за това, че на някого просто му е кеф да си снима с фотоапарат са 5-6 хиляди...заради усещането каквото дава тялото в ръцете му или пък както вижда през визьора гъзарско направените червени линии...ок...Всеки си знае и кефа и харча, но това е отделна тема и никой не може да дава акъл по този въпрос!!!
                              Това обаче не променя факта..., че същия човек ще прави същите или почти същите като качество снимки наравно с някой друг колега, който снима с далеч по-остаряла и най-вече евтина техника.А за мен лично е важен крайния резултат...
                              Поздрави!
                              Последно редактирано от lubashki777; 15-05-17, 13:19.
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Пейзаж и природа

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ASTO9286.jpg
Прегледи:1
Размер:1.74 МБ
ID:5753021
                                По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X