Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Светлинна лента / Led light bar, видове или как да изберем правилната светлина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Светлинна лента / Led light bar, видове или как да изберем правилната светлина

    След като прекарах два часа в интернет търсейки какво ми е необходимо, ще се опитам най-накрая да обясня по какво да различим LED светлината, която искаме. Различават се 3 основни лъча

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:led-beam-patterns-explained_750x.jpg
Прегледи:1
Размер:10.8 КБ
ID:6158315
    Spot beam, или фокусиран.

    Лъч, който излъчва светлина под ъгъл от 10 градуса, което позволява на светлината да достига възможно най-далече.
    Предимства: Чудесно за открити пространства, прави черни пътища.
    Недостатъци: Лъчът е много тесен, което означава, че препятствията встрани могат да останат незабелязани.
    Монтаж: Отлично за монтиране на покриви, горни предни стъкла или предната част на бронята. Колкото по-високо е монтирана светлината, толкова по-добре, тъй като това осветително тяло трябва да бъде позиционирано по начин, по който лъчът да може да достига колкото е възможно по надалече.

    Flood beam или разпръснат лъч .
    Този лъч е достатъчно широк, за да освети страните на пътя, правейки препятствията по-лесни за виждане, което увеличава максимално безопасността ви. Традиционният модел в светодиодната лампа съдържа ширина на лъча от 60 градуса.

    Предимства: Чудесно за горски и извити пътища.
    Недостатъци: Малкото разстояние е големият недостатък.
    Монтаж: Най-добре за предната броня, но може да се монтира и на покрива. Недостатъкът при монтирането на покрива е, че той ще създаде отблясъци на предното стъкло.

    Combined beam или комбиниран лъч.
    Това е най-популярният модел на лъча, тъй като той съчетава едновременно и двата модела лъчи, което го прави невероятно гъвкав инструмент, който може да има във вашия LED light bar. По същество, комбинацията разполага с различни компоненти и от двата лъча. Това може да бъде направено чрез разделяне на редовете в лентата.

    Предимства: Получавате лъч, който ви позволява да виждате далеч и широко. Чудесно за превозни средства, които имат място за монтиране на само един LED light bar.
    Недостатъци: не получавате пълната функционалност на двата лъча, тъй като редовете светлини са комбинирани.

    Монтаж: Този модел е чудесен за всяко място отпред на вашия автомобил.
    Моля ако някой има още познания в областта, нека допълни темата.
    Прикачени файлове
    Yamaha XV1900-личен
    Range Rover L322, 3.0 td6 Vogue-за кучето, 3.6/272 PS 2008- на детето
    JEEP WJ4,7-продаден със сълзи на очи
    Daihatsu Rocky Fourtrak отново ме усмихна

  • #2
    От: Светлинна лента / Led light bar, видове или как да изберем правилната светлина

    Браво!
    Смени си ника на Колумб!
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #3
      От: Светлинна лента / Led light bar, видове или как да изберем правилната светлина

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      Браво!
      Смени си ника на Колумб!
      Ти кат не разбираш от ледове що се месиш, не моа да разбера.

      Аре като много знаеш и си чувал само за ЛЕД, пусни по един конкретен ЛЕД бар с модел и марка за да знаем кой е точно аджаба СПОТ, ФЛЪД и КОМБИ???











      Дай да добавяме стойност когато можем и не ни коства много от личното време, ако обичаш
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        От: Светлинна лента / Led light bar, видове или как да изберем правилната светлина

        Първоначално публикуван от TodorVt Преглед на мнение
        След като прекарах два часа в интернет търсейки какво ми е необходимо, ще се опитам най-накрая да обясня по какво да различим LED светлината, която искаме. Различават се 3 основни лъча
        ....
        Моля ако някой има още познания в областта, нека допълни темата.
        След като съм прекарал значително повече от 2 часа по пътищата, аз също различавам 3 вида допълнително монтирани източници на светлина по автомобилите:

        1. Безсмислени - дневни светлини за пред селски катаджия. Различаваме лед ленти, лед пръчки, ангелски очички и сходни.
        Водят до икономия на крушки за късите светлини и спестяването на 1.27 литра гориво на година. Не дразнят, особено ако се гасят при включване на късите в тъмната част от денонощието.

        2. Дразнещи - иде ти да убиеш собственика, монтьора и органите, които жмят и не ги спират от движение. Тук са нефабрични ксенони до 4000к, усилени крушки, десните волани и въобще всякакви аматьрски вмешателства по осветителна уредба на автомобила, която замества далеч по-разумното привеждане на последната в щатен режим.

        3. Супер дразнещи - иде ти да убиеш мъчително собственика, монтьора и техните близки роднини. Тук са студени ксенони, допълнителни фарове и лед баровете.

        Горната класация да не се брои за призив към насилие, а за настойчива молба да не се ползват устройствата по т.2 и т.3, когато има други участници в движението.

        Коментар


        • #5
          От: Светлинна лента / Led light bar, видове или как да изберем правилната светлина

          Много насочени наистина са безсмислени.
          Комбинираните са масовите на пазара-стават за дневни, минават през междуселския катаджия, но за нощно каране не са добра идея.
          Flood-това е по-скоро специализирано за офороуд, селскостопански машини и др такива. На разните АТВ-та, кросаци и т.н., ако изобщо имат светлини, най-често са в тоя клас.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: Светлинна лента / Led light bar, видове или как да изберем правилната светлина

            За мене също много насочените нямат толкова приложение за извън пътя. По асфалта няма смисъл да говорим. Носят удобство при дълги прави и висока скорост, където няма насрещно движение. Австралийците им се кефят, щото имат дълги прави в пустините и кенгура, които изскачат пред колата.

            Flood-а дава по-пълна картина наоколо, включително по завои, и също така някаква гледка на природата. При това не прави прекалено ярко петно на бабуната пред тебе, което заслепява и дразни, както се случва с насочените. Пробвано е

            Коментар


            • #7
              От: Светлинна лента / Led light bar, видове или как да изберем правилната светлина

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Ти кат не разбираш от ледове що се месиш, не моа да разбера.

              Аре като много знаеш и си чувал само за ЛЕД, пусни по един конкретен ЛЕД бар с модел и марка за да знаем кой е точно аджаба СПОТ, ФЛЪД и КОМБИ???











              Дай да добавяме стойност когато можем и не ни коства много от личното време, ако обичаш
              Това сериозно ли му го каза на Русев или просто не си си пил лекарствата?
              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

              Коментар


              • #8
                От: Светлинна лента / Led light bar, видове или как да изберем правилната светлина

                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                Това сериозно ли му го каза на Русев или просто не си си пил лекарствата?
                А ти сериозно ли мислиш, че не знам кой е Руси и с какво се занимава или те е напекло слънцето повече, за над десет години у тоя форум дали не познавам лично повечето Софиянци и Пловдивчани )
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #9
                  От: Светлинна лента / Led light bar, видове или как да изберем правилната светлина

                  Споко бре, ще се избиете!
                  Лайт баровете се използват САМО извън пътя!!! Независимо дали са Flood, Spot или Combo light.
                  DRL е друго.
                  От там нататък теории колкото си искате...

                  Помайтапих се с Тодор, щото съм простак.
                  Последно редактирано от Ясен; 19-06-19, 13:44.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #10
                    От: Светлинна лента / Led light bar, видове или как да изберем правилната светлина

                    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                    А ти сериозно ли мислиш, че не знам кой е Руси и с какво се занимава или те е напекло слънцето повече, за над десет години у тоя форум дали не познавам лично повечето Софиянци и Пловдивчани )
                    Ле леееееее.....
                    Тази земя, по която тъпча сега,
                    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                    тази земя – не е моя земя,
                    тази земя, простете, е чужда.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Светлинна лента / Led light bar, видове или как да изберем правилната светлина

                      Комбо му е майката за каране нормално,за ненормално вече комбинации колко искаш включително и биещи странично под 45 градуса или там колко ти го сметне окото.

                      Е сега съм сложил едни на една лодчица същите като на комбито,ако издържат дистанция в океана колко от Москва до Холивуд ще ви ги препоръчам,за сега свети и не мрънка,малкия флъд и той така ма той е за работна лампа,за паркиране,за задни светлини,къмпинг.......за каране не става та няма да го намесвам
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Светлинна лента / Led light bar, видове или как да изберем правилната светлина

                        Русев марката Аурора вкарваш ли в БГто?Блак Оук?
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Светлинна лента / Led light bar, видове или как да изберем правилната светлина

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          Браво!
                          Смени си ника на Колумб!
                          Готово
                          Но виждам, че би могъл да направиш нещо повече за нас неосветените по темата. Не се въздържай , интересно ми е а не го разбирам. Може би защото съм учил медицина...
                          Yamaha XV1900-личен
                          Range Rover L322, 3.0 td6 Vogue-за кучето, 3.6/272 PS 2008- на детето
                          JEEP WJ4,7-продаден със сълзи на очи
                          Daihatsu Rocky Fourtrak отново ме усмихна

                          Коментар


                          • #14
                            От: Светлинна лента / Led light bar, видове или как да изберем правилната светлина

                            Какво знам аз.

                            LED светлините са 2 вида LED Light Bar и LED work lamps.

                            Work lamps са работни лампи - когато трябва да се освети някакъв близък район. При 4х4 стават за заден ход, за осветяване на района около колата, слагат се напр. на багажника и се насочват настрани. Стават и за селскостопански машини, да осветяват инвентара и пр. Някои ги ползват и за дневни светлини, което е възможно, но не знам колко е законно. Стават и да караш на тях, но само ако си бавен като Тодор Христов например.

                            DRL(дневни светлини) в нашето законодателство е кофти фиксирано и дори последен модел автомобил не е законно да се кара с неговите дневни светлини...

                            Баровете се ползват когато искаме да осветим надалече. Дали са Flood(прожектори) или Spot(разсейващи) има смисъл да мислим ако баровете са тесни- само тогава имаме избор, защото тесния бар няма как да е Combo.
                            Например - на моята бегачка съм сложил 4 броя прожектори, защото се движа с висока скорост. Двата светят само напред и двата леко в страни. Друг е въпросът, че съм ги ползвал един-два пъти, защото нощни етапи има рядко.
                            Друг пример - на разходкаджийката съм сложил 4 броя Spot, защото нея не я карам бързо и искам максимално широка осветеност.

                            Когато барът е дълъг той винаги е Combo light, т.е. в двата му края са монтирани оптики за разсейване, а в средата са оптики за прожекторно осветяване.

                            Аз не харесвам решението с монтаж на бара на покрива, защото там поставен, бара издава невъобразим шум. Но пък е красиво и пред кафето е супер.
                            Най-харесвам бар със съобразена според колата ширина(може и да е извит) монтиран на бронята или на височината на капака. Да там се цапа повече, но не шуми и лесно се почиства. Ако бара е най-издадената част на джипа няма нужда да се притеснавате, че ще се счупи- баровете са много здрави и ще оцелеят дори при челен удар(пробвано от Чолаков).
                            Баровете светят много добре и няма голяма разлика дали е по-широк или по-тесен.

                            Относно мощноста - негласно е прието(наложено от Америка) реалната мощност на бара да е около 60% от обявената. Значи Бар 120вата ако е реални 70-75 вата значи е добре.
                            Китайците правят всичко, така, че вносителят е длъжен да следи какво получва.

                            Някога внясях много добри барове(много от хората тук ги знаят) с реална мощност и много добра оптика. Но вече не продавам такива, защото в България цената е най-важна.

                            Ако аз съм клиент би ме интересувала цената НО и гаранцията. Няма как търговец да дава 2 години гаранция ако продукта е калпав.

                            Последно - видовете барове:
                            1. Със странично закрепване.
                            2. С долно закрепване.
                            3. Тесни - с малка височна. Ползват се там където няма място за по-висок.
                            4. Криви(Kurved) - следват дъгата на бронята или покрива. Теоритично би трябвало да осветяват и по-добре заради амфитеатралното разположение на диодите.

                            Различат се още и по видовете оптика(или липсата на такава) с лупи или с рефлектори.

                            С две думи, когато си купувате барове гледайте да е проверен търговец. Осведомете се дали при дефект се сменят или ремонтират. Дали ако са пълни с вода но светят е дефект и т.н.

                            Относно Work лампите - те вече са много евтини и гаранцията им не е от значение чак толкова, но там пък е важно каква е реалната им мощност.

                            Тодор -Колумб ме пита каква е разликата между бар за 120 и за 500лв.
                            Отговарям-като светене никаква. Вероятно разликата ще е във финалната обработка на алуминия. Скъпия ще е елуксиран, евтиния боядисан и боята му ще избелее за година-две.

                            Последно - не е лесно да се продават такива изделия, защото всеки "отваря" нета и там евтини барове колкото си искаш. Колко истинки вата е, колко ще струва да се разходим до митницата и да платим мито и ДДС не е важно, или се разбира по-късно. Гаранция- никаква.
                            НО всеки ми казва - що твоите лампи са толкова скъпи, като ги гледам съшите в нета на половин цена. Отговора -купувайте си от нета!
                            Ама напоследък все баровете ми са свършили, което значи, че хората взеха да си правят сметката точно.

                            Тодоре, дано си доволен! А модераторчето - пак много, ама много поздрави!

                            И съвсем последно - на пътя тези светнини не се изпозват, зашото заслепяват МНОГО повече от конвенционалните лампи и може вие да сте също жертва при евентуален челен удар.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #15
                              От: Светлинна лента / Led light bar, видове или как да изберем правилната светлина

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              ...
                              Дали са Flood(прожектори) или Spot(разсейващи) има смисъл да мислим ..

                              Мне

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X