Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Мобилна" ел. лебедка?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: "Мобилна" ел. лебедка?

    И аз поразгледах , но не видях как би могло да се купи / поръча. За мене 4000 либри са ми малко , но ако има 8000 бих си поръчал ( купил , дори и за проба само ). Като гледам как си я носи колегата ( тази -4000 либри ) , 8000 със синтетика едва ли тежи 45 кг. Много интереесно ми е решението за свързване с джипа - през уши с въже. Може и да е адекватно това решение.
    Б. Бонев
    0осем88две6шест71три

    Коментар


    • #77
      От: "Мобилна" ел. лебедка?

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      А ти защо си мислиш, че "голямата кал" непременно е вдън гори тилилейски и в нея затъват само горски джипки, но не и паркетници? Често пъти тя си дебне и на две крачки от асфалта, и до полянката за барбекюто, и на брега на язовира ...

      Паркетник или не, не е едно и също да теглиш кола, която се търкаля на колелата си и кола, която е позатънала, па макар и не в джугански коловози.
      Всичко е въпрос на компромис. По-добре малко, отколкото нищо.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #78
        От: "Мобилна" ел. лебедка?

        Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
        Всичко е въпрос на компромис. По-добре малко, отколкото нищо.
        Какъв е смисълът да развозваш в багажника -найсет кила кекава лебедка и то със силно ограничени възможности, особено пък ако вероятността от използването й е има-няма 1 път в годината?!? По-добре човек да си спести парите за това изделие, а в случай на необходимост просто да почерпи местния тракторист.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #79
          От: "Мобилна" ел. лебедка?

          Mного ясно, че няма да я носиш когато караш до работа и обратно. Но в края на седмицата я паркираш в багажника преди да си заведеш семейството на пикник. Това е за любителите на SUV-ове. Който си има консервена кутия с рошави колелета си ходи с нея.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #80
            От: "Мобилна" ел. лебедка?

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            Какъв е смисълът да развозваш в багажника -найсет кила кекава лебедка и то със силно ограничени възможности, особено пък ако вероятността от използването й е има-няма 1 път в годината?!? По-добре човек да си спести парите за това изделие, а в случай на необходимост просто да почерпи местния тракторист.
            Преди време /повече от 5 години/ аз бях повдигнал такава тема. Проблема е, че като ти дотрябва може и обхват да нямаш, а и да не знаеш на кой приятел джипар или тракторист да се обадиш.
            Освен това може да се закача отпред, отзад или да укрепва странично машината. А може и да е бензинова: http://www.portablewinch.com/bg/prod...CW5000-HS.html
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #81
              От: "Мобилна" ел. лебедка?

              Ей, мързели За вас ръчни лебедки няма ли?
              Ако ще се ползува 1-2 пъти в годината, чудо голямо, че не била електрическа. Ръчната, първо, че е по-евтина (доста), второ, няма опасност да си подпалиш колата заради некадърно вързани кабели, трето не и пука имаш ли акумулатор и четвърто, при равен габарит са с доста по-сериозно усилие.
              Преди време имах една (май) чешка, 5 тона, събираше 5-6 метра въже на барабана. Тежеше 10-тина кила, в прибрано състояние, беше с размера на играчка за АТВ. Който ми я открадна, да му.. (нататък много цензура). От простотия съм късал 8 тонно въже с нея без последствия за лебедката.
              Едно такова и един колан (който така или иначе си е задължителен) и напред. Закопана седемдесятка по баир я вади без проблем, Форестър или Хондичка ще ги вади като коркови тапи.
              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

              Коментар


              • #82
                От: "Мобилна" ел. лебедка?

                До колкото разбрах вече ги има и на нашия пазар, но не намерих нищо за цена. Някой знае ли кой ги внася?

                Коментар


                • #83
                  От: "Мобилна" ел. лебедка?

                  Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                  Ей, мързели За вас ръчни лебедки няма ли?
                  Ако ще се ползува 1-2 пъти в годината, чудо голямо, че не била електрическа. Ръчната, първо, че е по-евтина (доста), второ, няма опасност да си подпалиш колата заради некадърно вързани кабели, трето не и пука имаш ли акумулатор и четвърто, при равен габарит са с доста по-сериозно усилие.
                  Преди време имах една (май) чешка, 5 тона, събираше 5-6 метра въже на барабана. Тежеше 10-тина кила, в прибрано състояние, беше с размера на играчка за АТВ. Който ми я открадна, да му.. (нататък много цензура). От простотия съм късал 8 тонно въже с нея без последствия за лебедката.
                  Едно такова и един колан (който така или иначе си е задължителен) и напред. Закопана седемдесятка по баир я вади без проблем, Форестър или Хондичка ще ги вади като коркови тапи.

                  Е то тогава по-добре хайджек - че става и за още неща.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #84
                    От: "Мобилна" ел. лебедка?

                    Мобилната лебедка има още един голям минус. Може да се сваля от колата. Това автоматично значи, че кога ти притрябва няма да е налична. ..гарантирано.
                    С хайджека е същото. Един път срязах гума в гората и се наложи да я сменя..... вдигах джипа с лебедката.
                    Мани ми бяхме 5 коли.....'се печени. Всики имат джеци....дома.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #85
                      От: "Мобилна" ел. лебедка?

                      Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                      Мобилната лебедка има още един голям минус. Може да се сваля от колата. Това автоматично значи, че кога ти притрябва няма да е налична. ..гарантирано.
                      С хайджека е същото. Един път срязах гума в гората и се наложи да я сменя..... вдигах джипа с лебедката.
                      Мани ми бяхме 5 коли.....'се печени. Всики имат джеци....дома.
                      Тъй, тъй...

                      На последното ходене - три джипа, со све салтанати... ама без карти, нави, и радио...
                      Пате в кълчища, бълха в гащи, хххх еди къде си....

                      Не щото няма, а щото никой не носеше..

                      Та си прав, де.

                      Коментар


                      • #86
                        От: "Мобилна" ел. лебедка?

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        Тъй, тъй...

                        На последното ходене - три джипа, со све салтанати... ама без карти, нави, и радио...
                        Пате в кълчища, бълха в гащи, хххх еди къде си....

                        Не щото няма, а щото никой не носеше..

                        Та си прав, де.
                        А, не Вени. Сори, ама това си е чисто филибелийска черта А аз съм тамошен по начало, та знам, че оня виц за каките и плавниците... не е виц. Не знам само Вальо как сте го "развалили" и него

                        @Търтьо, е убу хайджек, нищо против, полезна вещ. Само че хайджека иска и автомобил, който да е годен за употреба с хайджек. А кажи ми едно ЦъРъВъ примерно, къде ще му го натикаш, като е полегнало красиво на левите си гуми в някой коловоз от Прага? Калника мек, надолу няма достъп, а и да има, все тая, щото наоколо кал до коляно и отдолу още.
                        Лебедката като че ли има по-голяма вероятност да намериш къде да я закачиш... с все рисковете да изскубнеш нЕкоя тенекия, но там вече си е до количество бунаклък в конкретния момент
                        Пък и не само CRV, който и да е паркетник и не малко "сериозни", но неподготвени конкретно за целта джипки са малко проблемни за тоя инструмент сякаш...
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • #87
                          От: "Мобилна" ел. лебедка?

                          Е как - една сижимка през джантата и дигам смело и безотговорно
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #88
                            От: "Мобилна" ел. лебедка?

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Е как - една сижимка през джантата и дигам смело и безотговорно
                            За кои гуми? Ония, дето колата кротко е полегнала на тях в коловоза? А снимай, като ти се отдаде подобен случай, щото явно нещо пропускам от към употреба на гореспоменатото желязо.
                            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                            Коментар


                            • #89
                              От: "Мобилна" ел. лебедка?



                              Примерно
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #90
                                От: "Мобилна" ел. лебедка?

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                                ... @Търтьо, е убу хайджек, нищо против, полезна вещ. Само че хайджека иска и автомобил, който да е годен за употреба с хайджек. А кажи ми едно ЦъРъВъ примерно, къде ще му го натикаш, като е полегнало красиво на левите си гуми в някой коловоз от Прага? Калника мек, надолу няма достъп, а и да има, все тая, щото наоколо кал до коляно и отдолу още.
                                Лебедката като че ли има по-голяма вероятност да намериш къде да я закачиш... с все рисковете да изскубнеш нЕкоя тенекия, но там вече си е до количество бунаклък в конкретния момент
                                Пък и не само CRV, който и да е паркетник и не малко "сериозни", но неподготвени конкретно за целта джипки са малко проблемни за тоя инструмент сякаш...
                                Нали нямаше да приказваме за катастрофични сценарии като паркетник, легнал в коловози от Прага и кал до коляно? Джекът със сигурност трудно ще свърши работа на неподготвена за употребата му кола в такива случаи, но същото се отнася и за мобилните лебедчици. Да дърпаш закъсала кола за тенекиите ...

                                П.П. Като споменахте полегнало ...




                                Това дали ще го дръпне малката лебедчица?
                                Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-01-15, 22:54.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X