Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безопасно ли е горивото по бензиностанциите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Безопасно ли е горивото по бензиностанциите

    колко струва този филтър да отделя водата от нафтата и от каде може да се купи

    поздрави..

    Коментар


    • #62
      До: Безопасно ли е горивото по бензиностанциите

      5 филтьра,тялото,2 крана и там какво беше около 200 кинта,преди 3 месеца пратих на чичо ми за неговото пежо.Говоря за морския модел,ония лесния за смяна,втора страница дьното.

      Гледам на Ибей ги има по стотина с 40 кинта доставка само за тялото,после всеки един филтьр ти е около 7 кинта по спомени.Кинтите долари,Рейкор 500 турбина

      Racor 500 - е така се пише,драсни му една тьрсачка.Повечето идват без необходимите пишки в които да набиеш маркуча та трябва да знаеш какьв размер е маркуча и да си ги порьчаш отделно.
      Нито един от тези не идва с датчик за водата,няма да писне ако сьбере вода в дьното на колбата,но при проверка ще я видиш.Кофтито е,че няма как да караш 50% вода и 50% гориво,рано или кьсно ще се напьлни колбата ако нямаш аларма.
      Продават и вакумни датчици коите се завиват на мястото на перчатката с която се закрепва капака.С тоя датчик се следи колко ти е задьнен филтьра.

      Цяла тема си има из нета,Мерцедес Форум или един от двата линка на втора страница в дьното.





      Взема да врьтна еди бизнес ли???По 300 $ дали ще вьрвят???
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #63
        До: Безопасно ли е горивото по бензиностанциите

        Да се оплача и азимам един нисан примера 2,0тд реших да му сложа VPдизел от шел и за малко да скапя гнп-то то не беше пушене гаснене не ми се говори ,естественно закарах я на преглед ,на компа показанията бяха перфектни,майстора ме попита с кво я караш казах му ,ШЕЛ VPдизел а той ти луд ли си сменяй горивото ,още при второто зареждане на OMV с обикновен дизел и нещата потръгнаха /и с малко добавки разбира се/и вече 2 години няма ядове
        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

        Коментар


        • #64
          До: Безопасно ли е горивото по бензиностанциите

          На ОМV са перфектни горивата.Пресен случай,трагвам за съзтезанието в Рудозем,зареждам лошо гориво и последствията не мога да вдигна повече от 2000оборота
          Със себе си съм имал повече проблеми,
          отколкото с всеки друг човек. Нямам по голям враг от самия себе си!!!!!!
          Да изградим Параклис: www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=113508

          Коментар


          • #65
            До: Безопасно ли е горивото по бензиностанциите

            Преди 3 години Нивата пострада от Шел V-power на изхода от София на ботевградското. Гърмеше като пушка то не беше източване не беше спиртове. Ужас. Много искам и аз такава фуния (сепаратор). Някой успял ли е да намери в БГ или трябва да си я търся по e-bay. Много искам да им видя физиономиите като почна да сипвам във фунията. Аз не давам да ми сипват почти никога нито да ми помпят гумите. Само стъклата мият. Тя без това ми е счупена капачката на резервоара и трябва много сила да я отвиеш, а те каквото са хърбави повечето момъци не успяват да я отвият
            Александър

            Коментар


            • #66
              До: Безопасно ли е горивото по бензиностанциите

              Просто са перфектни на ОМВ горивата. Алпин дизела им на супер смръзяващите минус 15 ми задръсти всеки възможен мъркуч по горивопровода и даже помпата и rail-a на common rail-a бяха пълни с гадории.
              Hyundai Santa Fe CM D4EB 4WD
              Peugeot 406 RHZ, Peugeot 405 RFV, Peugeot 205 DKZ
              Volkswagen Bora AKL

              Коментар


              • #67
                До: Безопасно ли е горивото по бензиностанциите

                Ebay -Racor Fuel Filter Funnel

                Гледам ги по 15-20 долара са. Баджанака не вярваше. Кара един старичък Мерцедес на нафта. Специално за Тома неверни му занесох 2 фунии. Напълнихме 3 литров буркан наполовина с нафта, другото вода. Разклатихме го здраво и през фунията. Отдолу само нафта тече, фунията се напълни с вода. Прецеденото го държахме поне половин час да се утаи водата долу. Нито капка. После под чешмата напълнихме фунията с вода и започнахме да сипваме гориво. Отдолу само нафта. После дойде и кумА ми и пред него повторихме цялото нещо наново.
                После не можах да изтрезнея 3 дни /това според думите на кумата и жена ми/ Не ги продавам, далавера никаква нямам. Намерете си ги в ebay и пробвайте. Успех!
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #68
                  До: Безопасно ли е горивото по бензиностанциите

                  А за още 250 какви готини грозни филтри има,те па сьвсем ти решават проблема с вода и боклуци.Има писано,грозни са обаче,да не скочи някой Ква е тая грозотия.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #69
                    До: Безопасно ли е горивото по бензиностанциите

                    А за бензинов мотор, проблема с излишната вода в горивото не може ли да се реши с малко спирт...
                    Александър

                    Коментар


                    • #70
                      До: Безопасно ли е горивото по бензиностанциите

                      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                      А за бензинов мотор, проблема с излишната вода в горивото не може ли да се реши с малко спирт...

                      Може ма за виси колко е малкото вода.А може просто да решиш проблема с допьлнителни филтри които се точат от сьбраната вьтре вода.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #71
                        До: Безопасно ли е горивото по бензиностанциите

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Може ма за виси колко е малкото вода.А може просто да решиш проблема с допьлнителни филтри които се точат от сьбраната вьтре вода.
                        Не можах да те разбера много. Пробвах със спирта - никакъв ефект - или е нямало много вода в горивото, или и спирта е бил разреден. Мене най-удачно ми се струва с фунията, ама не ми се дават толкова пари. Чудя се дали само с филтър не може да се скалъпи такава фуния.
                        Александър

                        Коментар


                        • #72
                          До: Безопасно ли е горивото по бензиностанциите





                          Ами то нищо сложно няма в тая фуния. Зеленото е метална мрежичка покрита с тефлон за да държи против корозия. Мрежичката е или 74 или 100 микрона. Зависи от модела. На снимката двойната мрежичка е 74 микрона. Двойна е за да минава повече гориво през нея за по малко време. Редовно трябва да зареждаме по 3-4 тона нафта. Вие тоя проблем го нямате. И единична мрежичка ще стигне. От къде 100 микрона мрежичка -идея нямам.

                          http://www.a-filter.se/images/paragraph/17848.pdf

                          Е горе на линка има един другар, които си зарежда моторетката през такава фуния. От малките.
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • #73
                            До: Безопасно ли е горивото по бензиностанциите

                            Вносителите на горива в България задължително ще трябва да ползват лицензирани данъчни складове, гласуваха още депутатите. Пред "Дневник" източници от бранша коментираха, че от поправката ще пострадат водещи компании като Shell, Еko, Rompetrol и др., които купуват част от нефтопродуктите си не от "Лукойл Нефтохим Бургас", а от рафинерии извън България. Аргументите на финансовото министерство са, че минаването през данъчен склад е единственият сигурен начин да се измери какво количество гориво се внася в страната.

                            Коментар


                            • #74
                              До: Безопасно ли е горивото по бензиностанциите

                              Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                              Не можах да те разбера много. Пробвах със спирта - никакъв ефект - или е нямало много вода в горивото, или и спирта е бил разреден. Мене най-удачно ми се струва с фунията, ама не ми се дават толкова пари. Чудя се дали само с филтър не може да се скалъпи такава фуния.

                              Ако имаш 50 мл вода на 50 литра гориво може и да го обере спирта.Ако имаш обаче литьр вода в 50 литра гориво бая спирт ще ти трябва за обирането на водата,ще ти трябва цедка под 82 микрона за да не пропуска вода,а да минава само нафта.Или добра филтрираща система,но това е писано в темата.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X