Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Накъде ще тръгне джипа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Накъде ще тръгне джипа?

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Да бе, ама категорично не ща никакви пернати вътре. Не за друго а защото ми е важно всяко пространство от малката ми количка.
    Гледай внимателно койотата - лебеда не е в купето
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Накъде ще тръгне джипа?

      Като започвах да пиша твоя пост още не беше излязъл.
      Ама като гледам на снимките-нещо не ми се нрави този вариант.
      Първо защото въжето минава под дъното и е изложено на всякаква гняс. А и може да се удари в някой камък отдолу.
      Второ-ако се извади от ролката, и задницата е в гъста кал, съответноняма достъп за да се намести обратно в канала става гадно.

      При моя начин(не, че съм го направил де, засега е само в проект) лебедката е в багажника, от нея по тръба въжето върви до отпред, а когато се наложи да се вадим назад-се размотава назад. При отворена врата, или през специален за целта изрез в нея. Няма допълнителна макара, освен тази за полиспаст, ама тях си ги носим така или иначе.

      Ха сега заради хубавия акъл да ми пратиш една чОгунена дюза за въжето, та да имам за предния край на тръбата като започна този проект...

      П.П. Освен това минаването през ролка ще затрудни развиването на въжето на ръка, а аз винаги гледам да го развивам така-да пестя тока...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: Накъде ще тръгне джипа?

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        Ако искаме да имаме една лебедка, и с нея да се дърпаме и в двете посоки-според мен най-добре е лебедката да е отзад, през тръба въжето излиза отпред, и там си се ползва конвенционално.
        Когато се наложи дърпане назад-куката се закача отпред на ухото за теглене, и въжето се развива назад. Неудобството е, че тогава ще трябва да се ползва макара(дето всички започнаха да и викат полиспаст) за дърпането назад, ама няма как. А и по принцип назад се дърпаме по-рядко отколкото напред.
        Не е за пренебрегване и това, че се разтоварва предницата от едни 30-40 кила, и те минават отзад.

        .....кат си такъв професор ще го правиш на моя....
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • От: Накъде ще тръгне джипа?

          Не ме кефи особено по този начин. Въжето е доста изложено на мизерията и потенциално уязвимо. В един момент ще се окаже че имам гнило и протрито вЪже.
          За състезания бива, но за ексхибиционна кола, където лебедката се ползва относително рядко не бих го направил, въпреки че със сигурност е работеща схема.
          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

          Коментар


          • От: Накъде ще тръгне джипа?

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Ха сега заради хубавия акъл да ми пратиш една чОгунена дюза за въжето, та да имам за предния край на тръбата като започна този проект...
            Трее проверя дали са останали, ако не да поръчвам нова партида. Щото като пусках тема за дюзите сите мълчахте

            Минусът на твоето решение е че ще върти на обратно лебеда. Не че не става, де
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • От: Накъде ще тръгне джипа?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Трее проверя дали са останали, ако не да поръчвам нова партида. Щото като пусках тема за дюзите сите мълчахте

              Минусът на твоето решение е че ще върти на обратно лебеда. Не че не става, де
              И ще трябва всеки път да изтегляш сичкото въже и да го пренавиваш. Лебедката в багажника също така ще иска дълги кабели, което не е чак толкова страшно, но не е и хубаво, ако акумулаторът е на щатното си място.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Накъде ще тръгне джипа?

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                И ще трябва всеки път да изтегляш сичкото въже и да го пренавиваш. Лебедката в багажника също така ще иска дълги кабели, което не е чак толкова страшно, но не е и хубаво, ако акумулаторът е на щатното си място.
                Нема нужда - прави клуп отгоре и не се пренавива въжето. НО върти от горната страна.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Накъде ще тръгне джипа?

                  Ще пречупи вЪжету.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Накъде ще тръгне джипа?

                    Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                    .....кат си такъв професор ще го правиш на моя....
                    Може бе, ама найш ли колко скъпо земам


                    За въртенето отгоре не болка си мисля, особено при положение, че ще се ползва рядко.
                    Мисля си за слагането на ролков водач зад лебедката(да води въжето когато се дърпаме назад), но да може да му се откача едната ролка. Да се прекарва въжето когато е назад. Без водач не бива, а с постоянно прекарано въже през едната ролка не става-малък е диаметъра за да го опасва въжето когато е в посока напред.
                    Другия вариант е и отпред с ролков водач, и тръбата да е с достатъчен вътрешен диаметър, та да може да се изважда куката. Или поне халката с кауша, куката ще я откачам, няма как.

                    Ама по предния начин ме кефи повече
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • От: Накъде ще тръгне джипа?

                      Върти ми се в главата един въпрос-На равен терен или лек наклон джипа тръгва на зад,но ако теренът е много стръмен тежеста на джипа няма ли да окаже влияние и вместо на зад да си тръгне на пред.Някой тествал ли е?
                      0888 998 705
                      /Георги/

                      Коментар


                      • От: Накъде ще тръгне джипа?

                        Може да тръгне напред, ако се разтегне въжето. Примерно.
                        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                        Коментар


                        • От: Накъде ще тръгне джипа?

                          Прочетох цялата тема, видях и опита. Както и да погледна всичко това стигам само до един извод. ОК. Автомобила ще тръгне назад заради по-голямата теглителна сила. Изминатото разстояние ще бъде два пъти по-малко назад отколкото прибраното въже напред. НО. Всичко това може да се случи само и единствено заради еластичността на въжето. Тоест движението е силно ограничено. Ако въжето е неразтегаемо ще се скъса най-слабото звено в схемата.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • От: Накъде ще тръгне джипа?

                            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                            Прочетох цялата тема, видях и опита. Както и да погледна всичко това стигам само до един извод. ОК. Автомобила ще тръгне назад заради по-голямата теглителна сила. Изминатото разстояние ще бъде два пъти по-малко назад отколкото прибраното въже напред. НО. Всичко това може да се случи само и единствено заради еластичността на въжето. Тоест движението е силно ограничено. Ако въжето е неразтегаемо ще се скъса най-слабото звено в схемата.
                            Пробвай пак.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • От: Накъде ще тръгне джипа?

                              Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                              Пробвай пак.
                              С кое?
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • От: Накъде ще тръгне джипа?

                                Искаш да кажеш, че според теб сапана се разтяга? Виж клипчето от пост 46.
                                Последно редактирано от targa; 16-03-12, 21:32.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X