Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безопасно ли е горивото по бензиностанциите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Безопасно ли е горивото по бензиностанциите

    Днес прочетох интересна статия.Един пич с паджеро заредил на ОМВ и на 200м. от бнзиностанцията му думнала помпата.Оказало се ,че съотношението вода-нафта е 50-50.Обажда се в ОМВ те му поемат разноските по ремонта ,пълнят му резервара без пари и го пускат да си ходи,но му думва и двигателят.Пича дава 18000лв.да си оправи колата и започва да сади ОМВ.

    Има подобен случи и с ШЕЛ

    Каде да зареждаме без да се чудим до каде ще стигнем
    WWW.FBRALLYRAID.COM

  • #2
    Нафта качествена маи няма вече и в държавния резерв Това е главната причина да мразя печките Колкото по сложни и скъпи стават дизеловите системи толкова по голям бълвоч ни пробутват Които е вкарвал нова дизелова кола от белите държави знае как работи 15 20 дни и как след това

    Коментар


    • #3
      Интересно къде си прочел тая статия Тоя с Паджерото трябва да е бил кьорав далтонист, защото при вода в нафтата светва червена лампа като слънце!
      Но въпреки това дано ги осъди!

      Коментар


      • #4
        това са си ГРАДСКИ ЛЕГЕНДИ

        на крива ракета и космоса и пречи...

        вече 3-ти дизелов автомобил карам, преди това няколко бензинови... никога не съм имал проблем с горивото, отчасти през кризата 90-та година баща ми се оплакваше... но зареждаше А86 от ведомствена бензиностанция на Булгарплод

        няколко пъти съм пътувал до Германия, никаква разлика не съм усетил в горивото /зареждам и в Германия и в Австрия/... на реното /дизел/ дори не бях сменял горивен филтър 60000км... преди 10 дни го смених... никаква разлика...

        единствено съм забелязъл, че ако не слагам добавка пуши /и харчи/ повече...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #5
          няколко пъти съм пътувал до Германия, никаква разлика не съм усетил в горивото /зареждам и в Германия и в Австрия/... на реното /дизел/ дори не бях сменял горивен филтър 60000км... преди 10 дни го смених... никаква разлика...
          аз в момента сьм с grandis 2,4 бензин, карам го с 98 или ОМВ 100 или с vpower100 na shel. Когато заредих в австрия от shell мотора утихна.
          не знам какжа е нафтата но бензините са им разли4ни.
          лятото ходих за малко в greece с моторетката и там беше сьщото

          Коментар


          • #6
            как няма да утихне, като си навъртял 1000км до там и вече толкова си свикнал шума, че като запалиш на бензиностанцията не чуваш мотора на празен ход...

            аз в петък-събота като тръгна за някъде и първите 20-30км по магистралата почвам да си мисля, че колата ми не е в ред, щото много бръмчи...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Тава,че нафтата е менте и аз го потвърждавам.Мой приятел миналата година си взе чисто ново Волво и зареждаше само от Шел.Една сутрин не можа да запали колата в гаража и като дойдоха от сервиза да видят се оказа,че водицата в нафтата е била в повечко.
              Друг случай пак от Шел на един Сааб трябваха му около 20 километра и спря.Нещо много "случайности" се събраха.На тези на които все още нямат проблеми да не се радват,а да чукат на дърво:-)

              Коментар


              • #8
                Аз лично счупих два двигателя на една "Визичка" (Ситроен) Все на Шел Варна )на влизане от магистралата (вярно това беше преди Щел да си прибере бензиностанцийте... но знам ли?)
                Първият път счупен разпределителен вал (или поне нещо около него защото с много зор се прибрах до София и един гений (не се шегувам) смени двигатела за 2-3 часа вторият двигател, пак на същата бензиостанция една година по-късно - счупено бутало (пак по слухове) ръмжане яко, горене на масло - яко и пак едвам се прибрах, та ми писна и подарих Ситроена на едно девойче от офиса - тя го покара още малко, Но всичко свърши.
                Та това е моят опит - с бензина, наскоро съм имал проблем с "нивата" миналата година след поредица зареждания на бензиностанцията до мототехника на хладилника, двигателя започна да губи мощност докато не отвори втора клапа на карбуратора -пълна газ с много продухване се оправи и не сипвам бензин от там

                Коментар


                • #9
                  Не знам за нафтата, но аз зареждам само V power бензин от Шел и винаги джипката върви превъзходно с него Моторите си ако ги заредя от другаде след отнемане на газта се късат да гърмят през ауспуха, а от Шел или OMV го нямам тоя проблем. Това е само моето скромно мнение.
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    Жоро, на ВР-а 98 ли му сипваш

                    В Карлово си имаме само Лукойл и Мура. Аз специално зареждам от Сопотския Лукойл Там е най-яко

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Паджеровод
                      Интересно къде си прочел тая статия Тоя с Паджерото трябва да е бил кьорав далтонист, защото при вода в нафтата светва червена лампа като слънце!
                      Но въпреки това дано ги осъди!
                      навсякаде я разреждат с какви ли не л...а
                      до сега несъм срещал бензиностанция на която винаги да се продава хубаво гориво
                      WWW.FBRALLYRAID.COM

                      Коментар


                      • #12
                        Освен с качеството, според мен, послъгват и с количеството
                        RB Patrol Team

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от asenvassilev
                          Освен с качеството, според мен, послъгват и с количеството
                          тука съм по-склонен да се съглася... 1-2 пъти ми се случва да ми налеят по 60 литра в 60-литров резервоар, а все пак е имало нещо вътре за да се движи... поне 2-3 литра...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от "LJ73

                            тука съм по-склонен да се съглася... 1-2 пъти ми се случва да ми налеят по 60 литра в 60-литров резервоар, а все пак е имало нещо вътре за да се движи... поне 2-3 литра...

                            то това добре, ама веднъж преди доста години на една газостанция в толбухин ми сипаха 60 л. пропан бутан в 60 литрова бутилка. е, това как става?
                            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от muncho
                              то това добре, ама веднъж преди доста години на една газостанция в толбухин ми сипаха 60 л. пропан бутан в 60 литрова бутилка. е, това как става?
                              Не се оплаквай,защото на мен в 40л.бутилка ми напълниха 46л и викам на момчето как ги правите тия работи,а то само вдига рамене.И после колите горели много.От тогава зареждам само на Лукойл,защото бях свидетел като правиха контролно измерване на колонката-на 20л. отчетени на колонката апаратурата показа 19,98л.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X