Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за хубав шнорхел

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за хубав шнорхел

    Моля ви за съвет за хубав щнорхел за Сузуки Гранд Витара...чувам разни неща, но немога да взема решение. Всички имате опит и мисля че бихте ме насочили към хубавите щнорхели...

    Благодаря предварително
    S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
    или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
    пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

  • #2
    Re: Съвет за хубав щнорхел

    Какво значи хубав шнорхел??

    Има истински шнорхели, като на ARB и TJM например, които го докарват и на визия (ако под това се взима 'хубав'), а ако колата се прави за гората, може и да се направи шнорхел, по-евтино ще е. Казвам истински, защото освен тези две марки има и други (по-малки), които произвеждат за конкретна марка, но не са толкова добри, например Mantec за Land Rover.

    Не знам какво сте чували, но ако сте гледали разни китове из нета (най-вече ebay), тези които са на ниски цени най-често са непълни (с липси)..

    Коментар


    • #3
      Re: Съвет за хубав щнорхел

      Има едни пластмасовици който след 2 яки клона стават само за комин хич и не ща от тях..нещо 18/10 примерно, красиво и здраво ми се иска. А че може да се направи и от шланг за въздуховод...видях и това, но не е в моя стил. Видях и обратно обърнати като посока на засмукване на въздуха и ставаше тъпчене на въздух
      Евентуално от къде бихте ми препоръчали да видя и купя ?
      S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
      или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
      пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

      Коментар


      • #4
        Re: Съвет за хубав щнорхел

        Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
        Видях и обратно обърнати като посока на засмукване на въздуха и ставаше тъпчене на въздух
        Евентуално от къде бихте ми препоръчали да видя и купя ?
        Можеш да си купиш от вносителите на TJM и ARB. За виждане - такова нещо рядко някой държи на склад, така че виждането или по каталог или от джипка от същата марка, на която вече е сложен такъв шнорхел.

        А за посоката на шнорхела - коя е правилната и коя обратната?
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Re: Съвет за хубав щнорхел

          по какво освен по здравина и по визя може да се различава един марков шнорхел от някои по не марков

          някакви аеродинамични пинизи на завихрянията на въдуха вътре като изключим че ъглите трябва да са плавни има ли
          пимерно дали въдуховода е с правоъгална или кръгла тръба

          Коментар


          • #6
            Re: Съвет за хубав щнорхел

            Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
            ...така че виждането или по каталог или от джипка от същата марка, на която вече е сложен такъв шнорхел. А за посоката на шнорхела - коя е правилната и коя обратната?
            ако бях видял до сега нямаше да чакам...да съм купил...за съжаление не съм видял точно за тая жипка и мноо ме е яд за което.

            относно посоката...ами само едната е верната посока...тази назад другата е 100% погрешна!!! при движение напред се създава вакум на входа на щнорхела и въздуха влиза с лекота...малко физика а оная обърнатата глава напред с тъпчещ въздух просто създава едни вихри и не е най доброто и правилно решение...но всеки си има глава на раменете и си знае
            S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
            или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
            пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

            Коментар


            • #7
              Re: Съвет за хубав щнорхел

              Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
              относно посоката...ами само едната е верната посока...тази назад другата е 100% погрешна!!! при движение напред се създава вакум на входа на щнорхела и въздуха влиза с лекота...малко физика а оная обърнатата глава напред с тъпчещ въздух просто създава едни вихри и не е най доброто и правилно решение...но всеки си има глава на раменете и си знае

              Лелеееее, чак до физиката стигнахме. Знаеш ли какво, колега! Понеже е явно че много разбираш от всякакви работи, вземи веднага да пишеш на ония захлупени австралийци от ARB и TJM и да ги просветлиш. Щото във всичките си инструкции, каталози, рекламни фотоси и т.н. тези неуки нещастници показват инсталацията да се извършва с главата, обърната напред.

              А пък обърнатите назад шнорхели, които явно си виждал на картинки, са обърнати назад не за да се създава вакуум, който според тебе облекчавал "дишането" на двигателя, а за да не ги вземе гората и да не се пълнят листа, клечки и др. боклуци.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                Re: Съвет за хубав щнорхел

                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                Лелеееее, чак до физиката стигнахме. А пък обърнатите назад шнорхели, които явно си виждал на картинки, са обърнати назад не за да се създава вакуум, който според тебе облекчавал "дишането" на двигателя, а за да не ги вземе гората и да не се пълнят листа, клечки и др. боклуци.
                стигнахме я...нищо лошо невиждам в това !

                относно австралийците....е нема аз да им давам съвет за физика щото е смешно верно е ! Имам само 2 висши образования и те за съжаление не включват физика...ама карай

                а докато се чудиш прав ли съм или не се позагледай в главите на тировете щото и те са направени много фабрично да дишат отзад !

                що ли ???

                или не вярваш че при движение напред се създава вакум ?????????? само не си го и помисляй че бъркам

                по скоро даи адрес или телефон на тоя представител ако искаш да ми помогнеш..а за посоката не се притеснявай...нека сгреша !
                S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                Коментар


                • #9
                  Re: Съвет за хубав щнорхел

                  работата с шнорхила е много проста, ако искаш всичко да е наред си купуваш ARB или TJM, разбирасе ако ти се дават един куп пари. ако си решил да е по - скромен, отиваш в първия сервиз за ауспуси кадето ти свиват една тръба, която ти после сам си закрепваш на колата. лошото на това решение е че ако недайси боже някаде се изтъркаляш тоя хобот може да се сплеска и вместо да се спасяваш ще се наложи да го махаш, без да имаш флекс, което може да не е толкова лесно.

                  за посоката на смукателя моя опит показва че тя е без никакво значение за двигателя и за вървенето на колата. просто в гората е невъзможно да се движиш с шнорхила напред защото оставаш без него след първия клон, а смукателите са скъпи
                  drive alive

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Съвет за хубав щнорхел

                    Първоначално публикуван от 4x4 Преглед на мнение
                    а докато се чудиш прав ли съм или не
                    Хич не се чудя, тъй като предпочитам да вярвам на хората, които правят шнорхелите. Т.е. на асфалта шнорхелът ми е обърнат напред. Негативни ефекти не са забелязани. По-скоро е точно обратното.
                    В гората шнорхелът е обърнат назад, по причина, която и Савата е посочил.



                    П.П. Виж, почвам да се чудя какво да направя с турбината. Щото тя, вместо да създава вакуум, та да си влиза по-лесно въздух, кой знае защо го набива яко. Какви ли завихряния се получават, мале малеее ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Съвет за хубав щнорхел

                      мога да се подпиша под думите си че обърнатия назад смукател създава ублекчени условия за засмукване на въздуха !!!!!!!!!!!!!
                      някога и аз мислех като теб....ама някога !
                      има си литература по въпроса...чети !
                      имаш право да смееш но това няма да те направи по убедителен

                      ако може тел или адрес на вносителя ще съм благодарен !

                      утре се оглеждай за тирове щото все ми се струва че техните щнорхели са от доста по ренемирани производители отколкото от БУШМЕНИ отмъкнали идеята. Познанията на бумеранга не са тези на аеродинамичния тунел и са стигнали само за производството...научната част обаче хич не им е приоритет
                      Последно редактирано от 4x4; 22-02-07, 00:13.
                      S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                      или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                      пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Съвет за хубав щнорхел

                        Ти може да се подпишеш, ама после ще трябва и да отговаряш. Щото теоретично зад преградата възниква разреждане, а скокът на налягането е пред нея. Макар че аеродинамиката на движението с половин километър в час остава дълбоко неизучена област от механиката на непрекъснатите среди.
                        Две висши образования ... Значи нито висши, нито образования. Семките са по много, истинското образование и едно трудно става.
                        За големите въздуховоди с вентилатори е важно да са правоъгълни. За обезшумяване. Шнорхелът на колата може да е и кръгъл, все тая. За уреждане на въпроса със съпротивлението по идея завоите трябва да са с 1,5 пъти по-голямо сечение от правите участъци. На практика и това не се прави. 70 мм тръба стига.
                        Най-добри са тръбите от еднократни гранатомети и Стрели. Обаче ги няма никъде. Канех се да правя от стъклопласт, ама никой не се интересува и няма смисъл.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Съвет за хубав щнорхел

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Две висши образования ... Значи нито висши, нито образования. Семките са по много, истинското образование и едно трудно става.
                          Брей каква компетентна оценка...мерси колега

                          всичко разбрах...адрес обаче на вносителя не видях

                          а отговорноста си е моя...ти твоя щнорхел си го сложи както си знаеш...аз не те карам да го слагаш като мен нали ? сам си решаваш!

                          никъде не видях да съм се изказал с приоритет за кръгъл или правоъгълен

                          "и въпреки всичко тя се върти" казал един мъдър пич на кладата...помниш ли ?

                          давай сега...драскай клечката

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Щото теоретично зад преградата възниква разреждане
                          не е само теоретично колега, хич даже не е запомни го!
                          абе ще си дойдем на думата...знам аз
                          Последно редактирано от 4x4; 22-02-07, 01:26.
                          S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                          или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                          пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Съвет за хубав щнорхел

                            колега 4х4 за посоката на шнорхела си в грешка
                            колегите са ти обяснили в гората защо е така

                            а за магистралата може да прочетеш тук
                            или където другаде искаш да прочетеш на ram air intake
                            та ако мислиш, че все още си прав може да пишеш и на тези
                            от ферари, че са в голяма заблуда
                            LR RR Classic VM2.5

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Съвет за хубав щнорхел

                              Не бих нарекъл производители с 40+ години история Бушмени, та макар и да идват от Австралия. Няма значение.. Техните продукти в съответния ценови клас и предназначение се ползват в целия свят, но щом ти казваш..

                              Нямам координати на Сашо Ковачев, който внася ARB, някой от колегите тук ще ги даде.

                              Координати на вносителите на TJM: Пламен Петров (фирма "Ликон") - 0878 446590.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X