Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фарове за мъгла през зимата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фарове за мъгла през зимата

    ЗА или ПРОТИВ ксеноновите фарове за мъгла.

    Принципи на действие и разход на енергия при палене и нормална работа

    Коя светлина е най-подходяща при мъгла през зимата

  • #2
    До: Фарове за мъгла през зимата

    Колега, използвай търсачката:
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F1%E5%ED%EE%ED
    LZ1HKW
    Реглаж на преден и заден мост
    My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

    Коментар


    • #3
      До: Фарове за мъгла през зимата

      Първоначално публикуван от velex Преглед на мнение
      ЗА или ПРОТИВ ксеноновите фарове за мъгла.

      Принципи на действие и разход на енергия при палене и нормална работа

      Коя светлина е най-подходяща при мъгла през зимата
      Аз мисля че все пак зависи и за каква кола става дума
      Ксенонови фарове аз не бих си сложил.
      В момента съм с обикновени крушки на фаровете 130 W на дълги,100 W на къси и си свети отлично.Ще си сложа и няколко халогена или бойни фарове също
      Ако идеята е за много мощни фарове-има така наречения "блокфар" но доколкото знам е на 24 волта,евентуално сигурно може да се измисли нещо и да стане на 12 волта.

      Коментар


      • #4
        До: Фарове за мъгла през зимата

        Уточнявам че става въпрос не за основните фарове къси или дълги , а за допълнителните фарове за мъгла

        В момента има възможност да се сменят крушките за мъгла , които в повечето случаи в жълтия спектър или бели с мощност до 100W H1 или H11 с ксенонови

        Идеята е дали когато има мъгла ще има по-голяма видимост със жълти крушки или ксенонови за мъгла

        Коментар


        • #5
          До: Фарове за мъгла през зимата

          Според мен когато има мъгла нищо не те спасява. Фаровете за мъгла повече служат за да те виждат по-добре другите участници в движението и се монтират по възможност най-ниско. Понякога като изключиш въобще фаровете като че ли се виждаш по-добре.
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #6
            До: Фарове за мъгла през зимата

            Първоначално публикуван от velex Преглед на мнение
            Уточнявам че става въпрос не за основните фарове къси или дълги , а за допълнителните фарове за мъгла

            В момента има възможност да се сменят крушките за мъгла , които в повечето случаи в жълтия спектър или бели с мощност до 100W H1 или H11 с ксенонови

            Идеята е дали когато има мъгла ще има по-голяма видимост със жълти крушки или ксенонови за мъгла
            Допълнителните фарове за мъгла трябва да се монтират отдоло на бронята колкото се може по ниско-поне така знам.На джип като се монтират там фарове-още с първото излизане извън пътя и ще се счупят или загубят.Монтираните фарове на тавана ако се защитят от клоните няма проблем-но пък за мъгла не стават.Аз нямам монтирани фарове за мъгла засега поне-но мисля да сложа 2 или 4 бойни фара някъде на бронята или тавана-не съм решил и аз още къде

            Коментар


            • #7
              До: Фарове за мъгла през зимата

              Фаровете за мъгла изрично подчертавам за мъгла се монтират колкото се може по ниско на автомобила защото слоят мъгла започва от около 30 см над платното.Те осветяват плоска тясна ивица която на стената е под основните фарове и осветявят пътя встрани за да може да се виждат отляво и от дясно белите маркировки на платното.Те трябва да се използват със габарити.Спектърът на тези фарове е в по дългата част на вълните -жълт или бял-просто по дългата част от спектъра минава по лесно през прах и мъгла.Така монтирани фарове помагат много при гъста мъгла.

              Коментар


              • #8
                До: Фарове за мъгла през зимата

                Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
                Допълнителните фарове за мъгла трябва да се монтират отдоло на бронята колкото се може по ниско-поне така знам.На джип като се монтират там фарове-още с първото излизане извън пътя и ще се счупят или загубят.Монтираните фарове на тавана ако се защитят от клоните няма проблем-но пък за мъгла не стават.Аз нямам монтирани фарове за мъгла засега поне-но мисля да сложа 2 или 4 бойни фара някъде на бронята или тавана-не съм решил и аз още къде
                +1 Фаровете за мъгла вършат работа само на много ниски коли и монтирани максимално ниско. При 4х4 машина няма лошо да има допълнителни светлини за през ноща, все пак в гората е тъмно . Обаче при мъгла повече пречат, отколкото помагат.
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #9
                  До: Фарове за мъгла през зимата

                  ЗА-твърдо.Ще ме извинят колегите,които твърдят че пречат и че служат другите да ме виждат.Хора доста по-разбиращи от мен всеки ден сътворяват по нещо което ще е от полза на останалите.Фаровете за мъгла,поставени където трябва и както трябва помагат.С тях се вижда в мъглата по-добре отколкото без тях.Знам го от опит.Енергоразхода,когато става въпрос за безопасността на мен и семейството ми не ме интересува и на последно място е рдно да отбележа че мъгли има не само през зимата.
                  Някои се раждат риби...малки рибки.С израстването се оформят като дребни риби,като едри риби и като големи балъци.
                  NB !БАЛЪК-РИБА в превод от турски...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Фарове за мъгла през зимата

                    Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
                    Те трябва да се използват със габарити..

                    това май е забранено - трябва да се използват с късите

                    а иначе определено помагат...... но на жипката ги счупих, сега сложих други, но по-видоко и в мъгла не помагат
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      До: Фарове за мъгла през зимата

                      Фаровете за мъгла трябва да се ползват с габаритите, като се елиминират късите светлини. Така ефекта в мъгла е по-голям. Иначе всички допълнителни фарове трябва да се включват с отделно ключе от останалите.
                      Only after the last tree has been cut down,
                      Only after the last river has been poisoned,
                      Only after the last fish has been caught,
                      Only then will you find that money cannot be eaten.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Фарове за мъгла през зимата

                        еми и обикновенните вършат работа дали ксенонови разликата не е чак толкоз голяма...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Фарове за мъгла през зимата

                          Не знам дали е забранено използването на фарове за мъгла само с габарити, но особенно вечерно време при мъгла ако изключиш късите и караш само на габарити и фарове за мъгла видимостта се подобрява значително.

                          Разбира се ако фаровете са монтирани ниско долу.
                          ... to be continued

                          Коментар


                          • #14
                            До: Фарове за мъгла през зимата

                            Пък и има ксенони с ниска температура - по-жълти. 2700К. Дали ще е по-добре незнам, защото не съм карал с жълти. На мойта кола нямам. Но ми се струва че в мъгла понякога по-силните фарове повече пречат, отколкото помагат.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Фарове за мъгла през зимата

                              Ксеноновите фарове 6000К са бели , тези от 6500К светят в бледо лилаво , а по-мощните около 8000К са като оксижен синкави

                              Интересното е , че се палят поотделно а не с общ трансформатор и товар и при 20000V дори и с нисък ампераж е по-добре да не се пипат , че е мръднеш губиш

                              Тъй като тези дни има доста мъгли , с мой приятел ще направим няколко проби специално за фаровете за мъгла. Тъй като имаме известни спорове с него

                              Ще Ви информирам за крайният резултат и дано да помогне на някой ако е решил да си монтира такива.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X