Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въздушни филтри K&N

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въздушни филтри K&N

    Отварям тази тема, понеже търсачката на намери нищо писано във форумите за тях, въпреки че в списанието имаше статия, а и на сайта на Импас пише за тях. Интересуват ме мнения и конкретни впечатления на хора, които карат с такива филтри. С помощта на Fulda и LJ 73 аз наскоро се сдобих с такъв, но имам чувството че нещо не е наред. Сякаш джипът се "спъна" - дали не му достига въздухът или пък трябва да махна циклоните от шнорхела и кутията на филтъра? А дали пък не му идва много? Помогнете да си изясня ситуацията.

  • #2
    Какъв е автомобилът ти?
    Много е вероятно с филтър с намалено съпротивление да обедниш сместа. Усеща се най-силно при работа на газ
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      Автомобилът е TLC LJ 70 2,4 TD.

      Коментар


      • #4
        Като марка това са най-добрите филтри. Като конкретен модел и съобразяването му с вашият автомобил нищо не мога да кажа...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от VPetrov
          Като марка това са най-добрите филтри. Като конкретен модел и съобразяването му с вашият автомобил нищо не мога да кажа...
          филтъра си е за точно този модел, по принцип аз го ползвах без пластмасовия капак, който е на обикновения филтър...

          Метко Фулдата кара с абсолютно същия филтър /1-2 месеца по-стар от моя/
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            И съм изключително доволен ! Док , ако си сложил пластмасовия завихрител го махни При мене ефекта беше осезаем към по-добро

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от fulda
              И съм изключително доволен ! Док , ако си сложил пластмасовия завихрител го махни При мене ефекта беше осезаем към по-добро
              а като съм на газ...
              какъв може да е ефекта освен промяната във звука на колата ???
              LZ1RED

              Коментар


              • #8
                При газовите уредби не е препоръчително поставянето на такъв филтър , тъй като няма почти никакво съпротивление , а при газта се разчита именно на него

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Doc
                  Автомобилът е TLC LJ 70 2,4 TD.
                  Щом е турбодизел ако му е "малко" въздуха започва да пуши, а "много" никога не му става По принцип обективно това се преценява с измерване на налягането след турбокомпресора. Става с обикновен манометър но само в движение и под товар. На място турбото "не работи". Аз си реших радикално проблема с поставянето на постоянен електронен манометър, който дава куп ценна информация по време на каране

                  Коментар


                  • #10
                    Ние сме с K&N и сме доволни! Спестяваме здраво от филтри. Пък и колите си ги харесват.

                    T.
                    Good guys drive Land Rovers!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Паджеровод
                      Първоначално публикуван от Doc
                      Автомобилът е TLC LJ 70 2,4 TD.
                      Щом е турбодизел ако му е "малко" въздуха започва да пуши, а "много" никога не му става По принцип обективно това се преценява с измерване на налягането след турбокомпресора. Става с обикновен манометър но само в движение и под товар. На място турбото "не работи". Аз си реших радикално проблема с поставянето на постоянен електронен манометър, който дава куп ценна информация по време на каране
                      TLC-то има две лампички за турбото, които показват налягането: зелена и жълта... зелената трябва да светва при 1500-2000об. /зависи от натоварването на мотора/ жълтата - при пълна газ над 3000 и нагоре обороти... Ако налягането е ниско /например малка дупка в маркуча от турбото към мотора/ зелената светва чак когато трябва да светне жълтата... т.е. манометър не е нужен за да се разбере какво става...
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        По принцип, спортните филтри не пускат ли повече боклуци към мотора и съответно да го повреждат
                        RB Patrol Team

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от asenvassilev
                          По принцип, спортните филтри не пускат ли повече боклуци към мотора и съответно да го повреждат
                          не и аз съм с такъв от доста време, няма му нищо на мотора. измислени са от по умни глави от нашите. в един магазин видях, направили хората 2 еднакви кутии от плексиглас, прозрачни, отпред поставен по един възд. филтър - единия обикновен, другия к&н, а от зад по един вентилатор смуче, се едно мотора. та този, обикновения, не стига че се е задръстил самия филтър, ами и кутията мръсна от вътре;к&н съответно - чист. и няма лъжа, нито измама, ходя често да ги проверявям. само че днес като отидох, бяха ги спряли, щото обикновения филтър така се беше задръстил, че беше влязъл в кутията
                          а иначе, съвсем не знам защо на тд мотор му е станоло по зле . то по принцип за дизел доколкото знам много въздух=по добре. за газта - ясно, вадил съм много гърла от пластмасови бутилки от мин. вода от от смукателите, сложени там от грамотни "газаджии", "да варви по добре и да ти арчи по малко, брато"
                          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                          Коментар


                          • #14
                            а откъде могат да се купят тези филтри и за какви пари?
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • #15
                              на всичкото отгоре, за КиН казват, че колкото е по-мръсен, по-добре чисти въздуха! /понеже е намазан със специално масло/
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X