Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    На Патроля са му доста големи бушоните (прасетата).
    Някой чупил ли е диф на Патрол?
    Аз...сателити+къса полуоска (вал).
    пп:...но не от неправилна експлоатация.

    Коментар


    • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      На Патроля са му доста големи бушоните (прасетата).
      Някой чупил ли е диф на Патрол?
      Диференциал на съм виждал строшен ,но главни предавания доста (на Y60 и Y61). Не са толкова здрави колкото се представят .
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

        Е, то при каране на 4х4 на сухо, повече зор вижда раздатката.
        По-горе говорехме за моментни 300% на единия мост, та от там се измести темата.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

          Досега за счупена раздатка на Патрол не съм чул. Тя е най-здравата в цялата верига.

          Коментар


          • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

            Еми, това обяснява как мое Патрол парт тайм да кара с включено предно две години.
            Не знам как точно е устроена.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Еми, това обяснява как мое Патрол парт тайм да кара с включено предно две години.
              Не знам как точно е устроена.
              Тъпо. Несинхронизирана, с верига.
              А има и една наистина неубиваема с коуеуа и ком ама тя е стара като света и рядка като синята луна
              Освен тва патрул няма мотори дето да създават повер и това също допринася
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                Е, тоя Патрол се кара един път във всеки нечетен месец, и то само по черно, и предимно - направо.
                Ще живее още сто години

                Коментар


                • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                  Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                  Е, тоя Патрол се кара един път във всеки нечетен месец, и то само по черно, и предимно - направо.
                  Ще живее още сто години
                  Не си разбрал...визирам друг, не моя. А само по черно и направо аз не познавам.

                  Коментар


                  • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    ...за толкова са си сметнати.
                    Сметнати ама по момент. По мощност са сметнати с двигателя, по топлина - пак с него.

                    С циркулираща мощност и съответната и топлина лесно можеш да ги отровиш.

                    Коментар


                    • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                      И от нищото ли идват тези ``циркулиращи`` мощности?


                      Sent from my Power using Tapatalk
                      LZ5ZI qth HASKOVO
                      Pajero II GLS 3000 V6

                      Коментар


                      • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Сметнати ама по момент. По мощност са сметнати с двигателя, по топлина - пак с него.

                        С циркулираща мощност и съответната и топлина лесно можеш да ги отровиш.
                        Честно да ти кажа, освен по момент, по друго не се смята трансмисията. Има и едно определяне на критична скорост на кардана, там участва ъгловата скорост. Топлинно, се прави приблизително и само за някои възли.

                        Това за топлината от циркулиращата мощност, е толкова реално, колкото ще се нагрее колелото на тръбата с която Кольо даваше пример за парттайм.
                        Истината е, че просто парттайм в завой на сухо се товари до максималните възможности за конкретния коефициент на сцепление- т.е. до максимум 100%(в плюс или минус).
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          Абе, 9 страници тема и 168 мнения, пък не ми стана ясно защо:
                          Подкрепям , хлъзгава тема ... сега разбрах , че щар по щар вече не е 50/50 . Но някак не е честно.
                          Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                          Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                          Коментар


                          • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Честно да ти кажа, освен по момент, по друго не се смята трансмисията. Има и едно определяне на критична скорост на кардана, там участва ъгловата скорост. Топлинно, се прави приблизително и само за някои възли.
                            Хайде да речем че съм участвал дейно в смятането ако не на автомобилна трансмисия, то на промишлена такава. Е, там правилото е литър (масло) на киловат ама все се намира кой да се направи на хитър. А сме виждали и автомобилна трансмисия умираща по топлина (Нива...)

                            Коментар


                            • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                              Ти от Нивата ако вземаш критерии...
                              Ама разми се всичко - всеки си плаче за неговото коляно - къде го боли човека .
                              Молба от започналия темата от скрапа .
                              Много мнения и много малко по темата .
                              ЗАТВАРЯЙ Я - МОЛЯ!!!

                              Коментар


                              • От: Разпределяне на въртящия момент на преден и заден мост

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Хайде да речем че съм участвал дейно в смятането ако не на автомобилна трансмисия, то на промишлена такава. Е, там правилото е литър (масло) на киловат ама все се намира кой да се направи на хитър. А сме виждали и автомобилна трансмисия умираща по топлина (Нива...)
                                И какво излиза - че мощностното пресмятане се свежда до топлинно. А в автомобилната трансмисия е необходимо само за определени възли, като например хидротрансформатора в АСК. За другите се установява опитно, или се ползват емпирични формули, което е същото.
                                Но питането за 200-300% момент няма общо с тези неща...
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X