Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стаб.щанга на Диско

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Стаб.щанга на Диско

    От известно време задната стабилизираща щанга на моето Диско иска смяна на биелетките( или поне възстановяване на шарнира ) , но след вчерашното учредително събрание забелязах , че колата стои видимо наклонена . Оказа се , че въпросната биелетка се е обърнала нагоре вместо надолу и повдига купето. Предполагам , че големият луфт и големите дупки са виновни затова .

    Дано картинката да се вижда , че да разберете следващия ми въпрос :ако вместо да върна грешната биелета във вярна позиция аз обърна нагоре и другата това според мен ще повдигне купето отзад , а на мен там ми е единственото място където гумите малко опират , и то понякога.
    Дали ще има вредни ефекти това ?

  • #2
    Нищто няма да повдигнеш така
    Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
    0884837709
    0878383528

    Коментар


    • #3
      хех, смени си окачването и махни щангата

      Коментар


      • #4
        Добре ,ама сега дясната страна стои повдигната

        Коментар


        • #5
          Добре ,ама сега дясната страна стои повдигната
          Стои, защото щангата е под напрежение. На равен терен и на място щангата е свободна и не работи. Започва да "стабилизира" само в завои и при неравности. Силно ти препоръчвам да си възстановиш първоначалното положение и да не я махаш. Ако имаш омекнали пружини/ресори/торсиони смени тях и джипа ще се повдигне.
          Можеш да премахнеш стабилизиращата щанга само ако планираш да използваш джипката за екстремен офроуд, тогава пречи.

          Коментар


          • #6
            И аз стигнах до този извод снощи докато я свалях . Ще възстановя шарнира и я слагам в оригинално положение.
            Относно умората на пружините умувам отдавна, като смених амортисьорите ми досвидя да сменя всичко , а пък сега за да я вдигна трябват пак други ам.-ове , а какъв ще е ефекта от смяна само на пружини не знам . Че няма да има лифт в истинския смисъл на думата ми е ясно и поради това не ми се дават много пари , пък евтините и хубави неща свършили...

            Коментар


            • #7
              при първа възможност ще сменя и пружини и амове. уморено е горкото няма как, те не са сменяни мойте пружини поне 200 000 км

              Коментар


              • #8
                А мислил ли си за за ефтиния "лифт" - подложки на пружините!
                Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                0884837709
                0878383528

                Коментар


                • #9
                  Когато има осезаема умора в пружините, според мен няма смисъл от подложки..

                  offtopic:
                  Не бих искал да звучи като реклама, но съм карал (и возил на) не малко Дискавъри-та със стандартно окачване. След като се качих да покарам Диското (Камилата) на Turbozmej с 2" tjm определено смятам, че няма нищо общо с нищо общо. Със стандартно окачване за мен колата не блясва с нищо (мое мнение)..

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Yaro
                    Когато има осезаема умора в пружините, според мен няма смисъл от подложки..
                    Вярно е, но все пак е някво времено решение! Пък и е почти безплатно!
                    Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                    0884837709
                    0878383528

                    Коментар


                    • #11
                      Мислил съм , разбира се . Мисля , мисля , мисля и струга все не се включва да ги направи сам.

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от ивайло
                        Мислил съм , разбира се . Мисля , мисля , мисля и струга все не се включва да ги направи сам.
                        Ти намери матерял, и ще ги направим за 1/2 ден! Даже може и серийно да ги пуснем
                        Път е мястото, през което възнамерявам да премина!
                        0884837709
                        0878383528

                        Коментар


                        • #13
                          Понеже са ми предлагали да ги правим дори от гума от транспортна лента си мисля , че изискванията към материала на се чак толкова строги , все някаква стомана на пръти ще свърши работа . Лошото е че трябва фи 110-120 , а цената за рязането е повече от тази на желязото . Все пак истината е , че просто не съм се наканил.

                          Коментар


                          • #14
                            А бе Иво какви тр. ленти ? подложките струват по 2 лева на руските магазини ! А ко ти трябват обади се !
                            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                            0899187766

                            Коментар


                            • #15
                              а това диско има ли централен амортисьор като класика ?
                              drive alive

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X