Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стаб.щанга на Диско

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    би следвало да има. просто е на задната кормилна щанга а не на предната като при дифендъра.

    относно подложки и аз съм се замислял, ама те овен никой друг сантим кфо друго могат положително да дадът?

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от ивайло
      ...а пък сега за да я вдигна трябват пак други ам.-ове , а какъв ще е ефекта от смяна само на пружини не знам ...
      Това е широко разпространена заблуда. Амортисьорите по никакъв начин не влияят на височината на окачването! От тях зависи само поведението на машината при преминаване през дупки, люлеенето и "твърдостта". Значи имаш да смениш само пружини. Ако лифтоваш окачването вече тогава ще имаш евентуално нужда от амове с по-голям ход.

      Коментар


      • #18
        нямах предвид демфера а централния амортисьор на задното окачване
        drive alive

        Коментар


        • #19
          Не , няма такъв поне при мен.

          Коментар


          • #20
            странното е, че и при мен май няма, а го дават да има...

            Коментар


            • #21
              ако има, проблема с ниската задница е в него, ако няма, а трябва да има пак там е проблема. принципно това е много специален амортисьор, който сам се втрърдява от тежестта и държи задницата на колата еднакво висока независимо от товара. когато се повреди и не работи както трябва, задника овисва дори и без товар.

              поради факта, че това струва около 1000лв, хората никога не го сменят, а си карат с него докато не умре съвсем, след като блокира или почне да скърца и тропа го махат и продължават без него, слагат се подложки на пружините, по трърди амове и тн. българщини, които не дават положителен ефект. липсата му или неправилната му работа видят до по - бързо износване на всички компоненти на задното окачване.
              drive alive

              Коментар


              • #22
                Aз често съм под колата си и досега не съм видял дори и намек за такова нещо , освен ако с понятието "централен амортисьор" се има предвид нещо , което изпълнява такива функции , но не прилича на амортисьор (или поне на тръбен ).
                P.S. А на кое монтьорите казват "царски болт" ?

                Коментар


                • #23
                  питах, прочетох, диското няма такъв амортисьор

                  а царски болт е ANR1799 от картинката https://www.connectstores.com/lr/sp_35257.html
                  drive alive

                  Коментар


                  • #24
                    Дифендъра също е с "царски" болт (или шарнир) а не с върпсният амортисьор.

                    А Сава, какво представлява тоя амортисьор на Класика?

                    Коментар


                    • #25
                      http://www.roversnorth.com/RRD04/RRD...D04_page47.htm

                      тук схемата е дадена за рейндж и диско 1...

                      Коментар


                      • #26
                        https://www.connectstores.com/lr/sp_2607.html на картинката с буква D е въпросния амортисьор
                        drive alive

                        Коментар


                        • #27
                          530 лири парчето!! Това чудо с хидравличната помпа ли работи? Какъв му е принципа?!

                          Коментар


                          • #28
                            Предполагам като амортисьорите на Тахо и Събърбаните - колкото повече се клати, толкова повече се втвърдява като използва самото движение за помпане.
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар


                            • #29
                              незнам как работи, сигурно затова струва толкова, явно е много специален

                              затова не харесвам ровърите, много са добри но като се строшат става страшно
                              drive alive

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X