Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уред за измерване на наклона.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    Първоначално публикуван от quadra
    Да бре, на старите Паджери са много "имплантирани" - стърчат отгоре като притурка
    Илюстрирам веднага:

    Коментар


    • #62
      не само старите пажера ми и тойота терцел го има този уред и то пак над таблото! Ако знаете някъде на части тойота терцел свиркайте, че на мен точно ми пасва уреда на таблото... и без това предниа "специалист", който е аматиорствал в нея го е надупчил точно там...
      лек ден
      Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

      Коментар


      • #63
        Първоначално публикуван от kinex
        Освен че ги има предполагам и че са по качественни. Обаче са инплантирани в таблото а на мен ми трябва автономен в кутийка.

        Ми да, интегрирано е. Даже около него има платмасова имитация на махагон , а скалата за страничния наклон е нанесена не на самото уредче, а на пластмаса, която е част от кожуха.



        А иначе вътре било един поплавък в някаква маслениста течност, а за отчитане се използва една полусфера.


        Когато въпросната течност в един хубав ден изтече, руските майстори я заменят с глицерин на око. Дали онова, което е оригинално вътре е глицерин или нещо друго - един господ знае. Той е и компетентния по въпроса дали и как се променят показанията в случай на замяна на оригиналната течност с различна по състав и по количество?
        Както и да е, аз на такова нещо не смея да си поверя безопасността.
        Да не говорим, че Стефан е прав за разполагането по средата на предното табло. Първо, че ми идва достатъчно далече да си отклонявам погледа при напечена ситуация, и второ го гледам под ъгъл, което със сигурност води до грешка при отчитането.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #64
          Първоначално публикуван от quadra
          А за SRT8-то не си прав, с тоя снегорин отпред и 20" джанти си ограничен фабрично
          Е то голямо ограничение. на някои джипки им слагат гребла за да чистят снега а тук го има заводско. нищо не пречи да се махне.
          285/55/20 - 32" с 3" лифт как ти звучи. добре де ще слезем на 16"
          Не мога да повярвам че пропусна раздатката. Куадра Трак 1 вече си е ограничение.

          Коментар


          • #65
            Има претенций за уред. Стойностите на страничния наклон са дадени и в % и в градуси. По научному

            Коментар


            • #66
              Първоначално публикуван от kinex
              Първоначално публикуван от quadra
              А за SRT8-то не си прав, с тоя снегорин отпред и 20" джанти си ограничен фабрично
              Е то голямо ограничение. на някои джипки им слагат гребла за да чистят снега а тук го има заводско. нищо не пречи да се махне.
              285/55/20 - 32" с 3" лифт как ти звучи. добре де ще слезем на 16"
              Не мога да повярвам че пропусна раздатката. Куадра Трак 1 вече си е ограничение.
              Ограничение е с малък двигател, щот с 6.1 НЕМІ няма и да разбереш каква е и как работи...
              Само да ти кажа какъв звук вади....еееехх....останаха ми очите в този красавец...велика кола за 60 килоеври
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #67

                Ако това е на старото Паджеро мисля че ще стане.

                Коментар


                • #68
                  Не, двойната скала не е научна в случая а идиотска. Освен гъзурченето и опита за демонстриране на секретни знания по елементарна тригонометрия, производителите на прибори за скоростен пилотаж би трябвало да са чували и за ергономията. А щом не са, значи са прости мошенници.
                  Преди 20 години разкараха цифровите показания от такива неща и върнаха стрелките. Еле пък от аварийната индикация, каквото се явява такъв прибор в джипа. А ако твърдят че това все пак е измерителен уред, тогава са нагли мошенници, продукцията им трябва да се гази с булдозери като опасно менте, а те самите да се приберат на място, където вече няма да са опасни за обществото. ИМХО, дранголника е добро място за всеки който се опитва да счупи джипа и главата ми без да съм го помолил за това.

                  Коментар


                  • #69
                    Първоначално публикуван от kinex
                    Ако това е на старото Паджеро мисля че ще стане.
                    Снимката е от Паджеро '88. Достатъчно старо ли е?!?

                    Коментар


                    • #70
                      Нали това е първото Паджеро а следващото прилича на Галопер.
                      Опа грешка Галопера прилича на следващото.

                      Коментар


                      • #71
                        Първоначално публикуван от kinex
                        Нали това е първото Паджеро а следващото прилича на Галопер.
                        Опа грешка Галопера прилича на следващото.
                        Ами то Галоперът произхожда баш от първото Паджеро. И първият Галопер си е копие на Паджеро 1. А вторият Галопер има прилика с Паджеро 2, ама само външна.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #72
                          Kinex имам едно уредче подобно на тези англииските ако имаш път към Варна мога да ти го дам ако смяташ че имаш нужда толкова много от него.
                          Впрочем от сряда на татък ще бъда за около две три седмици в раьона на Пампорово - Смолян евентуално ако имаш път пък на там може да го взема с мен все пак там ти е по близо. Ако пък измислиш някакъв друг начин казвай. Ако искаш ми прати номера си на ЛС и ще ти звънна. За достоверноста на показанията не гарантирам. Свалян е от един Самурай.

                          Коментар


                          • #73
                            Как така не гарантираш. Да не е повредено нещо.
                            Няма проблем ще проверим дали е верно

                            Коментар


                            • #74
                              Не гарантирам защото първо не съм го пробвал и второ дори да бях го ползвал нямам втори които да ми бъде база за сравнение. А ето и малко снимки






                              Нвярно и свети защото има някъкъв кабел. Но това ще си го провериш сам. Между другото утре тръгвам за Пампорово но не знам по кое време ще престигна защото имам доста спирки по пътя така че ще се чуем.

                              Коментар


                              • #75
                                Мерси трогнат съм.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X