Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Воден интеркулер / Water intercooler

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Воден интеркулер / Water intercooler

    Колеги, понеже от известно време чета за водните интеркулери, а и преди малко видях, че колега ги спомена в една от темите за Тойоти, и защото не намерих подобна тук, пускам тази.

    Искам да попитам, имали някой от Форума който е правил или монтирал на джип, и ако да, да го тормозим с въпроси ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

  • #2
    От: Воден интеркулер / Water intercooler

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Колеги, понеже от известно време чета за водните интеркулери, а и преди малко видях, че колега ги спомена в една от темите за Тойоти, и защото не намерих подобна тук, пускам тази.

    Искам да попитам, имали някой от Форума който е правил или монтирал на джип, и ако да, да го тормозим с въпроси ?
    За какъв таралясник се касае ?
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

    Коментар


    • #3
      От: Воден интеркулер / Water intercooler

      Кво ти трябва?
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Воден интеркулер / Water intercooler

        Трябва ми някой който е монтирал подобен на джип да му се задават общи въпроси щото в нЬета е пълно с инфо, но все чуждоземско.
        Гледам, че на големите Тойоти доста слагат, а видях и, че Яро си е търсил и намерил преди четири години.
        Също разбрах и, че Субару оригинално е с такъв, но в случая говорим за допълнително монтиран, а и може би е малко по-различно.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: Воден интеркулер / Water intercooler

          Не е атомна физика

          Но акъл тук няма да давам, винаги идва някой да сере
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Воден интеркулер / Water intercooler

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            ...Също разбрах и, че Субару оригинално е с такъв, но в случая говорим за допълнително монтиран, а и може би е малко по-различно.
            Субарата са с обикновен кулер. Освен ако последните години не са минали на воден.
            По спомен, такива (2 броя) има в BMW M5 F10.
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #7
              От: Воден интеркулер / Water intercooler

              В нЬета излизат доста картинки на оригинални водни Субару-кулъри, като колега дори е предложил подобен на Яро в неговата тема за покупка.

              Принципно ме интересуват общи неща. Отношение на радиатора към кулера, какви помпи може да се ползват, каква температура в/след питата се гони, и в тази връзка, ако някой се е заигравал с помпи с различни скорости според нужните температури, щото не намерих нищо подобно.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Воден интеркулер / Water intercooler

                Правилно си чул за Субару и по-точно Legacy GT.

                Но ме знам какво ги хвалят толкова. Единственото им предимство е при пикови натоварвания, защото акумулират. Всички друго са недостатъци. За джип ми се вижда много излишна операция.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #9
                  От: Воден интеркулер / Water intercooler

                  Докато дойде тоя някой с опита, може да помислиш върху предимства и недостатъци още на теория. И вероятно ще се откажеш от сериозни намерения по въпроса, ако случайно имаш такива.
                  Там на BMW-то доколкото помня(без да съм сигурен), охлаждащата течност за кулерите, не е обща с тази на мотора. Има си отделен кръг, с отделен радиатор, защото е на друга температура.
                  В джиповете не знам как е, има го по стационарни двигатели, и друга едра техника. Ама там е свързано с начина им на употреба, за джип не си заслужава толкова усложняването.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Воден интеркулер / Water intercooler

                    ... ъъъ, понеже пропуснах да те цитирам, та в отделен пост.

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Субарата са с обикновен кулер. Освен ако последните години не са минали на воден.
                    По спомен, такива (2 броя) има в BMW M5 F10.
                    Почетох квото можах, но ми се ще да обсъдим водният кулер монтиран в джип, щото при наточените леки коли най-малкото скоростите са други, а предполагам ще има и други разлики които ще се появят в процеса на правене и проби.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: Воден интеркулер / Water intercooler

                      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                      Правилно си чул за Субару и по-точно Legacy GT.

                      Но ме знам какво ги хвалят толкова. Единственото им предимство е при пикови натоварвания, защото акумулират. Всички друго са недостатъци. За джип ми се вижда много излишна операция.
                      Единствената информация която имам е от това което съм прочел в чуждоземски форуми и от това в нашите, но там намерих писано само за леки автомобили които, естествено, се ползват по съвсем друг начин, за това и пуснах темата.

                      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                      Докато дойде тоя някой с опита, може да помислиш върху предимства и недостатъци още на теория. И вероятно ще се откажеш от сериозни намерения по въпроса, ако случайно имаш такива.
                      Там на BMW-то доколкото помня(без да съм сигурен), охлаждащата течност за кулерите, не е обща с тази на мотора. Има си отделен кръг, с отделен радиатор, защото е на друга температура.
                      В джиповете не знам как е, има го по стационарни двигатели, и друга едра техника. Ама там е свързано с начина им на употреба, за джип не си заслужава толкова усложняването.
                      Цецо, то при стационарните двигатели е същото като да караш бавно в задръстване през лятото.

                      Предполагам, че е доста по-просто да си прекараш турбопътищата най-отпред, но понякога има и други определящи фактори.

                      Наистина не съм наясно, за това и пуснах темата.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Воден интеркулер / Water intercooler

                        Хич не е едно и също да караш бавно, и стационарния ДВГ. Поне в сравнение между автомобил и такъв. В кариерни булдозери, самосвали, локомотиви, и пр. е друго.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Воден интеркулер / Water intercooler

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Хич не е едно и също да караш бавно, и стационарния ДВГ. Поне в сравнение между автомобил и такъв. В кариерни булдозери, самосвали, локомотиви, и пр. е друго.
                          Естествено, че не е, но вкарвам малко хумур.

                          Водният охладител е и вариант когато въздух/въздух е труден или невъзможен за изпълнение.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: Воден интеркулер / Water intercooler

                            Турбопътища хич даже не е добре да удължаваш. А на моята джипка вентилаторът (даже в задръстване и жега) твърде рядко го чувам, да не кажа почти никак.
                            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Воден интеркулер / Water intercooler

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Там на BMW-то доколкото помня(без да съм сигурен), охлаждащата течност за кулерите, не е обща с тази на мотора. Има си отделен кръг, с отделен радиатор....
                              И отделна помпа...

                              А защо въобще трябва кулер в задръстване?
                              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                              Drag Grand Canyon Daily
                              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                              LZ1JYM

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X