Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Мобилна" ел. лебедка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Мобилна" ел. лебедка?

    Здравейте колеги!
    Попаднах случайно на ей това : http://www.amazon.de/Elektrische-Sei...TF8&refRID=0Q7 и ми стана много интересно дали някой има инфо за тази лебедка. По описание дърпа до 5000 кг. , а с макара и до 10 000 ! То явно ще са по асфалт , но за 2,5 тона джип би трябвало да няма проблеми - поне ако не е зверски окопан. Не виждам и как се застопорява за автомобила. Много ми е интересно и ще съм благодарен , ако някой има опит с това нещо и го сподели.
    Б. Бонев
    0осем88две6шест71три

  • #2
    От: "Мобилна" ел. лебедка?

    То в обявата си пише съвсем ясно:

    Maximale Zuglast der Seilwinde: ca.1600kg (mit Umlenkrolle ca. 3200kg)
    Schlepplast auf Gewässer: ca. 4500kg (mit Umlenkrolle ca. 9000kg)
    Rollende Last (Fahrzeuge, ...): ca. 5000kg (mit Umlenkrolle ca. 10000kg)
    Тези 5000 кг (отделен въпрос е доколко и те са истински) се отнасят само в случай че, примерно, трябва да качиш автомобил на репатрак. Т.е. автомобилът си се търкаля на колелата, а не е заседнал някъде.
    Иначе максималната теглителна сила на лебедката (по описание) е едва 1600 кг. Като вземеш предвид, че тези данни се отнасят само при теглене на първи ред на барабана (напълно развито въже), а и че работата на лебедката в голяма степен зависи и от начина на свързване и състоянието на електрическата система на колата, дори тези 1600 кг най-вероятно са силно оптимистичен анонс.

    Така че, не се занимавай с глупости! Това не е лебедка за 2 т. джип.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: "Мобилна" ел. лебедка?

      Теглителната сила е 1600\3200кг.
      5000\10000 кг. е при идеални условия за автомобил-напомпани гуми на равен и твърд терен.

      пп: писали сме едновременно

      Коментар


      • #4
        От: "Мобилна" ел. лебедка?

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        ........................., дори тези 1600 кг най-вероятно са силно оптимистичен анонс.

        Така че, не се занимавай с глупости! Това не е лебедка за 2 т. джип.
        Почти бях сигурен , че такъв ще е отговора. Точно това имах предвид - че НЕ става. Много оптимистично ми изглеждаше описанието.
        Благодаря за отговорите!
        Б. Бонев
        0осем88две6шест71три

        Коментар


        • #5
          От: "Мобилна" ел. лебедка?

          Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
          ако някой има опит с това нещо и го сподели.
          С това точно опит нямам, но ползвам лебедка от АТВ със сходни данни, става за много работи........
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: "Мобилна" ел. лебедка?

            Същата лебедка се продаваше преди 2-3 години в Практикер на цена от 180 лева. Разглеждах я на "живо". Не ми вдъхна доверие за теглене на джип. Нашия колега blago4x4 ползва такава на репатрака си бая време, та може да сподели преки впечатления.
            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
            SSang Yong Kyron 2.0xdi
            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

            Коментар


            • #7
              От: "Мобилна" ел. лебедка?

              Първоначално публикуван от atanas_93 Преглед на мнение
              ..... Не ми вдъхна доверие за теглене на джип.......
              И на мене.... но много ме блазни идеята за мобилна лебедка - да може да се използва и напред , и назад когато се наложи. Аз не съм за тежък офроуд или състезания - по-скоро като за "сигурност". Сложих - сигурност - в кавички , щото зная , че наличие на лебедка предполага повече "смели и неразумни " трасета , а аз много често съм сам на разходките. Абе ... пълно щастие няма! Благодаря за отговорите!
              Б. Бонев
              0осем88две6шест71три

              Коментар


              • #8
                От: "Мобилна" ел. лебедка?

                Първоначално публикуван от Борислав Бонев Преглед на мнение
                И на мене.... но много ме блазни идеята за мобилна лебедка - да може да се използва и напред , и назад когато се наложи. Аз не съм за тежък офроуд или състезания - по-скоро като за "сигурност". Сложих - сигурност - в кавички , щото зная , че наличие на лебедка предполага повече "смели и неразумни " трасета , а аз много често съм сам на разходките. Абе ... пълно щастие няма! Благодаря за отговорите!
                Да не се повтаряме - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=9697
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: "Мобилна" ел. лебедка?

                  Eeee ! Тази тема съм я пропуснал! Благодаря , Чавдар (V93) !
                  Б. Бонев
                  0осем88две6шест71три

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Мобилна" ел. лебедка?

                    Тая работа с мобилната е ОК но при две условия.
                    - да имаш излишни ~1к лв
                    - да има къде да я монтираш щото не е много просто

                    Ето, ако имаш Г става и така:


                    И като си в града си я прибираш.
                    Ама това ако рядко ходиш в гората и живееш в държави дето им пука за пешеходците и не си правят броните от винкели от железарията.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Мобилна" ел. лебедка?

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Тая работа с мобилната е ОК но при две условия.
                      - да имаш излишни ~1к лв.....

                      ....И като си в града си я прибираш.
                      Да, де! Сравнително рядко ходя в гората, нямам Г - по-зле е - П2 3000 V6 , и ми се иска да я махам като не ми трябва , не искам и броня от винкели и тръби, пък и сега точно хич нямам 1к излишни ( че и повече са като гледам това : WARN 9.5cti Multi-Mount - иде малко повече от 1500 $ ) С една дума - за сега : гроздето киселооо и то много!
                      Б. Бонев
                      0осем88две6шест71три

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Мобилна" ел. лебедка?

                        Още един вариянт от Славин ....
                        Ще се опитам да обясня, защо се спрях на моя вариянт. Това е една стойка с лебедката, която с помощта на два щифта се поставя на предварително поставени гилзи в предната броня. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=85175
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Мобилна" ел. лебедка?

                          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                          Още един вариянт от Славин .......
                          Готов съм да се обзаложа, че тази конструкция никога не е дърпала нещо сериозно.
                          Не забравяйте, че когато се наложи дърпане с лебедка, дървета се разбягват в страни и не остава нито едно там където ви трябва....

                          Тази лебедка от линка е прекрасна да си качиш лодката на колесара...ако не е голяма и ролките са ти в ред.
                          Тия 1600 кг са от китайските килограми... те са едни по-финни, такива килограми.
                          Пропуснали са да напишат с 2 и 3 ролки колко тегли.

                          ПП Лебедката наистина трябва да стои в купато.. ама не тая.

                          Бе, няма читава лебедка за 200 лв. Даже и при китайците.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Мобилна" ел. лебедка?

                            Според мен тази лебедка от линка може да се използва и в професионалния оффроуд да се разпъне въжето да да ограничи зрителите.А също така може да послужи за простор при някой бивак в гората.
                            0885719173-Красимир

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Мобилна" ел. лебедка?

                              Ако не е проблем да се прекарат кабели отзад и отпред със съответните букси разбира се, бих я метнал в багажника. При всяко положение в калта ще дърпа повече от колкото могат да бутат 3-4 човека. Като знам на времето как вадих Жигулито с една смешна ръчна лебедка.....Че е смотана и слаба спор няма, но е много по-добре от нищо. Моето мнение.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X