Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушни филтри K&N

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Май разбрах защо колата се държи като "спъната". Оказа се, че едната подгревна свещ не работи и за капак единия разпръсквач. Освен това разпръсквачите трябвало да бъдат сложени в някакво определено положение, а моите - единият гледа на ляво, другият на дясно и т.н.
    Може би това е причината?
    И още нещо: И четирите неща /свещи и разпръсквачи/ да сменя и трябва ли да бъдат Денсо, понеже дефектиралите са такива?

    Коментар


    • #17
      за разпръсквачите не знам , но със свещите имам сериозен опит и когато съм се опитвал да спестя , а не да сменя всичките винаги съм се прекарвал!
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Doc
        Май разбрах защо колата се държи като "спъната". Оказа се, че едната подгревна свещ не работи ...
        И още нещо: И четирите неща /свещи и разпръсквачи/ да сменя и трябва ли да бъдат Денсо, понеже дефектиралите са такива?
        подгр. свещи влияят само на паленето при студен мотор - не могат да влияят на вървенето!

        Като сменява филтъра ли размести разпръсквачите???

        ако намериш, свещи по 70лв комплект вместо 70лв/бр , да знаеш, че с тях трябва да чакаш 60-90 до 120сек за да пали нормално сутрин!!! иначе си работят
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          Свещите са вързани последователно, и като изгори една, после бързо изгарят и другите. Просто гледай всичките да са здрави.
          Разпръсквачите трябва да гледат с отворите към правилното място в купола на цилиндрите, това е наистина важно. Според каквото е казал производителя на двигателя.

          Коментар


          • #20
            До: Въздушни филтри K&N

            Те за това са си спортни филтри само за състезания-с по голям дебит на въздух. при нормална експлуатация в нашите условия живота на мотора се съкращава с около 50 000 -100 000 км. Но К&N правят и нормални филтри но са едни от скъпите марки.
            Аз съм имал следния случай с евтини филтри колата е голф 3 ТДИ 1z мотор 90 конски сили.Слагам филтър евтин и след 7000 км стига 120 и до там направо се шашнах и това става на път. В Севлиево при едни приятели си смених и горивния и въздушния и колата се оправи.Въздушния филтър като че беше направен от два вида хартия по височината на питата половината беше черна на катран а половината все едно че не е пипана.От тогава си казах в мои коли само качествени филтри.не са много по скъпи но качеството е гарантирано.Сега карам само с Kolbenschmidt аз си ги вземам от Германия знам какво има в кутиите и съм спокоен.

            Коментар


            • #21
              До: Въздушни филтри K&N

              Те ти тебе и грешка. Ако искаш да пазиш мотора карай с руски филтри. ГОСТа е свиреп в сравнение с европолюциите. Някога и нашите бяха правилни, но изобщо не знам дали някой още прави, и да прави сигурно са евро-мевро.

              Коментар


              • #22
                До: Въздушни филтри K&N

                миналата година сложих неоргинален за 20 лева
                тая година си купих оригинален от Мусо, бил общ за /Корандо и Мусо/ и беше 32 лева ! а интересно че за 9500 км, почти нищо му нямаше на предишния. не е смачкан под ламаринката само малко потъмнял и с две три мухи месарки приклещени и един бодил ???
                значи може да кара спокойно и 15000

                Коментар


                • #23
                  До: Въздушни филтри K&N

                  Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
                  значи може да кара спокойно и 15000
                  Много зависи къде караш, ако е само по асвалт може да изкара 15х, но по черно ............. ако изкара пет пъти по-малко трябва да се радваш.
                  LZ1PER

                  Коментар


                  • #24
                    До: Въздушни филтри K&N

                    Стефане прав си , винаги твоите мнения са били особено живописни.
                    Аз имам интерес двигателите да се скапват бързо, нали такива части продавам ,но ...

                    Коментар


                    • #25
                      До: Въздушни филтри K&N

                      Ми на твойта си слагай филтри които се задръстват бързо. Значи мръсотията е останала в тях а не е отишла в мотора.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Въздушни филтри K&N

                        Имам един въпрос:Кое влияе по-зле на двигателя?Ниският приток на кислород или повечето мърсотия в цилиндъра.
                        Пътят е целта.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Въздушни филтри K&N

                          Ниският приток се поправя с нов филтър, а мръсотията - с нов двигател...Ти избираш!
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #28
                            До: Въздушни филтри K&N

                            Първоначално публикуван от xatrak Преглед на мнение
                            Имам един въпрос:Кое влияе по-зле на двигателя?Ниският приток на кислород или повечето мърсотия в цилиндъра.
                            Все пак трябва да се отчете фактът, че двигателите и карантиите към тях не се разработват от малограмотни олигофрени, а от инжинери, които са попрочени някое друго книжле и се предполага, че въждушния филтър е съобразен с нуждите на двигателя.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X