Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Цифров компас

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Неее Прозрачните с лупичката са от серията "Турист", смятат се за по-точни, и са по-скъпи. 30-50 лева и повече. А тоя дето го разправяш е артилерийския ако е с 1 000 деления, и цивилен или някъв рядък кашишки ако е с 360. А па най-хубаво е ако е и с двете скали. Обаче сигурно е от военната прийомка щом е от тая пластмаса, не е истина колко е удароустойчива.
    В последните години много се говори за разни системи за управление на артилерийския огън, обаче практически много-много ги няма на въоръжение. Най-голямото чудо на света в тая област е нашия "Вулкан". Тая шашардия може да управлява сама и цял дивизион, да води разузнаване на всички дистанции, в това число и с камерата на произволен снаряд който в момента лети, осигурява откриване на контрабатареен огън още докато чуждите снаряди са във въздуха, преди да са паднали върху свои цели. Е, ако не се мериш с тая машина, компаса ти е напълно адекватен и до ден днешен. За някво подобно китайско уж италианско менте неотдавна дадох 40 лева, кво да правя ...

    Коментар


    • #17
      кажи нещо повече за тия лазерни играчки, стами интересно
      drive alive

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от fanatic
        Първоначално публикуван от Don Quijote
        Първоначално публикуван от go go go
        аз имам таймекс /часовник/ с компас и работи, но след сверяване на севера, фабрично нещо не го бяха оцелили

        ама не е това истинската работа
        то и моят има за настройка, в зависимост къде се намираш... нещо се настройвал към северният магнитен полюс, който е малко по-настрани от геогравският, поне там май пишеше така.
        а ето го и КАСИОто... най-отгоре са земнните, под тях са морските...
        http://www.casio-europe.com/es/watch/sports/
        аз имам този
        http://www.casio-europe.com/es/watch...prg-50ts-7ver/

        изключително съм доволен, има калибрация на всички сензори и е дост точен а компаса е 100 % точен без сверяване има някакъв сензор вътре който е макнитен и хваща севреа, единствения недостатък е че мери надморската височина спрямо атмосфверното налягане и не винаги е точно но е + - 20 метра.
        я каги батерията как е...колко време го имаш и сменял ли си я...
        щото в един каталог на тия часовници пишеше че издържат 10 (десет) години
        БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
        (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

        Коментар


        • #19
          Ех. Снощи къв отговор за лазерните жироскопи бях написал ... И тъкмо да го пратя, и гръмотевиците утрепаха интернета(((((((((( Сега нямам вдъхновение((
          С две думи - вместо пумпала на класическия жироскоп има три лазера с кръгови резонатори, които се въртят около трите перпендикуляра. Или три интерферометъра - стотина метра светловод, на единия край залепен лазер, на другия приемник. Това вече се побира в цигарена кутия, и разбира се не може да бъде силов или изпълнителен прибор. Обаче като датчик има огромна точност.

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Don Quijote
            Първоначално публикуван от fanatic
            Първоначално публикуван от Don Quijote
            Първоначално публикуван от go go go
            аз имам таймекс /часовник/ с компас и работи, но след сверяване на севера, фабрично нещо не го бяха оцелили

            ама не е това истинската работа
            то и моят има за настройка, в зависимост къде се намираш... нещо се настройвал към северният магнитен полюс, който е малко по-настрани от геогравският, поне там май пишеше така.
            а ето го и КАСИОто... най-отгоре са земнните, под тях са морските...
            http://www.casio-europe.com/es/watch/sports/
            аз имам този
            http://www.casio-europe.com/es/watch...prg-50ts-7ver/

            изключително съм доволен, има калибрация на всички сензори и е дост точен а компаса е 100 % точен без сверяване има някакъв сензор вътре който е макнитен и хваща севреа, единствения недостатък е че мери надморската височина спрямо атмосфверното налягане и не винаги е точно но е + - 20 метра.
            я каги батерията как е...колко време го имаш и сменял ли си я...
            щото в един каталог на тия часовници пишеше че издържат 10 (десет) години
            10 се съмнявам, но откакто ми го подариха, батерията беше заредена на 50 % за 2 часа на слънце се зареди до край и от тогава не е мърдала, вече 6 месеца, иначе я дават 3 години ама не е толкова скъпа към 15 лв. защото е зарядна, имах преди този един G-shok много здрава джаджа 10 години я съдрах от бой започна да се разпада корпуса но още работи направо уникален часовник, многократно съм го удрял падайки в скали клони бил съм го в стени и съм го закачал по ръбове на врати изобщо издевателсто и освен каишката друго не му се е чупило. ;-)
            no signature no problems

            Коментар


            • #21
              А какво ще кажете за компаса на този ?
              http://www.casio-europe.com/euro/wat.../prt-2gp-1ver/
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #22
                За компасите на CASIO можете да прочетете тук:

                https://htftp.offroad-bulgaria.com/tuono/PRG-50-7V.htm

                Ако искате да видите нещо наистина добро на цената на Tissot T-Touch, но много по-полезно и функционално - Suunto X9:

                http://www.suunto.com/suunto/main/pr...=1123509906545

                В туристическите компаси мисля, че Suunto са едни от най-добрите. Имат и модели без GPS на доста по ниска цена. Особено интересен е модела в който са съчетани компас, барометър, алтиметър, термометър и сензор за пулса на сърцето.
                "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                http://ftp.domainbg.com/tuono

                Коментар


                • #23
                  Неее, барометъра си е хубаво нещо! Па ако ще да е в mmHg и в метри над морето Обаче ако на точката има радист с барометър, вече могат и да кацнат в облака След някви глупости през някоя си година тъкмо такъв един виси в къщи на стената в нарочна дъсчица, също като безполезен сувенир Само че си е истински.
                  На въртолетите им е много трудно на чужда неизвестна площадка, особено ако я няма в полетния план и долу не ги чака никой Знам че не е често срещан случай, ама и простия живот не е компютърна игра, няма много резервни започвания. Нека си има барометър ...
                  Колко струва такъв часовник?

                  Коментар


                  • #24
                    Назнам за кой часовник ме питаш, затова пиша и за останалите:

                    Такова Casio 50-та серия като моето в METRO в Младост, където е официалният вносител струва около 420-490 лв. Но скоро един приятел си купи същия часовник от някакви други вносители за 280-290 лв. от базара в НДК.

                    Tissot T-Touch ги продават в Джулиани на цена около 1200 лв, но това е часовник повече за гъзария. Не си струва според мен.

                    Suunto X9, M9 (морско изпълнение) и G9 (за голф) са часовниците с GPS, тримерен компас, термометър, барометър, алтометър и най-ценното е, че в планината ако ти свърши батерията можеш да я заредиш от обикновена алкална 9-волтова батерия. Suunto X9, както и другите супер-модели на тази фирма се продават от вносителите на Wilson, магазина е срещу входа за подземния гараж на НДК, Нещо като "Фритьоф Нансен" 48 или 49 ми се върти в главата. Цената му е 1150 лева, но определено ме впечатли този уред, за ценители е.
                    "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                    http://ftp.domainbg.com/tuono

                    Коментар


                    • #25
                      Еееех!(((( Забравих ги ...

                      Коментар


                      • #26
                        някой знае ли дали се продават в българия часовници таймекс
                        drive alive

                        Коментар


                        • #27
                          Първоначално публикуван от Tuono
                          Назнам за кой часовник ме питаш, затова пиша и за останалите:

                          Такова Casio 50-та серия като моето в METRO в Младост, където е официалният вносител струва около 420-490 лв. Но скоро един приятел си купи същия часовник от някакви други вносители за 280-290 лв. от базара в НДК.

                          Tissot T-Touch ги продават в Джулиани на цена около 1200 лв, но това е часовник повече за гъзария. Не си струва според мен.

                          Suunto X9, M9 (морско изпълнение) и G9 (за голф) са часовниците с GPS, тримерен компас, термометър, барометър, алтометър и най-ценното е, че в планината ако ти свърши батерията можеш да я заредиш от обикновена алкална 9-волтова батерия. Suunto X9, както и другите супер-модели на тази фирма се продават от вносителите на Wilson, магазина е срещу входа за подземния гараж на НДК, Нещо като "Фритьоф Нансен" 48 или 49 ми се върти в главата. Цената му е 1150 лева, но определено ме впечатли този уред, за ценители е.
                          ако имаш батерия от 9 волта...иначе ядец)))
                          а някой от моделите на КАСИО са със слънчеви батерий... навиваш си ръкава и си готов...
                          PRG-80T
                          PRG-70
                          PRG-60
                          PRG-50
                          всички версий на тия модели са такива
                          БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                          (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                          Коментар


                          • #28
                            Кроната е достатъчно малка, какъв е проблема да я носиш? Ако я пазиш на сухо, от нея ще прелееш в часовника няколко десетки пъти поне.

                            Коментар


                            • #29
                              хора защо ви е да давате такива пари за часовници. ако се занимавате с екстремни спортове ще го счупите, ако не, по - добре нещо по - официално, по леко и удобно.

                              аз от доста време се занимавам с алпинизам и съм счупил няколко от най - здравите модели на касио, сега имам водния модел /подарък/, който е целия железен /от стомана е / и като ходя по скалите той си стои в къщи.

                              при по - екстремни изкачвания нося един ГПС на гармин, най - евтиния модел, който е много по здрав от часовник и върши много повече работа и струва 150 лв. чисто нов
                              drive alive

                              Коментар


                              • #30
                                Първоначално публикуван от go go go
                                хора защо ви е да давате такива пари за часовници. ако се занимавате с екстремни спортове ще го счупите, ако не, по - добре нещо по - официално, по леко и удобно.

                                аз от доста време се занимавам с алпинизам и съм счупил няколко от най - здравите модели на касио, сега имам водния модел /подарък/, който е целия железен /от стомана е / и като ходя по скалите той си стои в къщи.

                                при по - екстремни изкачвания нося един ГПС на гармин, най - евтиния модел, който е много по здрав от часовник и върши много повече работа и струва 150 лв. чисто нов
                                и аз това казвам... за 1200 лева както се писа по-нагоре за един часовник... мммммммммм, че то толкова струва един ГПС, и е с класи над един часовник... но ако е за около 300 лева, може би
                                БЕЗДРУМ-Но тълкувайки българския език, безпътието по-скоро е унило състояние на духа, когато просто се чудши какво да направиш в кофти
                                (това е българска дума) ситуация (която пък не е българска дума).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X