Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилна чанта - съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Хладилна чанта - съвет

    Моя Cool Box (така му е името на картонената опаковка)
    Май се оказва с по-голям обем отколкото предполагах...
    Както писах по-рано - това е контейнер за медицински реактиви.


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 004.jpg
Прегледи:1
Размер:75.7 КБ
ID:5265768Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 002.jpg
Прегледи:1
Размер:61.1 КБ
ID:5265766Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 003.jpg
Прегледи:1
Размер:79.9 КБ
ID:5265769Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 001.jpg
Прегледи:1
Размер:90.9 КБ
ID:5265765
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 005.jpg
Прегледи:1
Размер:54.5 КБ
ID:5265764Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Picture 006.jpg
Прегледи:1
Размер:50.5 КБ
ID:5265767
    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #92
      От: Хладилна чанта - съвет

      Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
      [
      Кое е по- правилно: водата от разтопеният лед (кубчета) в хладилната кутия да се изсипва или леда да си стои в нея? В моя случай освен замразените бутилки с минерална вода най- отгоре мятам и и торбички с лед, но на втория ден всичко плува във вода.
      Mitsubishi Montero, V6-3000, LPG

      Пенчо, за този случай питам. Някои колеги казват, че използват лед на кубчета, а не замръзени бутилки или за охладители за многократна употреба. Та как се използва този лед на кубчета, без да наводним всичко.



      Ами във херметични торбички.

      Коментар


      • #93
        От: Хладилна чанта - съвет

        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
        А относно броя на кутиите - една голяма ще е много по ефективна от няколко малки - обема се смята на 3 степен, повърхнината на 2 - нали така А преноса на топлина е пропорционален само на повърхнината. Ако искаш да се избегне загубата на топлина от отваряне я сепарирай с отделни вътр. капаци
        Теоретично е точно така.
        На практика, тази с бирата се отваря много по-често, от тази с пържолите. При отваряне, най вече, се губи студа.
        Поне моите наблюдения са такива.

        Коментар


        • #94
          От: Хладилна чанта - съвет

          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
          Моя Cool Box (така му е името на картонената опаковка)
          Май се оказва с по-голям обем отколкото предполагах...
          Както писах по-рано - това е контейнер за медицински реактиви.......
          Това държи повече от хладилна кутия. Не знам защо, но е пробвано сравнение с кутия от ония сините които се продаваха по бензиностанцийте.

          Колега къде мога да си купя няколко такива.
          Единствения проблем е, че не са облечени и лесно се чупят и попиват вода. В болниците май са за еднократна употреба.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • #95
            От: Хладилна чанта - съвет

            Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
            Моето решение на проблема с охлаждащите кутии е: Стиропор 5см лепен с полиуретанова пяна и поставена в калъф от промазан плат с два ципа за отваряне на капака. При лепенето стиропора се фиксира с електроди за да се избегне разместване и се стяга с тиксо. След исъхване на пяната се отстранява излишното и се шие калъф. За охлаждане ползвам лед, но по мои наблюдения "сухия лед" е с по добри характеристики. Обикновено леда изкарва до 3-4 дни в зависимост от външната температурата, но понякога го изпиваме на коктейли преди да се е разтопил.
            Колега ако не ти е проблем, обясни и снимай кутията и най вече как става лепенето с полиуретановата пяна. От моя опит с това животно, тя си увеличава обема няколко пъти и ще размести стиропора(фибрана).
            -------Honda CR-V 128к.с.--------
            "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

            Коментар


            • #96
              От: Хладилна чанта - съвет

              Никакви електричарски истории не мога да препоръчам не съм ползвал. Често ходя на палатка за 2-3 дена, а пия много студена бира. Тактиката ми е следната:
              2 обикновени хладилни чанти, нареждам вътре до половината легнали кенчета по 0.5 мл. предварително охладени в магазина. Слагам във всяка от тях по една бутилка 1,5 литра замръзнала вода, някакви замразени меса за готвене и всичкото това го заливам с бучки лед от нагазина. Като пристигна на мястото където ще разпъваме бивака, вадя хладилните чанти и ги завивам с две одеяла до стъблото на някое дърво. Ако съм пристигнал в петък вечерта и се прибирам в неделя вечерта, късния неделен следобед във водата (от разтопения лед) в хладилните чанти плуват още кубчета лед. Между временно съм изпил вискчата студена бира, а понеже ще шофирма в неделя основно пия тези 3 литра леднеостиуудена вода от предварително замразените бутилки. Схемата работи вече няколко години безотказно.
              Все си мисля за по-голям съд - да има повече бира и ледена мастика, но като натовариш палатки, шатри, маси, столове, храна и каквото се сетиш, още въдици и други, някак нямаш място за много голям съд в багажника на джипа.
              Последно редактирано от musovir; 15-04-11, 12:10.
              Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
              Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
              ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

              Коментар


              • #97
                От: Хладилна чанта - съвет

                Не помня вече писах ли в тая тема.....

                Имам и от двата вида чанти без и с охладител/нагревател-с елемент на Пелтие.
                Тази със е немска и охладителя е на дъното й-цялото дъно е една висока метална тава. При 40°С околна, дъното си се облежда. Разбира се всяка 'ледена помощ' и е добре дошла. Този тип чанти са подходящи за дълги пътувания, защото консумират към 2,5 А, което за една нощ сваля акумулатора.
                За охлаждане на бири, на третия ден да речем, си има поточета, кофи с азотна тор(мийте ги после бирите) и други хитринки.
                Друго по темата е че винаги започваме с по-лесно развалящите се храни, например пилешкото е по-нетрайно от свинското, това с кост от това без, каймата (ако няма консерванти) от плътното месо...
                Ако нещо искате да го запазите по-дълго замразете го и след това го увийте във вестник плътно, преди да го поставите в хладилната чанта.
                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                Коментар


                • #98
                  От: Хладилна чанта - съвет

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  Това държи повече от хладилна кутия. Не знам защо, но е пробвано сравнение с кутия от ония сините които се продаваха по бензиностанцийте.

                  Колега къде мога да си купя няколко такива.
                  Единствения проблем е, че не са облечени и лесно се чупят и попиват вода. В болниците май са за еднократна употреба.
                  Тези кутии са аванта от болниците...При здрава кутия - не попиват вода. Мене ми казаха, че ги връщали, не знам и аз какъв е замисъла. Явно рециклират или ползват повторно...
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #99
                    От: Хладилна чанта - съвет

                    й сетне реших и аз реших, ще бъде хладилна кутия. Даже започнах да я правя. В момента съм залепил двете страни за дъното от "Фибран" 50мм. Ползвам силикон прозрачен. Външно мисля да и направя "обков" с плочи от "Хънтър" 10мм. Ще постна снимки от процеса. Обаче се чудя с какво да я облепя отвътре за да е по лесно поддържането. За охладител, провокиран от колегата icerunner в пост 62 , ще използвам замразена вода в шишета, в магазинната мрежа се продава минерална вода в квадратни бутилки, с които ще използвам обема максимално. Вътрешни размери Ш/Д/В - 31/37/37. Натова е за сега.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:h1.jpg
Прегледи:1
Размер:155.4 КБ
ID:5269300Натиснете снимката за да я уголемите

Име:h2.jpg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5269299
                    -------Honda CR-V 128к.с.--------
                    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                    Коментар


                    • От: Хладилна чанта - съвет

                      Първоначално публикуван от madmaximus Преглед на мнение
                      й сетне реших и аз реших, ще бъде хладилна кутия. Даже започнах да я правя. В момента съм залепил двете страни за дъното от "Фибран" 50мм. Ползвам силикон прозрачен. Външно мисля да и направя "обков" с плочи от "Хънтър" 10мм. Ще постна снимки от процеса. Обаче се чудя с какво да я облепя отвътре за да е по лесно поддържането. За охладител, провокиран от колегата icerunner в пост 62 , ще използвам замразена вода в шишета, в магазинната мрежа се продава минерална вода в квадратни бутилки, с които ще използвам обема максимално. Вътрешни размери Ш/Д/В - 31/37/37. Натова е за сега.
                      [ATTACH=CONFIG]319985[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]319984[/ATTACH]
                      Вземаш си истински чували за боклук и нямаш грижа с поддръжката.

                      Коментар


                      • От: Хладилна чанта - съвет

                        аз купих от колега от форума хладилник и съм много доволен. С запалването на двигателя почва да работи. След един час работа прави вода от 0,5 л със стайна температура в студена /е не чак толкова но има ефект/. Ако я сложиш студена ще дължи повече.

                        Коментар


                        • От: Хладилна чанта - съвет

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          Така е. За да върши някаква що-годе полезна работа, трябва да я оставиш да работи на 220 предишната нощ.
                          И аз се прецаках и пак съм си пак със стиропорените куфари. Но за охладител ползвам замразена минерална вода. Лед имам за 5-7 дни и бирата се поти в миг. Също и ракия от фризера в минводни бутилки.
                          А защо замразяваш минерална вода каква е далаверата?

                          Коментар


                          • От: Хладилна чанта - съвет

                            хахаха. Ами само проба беше. Не замразява но охлажда

                            Коментар


                            • От: Хладилна чанта - съвет

                              Първоначално публикуван от Любо Костадинов Преглед на мнение
                              А защо замразяваш минерална вода каква е далаверата?
                              Не разбрах съвсем въпроса, ами за да я исползвам за акумулатор на студ. А после и за лед и пиене.

                              Коментар


                              • От: Хладилна чанта - съвет

                                Разбрах те,просто се чудех защо използваш за охладител минерална вода.хахаха

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X