Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цифров компас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Цифров компас

    При ГПС-ите явно на никой не му е до това
    Стоя си тука, и наблюдавам странен предмет. На него пише че е китайски, че бил дигитален, а в едно листче пише че бил с "electronic bearing sensor". Думите уж ги знам, обаче това не ми говори нищо. Някой да знае за кво аджеба става дума? Жал ми е да го разглобя.
    Точност 5 градуса, като се вдигне вертикално, севера пада долу Като тръгне камиончето ще пробвам, ама се съмнявам че ще работи вътре(((

  • #2
    GPS ите имат вграден дигитален компас, това на теория звучи добре но на практика не е удобно защото работи с малко зазкъснение и води до объркване и последващо загубване. имам един часовник с такъв компас но там положението е същото, нестава за следване на азимут. според мен дигиталния компас е по - скоро зада имаш обща представа на каде се движиш, уред за оттърваване на кожата, нещо като последна резарва.
    drive alive

    Коментар


    • #3
      И моя GSM има

      Коментар


      • #4
        Не, нищо общо с ГПС-овия. Оня работи от спътниците, и е по-скоро полукомпас, работи само ако приемника се движи. А това чудо е автономно, с лоша точност, и умрем от любопитство как отгатва севера. Като му се сложат батериите, за да се почне процеса трябва да се завърти два пъти около вертикалната ос. Седя си тука и тихо тъпея
        А е съвсем леко. Не прилича да има и някъв ексцентичен намагнитен лагер.

        Коментар


        • #5
          Първоначално публикуван от Стефан
          Не, нищо общо с ГПС-овия. Оня работи от спътниците, и е по-скоро полукомпас, работи само ако приемника се движи. А това чудо е автономно, с лоша точност, и умрем от любопитство как отгатва севера. Като му се сложат батериите, за да се почне процеса трябва да се завърти два пъти около вертикалната ос. Седя си тука и тихо тъпея
          А е съвсем леко. Не прилича да има и някъв ексцентичен намагнитен лагер.
          точно като моят часовник...и на мен така ми пишеше че трябва да се завъртя двапати...ама не става. въртял съм се та чак свят ми се е завивало, ама нещо не показва каквото трябва,
          ама е нормално според мен, щото даже марка няма, и е китайски най-вероятно, нищо че е купен от магазин, при това от една немска верига магазини. Но за 15 евро какво да очаквам.
          но КАСИО имат няколко модела такива часовници, мисля че са три, за морско ползване, за земно и за въздушно...с по 3-4 подмодела.
          спомням си че за земният модел освем компас(електронен) имаше и барометър, термометър, високомер и не знам си още какви функций...
          много ми е интересно компаса при КАСИОто дали бачка, но не ми се дават 150-200 евро само за една проба
          а това което ти гледаш,за сега, какво е всъщност???
          БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
          (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

          Коментар


          • #6
            аз имам таймекс /часовник/ с компас и работи, но след сверяване на севера, фабрично нещо не го бяха оцелили

            ама не е това истинската работа
            drive alive

            Коментар


            • #7
              Първоначално публикуван от go go go
              аз имам таймекс /часовник/ с компас и работи, но след сверяване на севера, фабрично нещо не го бяха оцелили

              ама не е това истинската работа
              то и моят има за настройка, в зависимост къде се намираш... нещо се настройвал към северният магнитен полюс, който е малко по-настрани от геогравският, поне там май пишеше така.
              а ето го и КАСИОто... най-отгоре са земнните, под тях са морските...
              http://www.casio-europe.com/es/watch/sports/
              БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
              (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от Стефан
                Не, нищо общо с ГПС-овия. Оня работи от спътниците, и е по-скоро полукомпас, работи само ако приемника се движи. А това чудо е автономно, с лоша точност, и умрем от любопитство как отгатва севера. Като му се сложат батериите, за да се почне процеса трябва да се завърти два пъти около вертикалната ос. Седя си тука и тихо тъпея
                А е съвсем леко. Не прилича да има и някъв ексцентичен намагнитен лагер.
                :-) Що не го отвориш все пак, да видим чипове.... пък да прочетем и в интернет
                LZ1JJJ

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Don Quijote
                  Първоначално публикуван от go go go
                  аз имам таймекс /часовник/ с компас и работи, но след сверяване на севера, фабрично нещо не го бяха оцелили

                  ама не е това истинската работа
                  то и моят има за настройка, в зависимост къде се намираш... нещо се настройвал към северният магнитен полюс, който е малко по-настрани от геогравският, поне там май пишеше така.
                  а ето го и КАСИОто... най-отгоре са земнните, под тях са морските...
                  http://www.casio-europe.com/es/watch/sports/
                  аз имам този
                  http://www.casio-europe.com/es/watch...prg-50ts-7ver/

                  изключително съм доволен, има калибрация на всички сензори и е дост точен а компаса е 100 % точен без сверяване има някакъв сензор вътре който е макнитен и хваща севреа, единствения недостатък е че мери надморската височина спрямо атмосфверното налягане и не винаги е точно но е + - 20 метра.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #10
                    Ел. компас

                    Виждал съм няколко електронни компаса и съм на мнение че с истинските може да се ориентираш да забавянето малко дразни но става като свикнеш. Някои модели GPS си имат съвсем истински компас на практика това си е отделен сензор. От две години ползвам при гмуркане електронен компас в SEE-PARTNER на Casio и съм доволен. Тези модели които съм виждал според мен са добри за грубо ориентиране но за друго е съмнително най точния от тях е с точност по данни на производителя 3 градуса докато стандартен геоложки магнитен компас ти дава 0.5 града. Стават зависи за какво ги ползваш ,а предполагам ,че има и професионални модели.

                    Коментар


                    • #11
                      извинете ме аз не разбирам много
                      но какъв е смисъла всичко да се прави дигитално и да се дават един куп пари за електронни джаджи с съмнително качество когато има много по евтини по точни и по надежни най обикновенни "старомодни "компаси

                      Коментар


                      • #12
                        Бе ти хубаво питаш, ама работата е наистина дебела. Магнитния компас е хубав отвсякъде, обаче: "Стандартния геоложки" и любим на Иван Алексиев струва 1 000 лева, и няма от къде да го купиш По идея магнитните компаси виждат магнитния север, който се върти около географския по сложни къдрици. Това се отчита в картите, но остарелите (по-стари от 4 години), винаги са били забранени за употреба. По-лошото е че го лъжат местни магнитни аномалии, например железни находища, големи железни машини, далекопроводи. Още по-лошото е че обикновено и не подозираш за тръгналата грешка, а и да знаеш че я има, не знаеш колко е. Като правило е в конфликт и с носителя си, понеже той обикновено е железен. Правилните компаси за по 1 000 и повече лева имат система за девиация - две винтчета, с които се наместват насам-натам едни микроскопични магнитчета, и така се разкарва влиянието на външните маси по образцов компас или оптически, с прицелване в створ. Това обикновено решава въпроса, но само за носители с неизменна маса. Хубаво, обаче още първите железни артилерийски кораби са пораснали много бързо, и при тегло на бордовия залп десетки тонове броненосеца олеква примерно с по 100 тона в минута веднага след началото на боя. Губи основно желязо, експлозивите и барута са по-леки. И тогава идва тока. Още измислен - неизмислен, прибора на Спери е бил внедрен на корабите, въпреки поразителната консервативност на моряците. Така са казвали отначало на жироскопните компаси. Класическите са грамадни и лакоми, корабните могат да са повече от тон. На изтребителите има елегантни малки - със захранванията са 70 кила) Сега има истински малки и хубави - лазерни. Имат ценно предимство обаче. Не се смущават от вибрации и външни полета, и за капак може да ги накараш да следят каквото ти трябва - магнитния север, географския, точка, която е твоята цел, какво да е друго. Цените им не са като на играчки(((
                        А това ми го подариха снощи, още не ми се вдига ръката. Ма май няма да му се размине тунинга)) Очевидно не е жиро, интересно кво евтино слагат и в часовниците.

                        Коментар


                        • #13
                          аз имам един руски от едно време с капаче и огледалце
                          а и мушка има

                          и не е железен а пластмасов и то доста добре и здраво направен
                          става ли според вас или да го метна през прозореца

                          Коментар


                          • #14
                            Не го изхвърляй, това най-вероятно е артилерийската бусоля. На картушката 360 деления ли има или 1 000?
                            Ако толкоз ти пречи, кажи колко искаш, знам едно място дето има много бира)

                            Коментар


                            • #15
                              не ти се сещаш сигурно за тия прозрачните с лупичката
                              а този е купен от магазин в русия и е черен с оранжево
                              черното преобладава
                              много е готин
                              капачето е черно
                              има и оразмерение отдолу май в сантиметри
                              в началото или най много средата на 80-те години е купуван

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X