Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Мобилна" ел. лебедка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: "Мобилна" ел. лебедка?

    Колеги офроугъри , ако мога и аз да се подредя в това число , не исках темата ми да се превръща в поредното мерене на ...."лебеди"! Изчетох всички мнения и за мое удоволствие повечето от тях са на много уважавани от мен хора , допринесли качествени неща за форума. Разбрах най - важното , което трябваше - за сега това , което искам няма как да стане. Благодарен съм за мненията на хора , водещи в офроуд средите в България! Ако продължи темата , нека е без емоции , нека е конструктивна и позитивна.
    Още веднъж благодаря за мненията на всички!
    Б. Бонев
    0осем88две6шест71три

    Коментар


    • #62
      От: "Мобилна" ел. лебедка?

      -Има ли лебедки с нареждачи
      -Не няма
      -Е, как да няма - ето
      -Тия не стават за нас
      -Да, ама има
      -Е, убу, има ама не стават

      Зарежете тия нареждачи. Има начини въжето да се нарежда приемливо. Ако лебеда е в купето се нарежда перфектно. Ако лебеда е мобилен му трябва дълга опора и ръчичка за помощ, както съм направил на Вальо стойката. Зарежете тия глупости, дъвкани и предъвквани таузент таймс. Вижте хората кви работи мислят и къде е бъдещето на лебедите:

      Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
      Най-добрите ми спомени са предстоящите!

      Коментар


      • #63
        От: "Мобилна" ел. лебедка?

        Тегав е тоя редуктор, Роска, за нас. Цената му няма да ти хареса. 700W моторче с такъв редуктор за дукторен вал на R700 струва 3500-4000 европейски.

        Конструкцията на клипа е неудобна. На нея сепаратора върти следващата степен. На практика в повечето случаи има още една накъдрена ролка върху лагера която върти изходния вал. Стават много капризни за производство чаркове.
        Е тука на 5.30 минута https://www.youtube.com/watch?v=PGOIS3ovDrI#t=351

        Така е най често. https://www.youtube.com/watch?v=YRATbJs6zac
        Последно редактирано от drukman; 30-12-14, 04:41.
        Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
        Към модераторите-А изтрийте го сега.
        Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

        Коментар


        • #64
          От: "Мобилна" ел. лебедка?

          Вальо, те тия от Роланд не познават парите. Братята рашъни са мойта надежда
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #65
            От: "Мобилна" ел. лебедка?

            Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
            Вальо, те тия от Роланд не познават парите. Братята рашъни са мойта надежда
            На анимация изглежда добре.Има ли го в реален вариант да го видим работещо. Дано и да дочакаме и да (измислят) адекватен работещ ел. двигател

            Коментар


            • #66
              От: "Мобилна" ел. лебедка?

              Вълновия редуктор е измислен точно от руснаците преди примерно 70 години

              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

              Коментар


              • #67
                От: "Мобилна" ел. лебедка?

                Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
                На анимация изглежда добре.Има ли го в реален вариант да го видим работещо. Дано и да дочакаме и да (измислят) адекватен работещ ел. двигател
                Имам количества такива по машините. Още няма счупен. Мотори, управления горят. Редукторите са живи. Лошото е , че са безумно скъпи. Ако трябва да е за 5-6Hp мотор, ще е над 3000 евро само двустепенен редуктор. 1:200-250 примерно.


                ПП Не съм сигурен, че такъв редуктор е удобен за ползване в лебедка. Много са капризни на външни тела. Едно по-твърдо боклуче да има вътре и затяга. Трябва да е идеално чист и добре смазан с неговата си грес.
                Последно редактирано от drukman; 30-12-14, 22:14.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • #68
                  От: "Мобилна" ел. лебедка?

                  Ще повдигна темата с един клип, на който попаднах преди малко. Тоя тип лебедки няма да са особено подходящи за по-големите джипове предвид теглото на техните лебедки, ама това май зависи и от шофьора .

                  Коментар


                  • #69
                    От: "Мобилна" ел. лебедка?

                    Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
                    Ще повдигна темата с един клип, на който попаднах преди малко. Тоя тип лебедки няма да са особено подходящи за по-големите джипове предвид теглото на техните лебедки, ама това май зависи и от шофьора . ...
                    Тяговое усилие на первом слое намотки (lb/кг): 4500/2050
                    Лебедчица като за АТВ. Искам да я видя когато колата се зарови в хубава кал ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #70
                      От: "Мобилна" ел. лебедка?

                      Е конкретно тази сигурно ще изпуши. Интересно е какво ще се получи с по-голяма лебедка, на същият принцип, дали ще може да се носи от сам човек. А колкото до конкретният клип - на моменти изглежда повече като реклама на показаният продукт от колкото на добре вършеща работа лебедка. Качих го, заради принципът й на работа - не се изискват предвидени стойки, а само достатъчно здрави уши за теглене, няколко шегела, колани и въжета . Повдигнахте и въпроса за нареждане на въжето - тук няма ли по-лесно да се нарежда, предвид това че лебедката ще се движи по колана ?

                      Коментар


                      • #71
                        От: "Мобилна" ел. лебедка?

                        Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
                        Ще повдигна темата с един клип, на който попаднах преди малко. Тоя тип лебедки няма да са особено подходящи за по-големите джипове предвид теглото на техните лебедки, ама това май зависи и от шофьора .
                        Тоя да вземе да си купи един Москвич или ЗАЗ и ще рахатяса.

                        Коментар


                        • #72
                          От: "Мобилна" ел. лебедка?

                          Първоначално публикуван от Spouk Преглед на мнение
                          Повдигнахте и въпроса за нареждане на въжето - тук няма ли по-лесно да се нарежда, предвид това че лебедката ще се движи по колана ?
                          Когато работата е опряла до лебедка-все ти е тая как се нарежда.
                          Или ако ти пука-винаги може да спреш дърпането, да размотаеш навитото в единия край въже, и да си го навиеш правилно. И после-пак наново. И така докато излезеш.

                          По въпроса за мощността на лебедката-да тази от клипа е слабовата, но не забравяйте, че тя е за паркетници, или поне за джипове които не се врат насила в големите локви. И при леко закъсване, или някое кално баирче като това на клипа ще вършат работа.
                          А и полиспаста е известен още от древността, само дето става по-бавно, ама то веднъж като си закъсал като за лебедка...
                          Има ли желание-има и начин!

                          Коментар


                          • #73
                            От: "Мобилна" ел. лебедка?

                            Браво, Кольо. Точно това си мислех и аз. Стига сте пречупвали идеята през "голямата кал". Аз такова решение си мислих за Субаруто примерно... Или трябва тунингова броня и 12000lb. лебед?
                            Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                            Drag Grand Canyon Daily
                            Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                            LZ1JYM

                            Коментар


                            • #74
                              От: "Мобилна" ел. лебедка?

                              Ами именно ! Явно тези мобилни лебедки са само при нужда, в смисъл такъв - в нужда, в която не си се наврял нарочно , а да спаси положението, или поне аз така разбирам значението и употребата на "мобилните лебедки". При тях няма да засичаш време и скорост на навиване, развиване. Ще я ползваш няколко пъти в годината ( ако се наложи ) и едва ли ще има проблем след употребата й да развиеш няколко метра и да я навиеш правилно. Между другото ги разгледах по руските сайтове, ами то има такива мобилни и 12 000lb., дето са за големите батковци .

                              Коментар


                              • #75
                                От: "Мобилна" ел. лебедка?

                                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                                ... Стига сте пречупвали идеята през "голямата кал". Аз такова решение си мислих за Субаруто примерно... Или трябва тунингова броня и 12000lb. лебед?
                                А ти защо си мислиш, че "голямата кал" непременно е вдън гори тилилейски и в нея затъват само горски джипки, но не и паркетници? Често пъти тя си дебне и на две крачки от асфалта, и до полянката за барбекюто, и на брега на язовира ...

                                Паркетник или не, не е едно и също да теглиш кола, която се търкаля на колелата си и кола, която е позатънала, па макар и не в джугански коловози.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X