Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж и помпане на гума чрез запалване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Тези дни ще изпробвам челния опит на руските тойотаджии да забортирам една гума с " пиратка "
    Звучи логично , но пък след това ще се наложи разглобяване и почистване на боклуците вътре За екстренни ситуации в гората мисля , че ще стане .

    Коментар


    • #17
      Първоначално публикуван от Митко/fulda/
      Тези дни ще изпробвам челния опит на руските тойотаджии да забортирам една гума с " пиратка "
      Звучи логично , но пък след това ще се наложи разглобяване и почистване на боклуците вътре За екстренни ситуации в гората мисля , че ще стане .
      Хитро! От по-големите пиратки ще върши прекрасна работа. Не е лошо да си носите в гората Пък ако се вържат 2-3 наведнъж няма да има нужда от помпане на гумата. А хартийките които остават в гумата могат да си останат там до следващия демонтаж,не вярвам да променят баланса
      Уморените коне не ги убиват , нали ??

      Коментар


      • #18
        Кааанкретна! Однако.))))))))))))))

        А бе, а четири най-големи пиратки по ъглите на броните дали не може направо да се изкара от трапа? Кат се дигне само щурманът ще го бутне малко да падне къдет го иска, и пак газ, а?

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от Стефан
          Кааанкретна! Однако.))))))))))))))

          А бе, а четири най-големи пиратки по ъглите на броните дали не може направо да се изкара от трапа? Кат се дигне само щурманът ще го бутне малко да падне къдет го иска, и пак газ, а?
          Трябва да се разтърсим дали са останали от барутните ускорители за съкратения разбег на 21-ците. Те с тях няма проблем мисля
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от Стефан
            Кааанкретна! Однако.))))))))))))))

            А бе, а четири най-големи пиратки по ъглите на броните дали не може направо да се изкара от трапа? Кат се дигне само щурманът ще го бутне малко да падне къдет го иска, и пак газ, а?
            мда, идейно . а само една на подходящото място обезмисля хайджака
            Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
            http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
            http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

            Коментар


            • #21
              то това е много хубаво, ама несте ли мислили по въпроса за носене на резервна гума

              принципно ако на едно и също място разбортираш две гуми значи грешката е в гарнитурата на лявата седалка
              drive alive

              Коментар


              • #22
                А ако не можеш да я смениш? В тресавище например не може. Тия дето ги гледах на Северния полюс също не могат - ключовете и шпилките се чупят. А па по наште земи - още по-просто. Сума народ влачи къси джекове щото удобно било. После се оказва че джека никога не е много. Остава да я бортираш в коловоза.
                Ей затова ме е страх от гуми с вътрешна. Тогава верно трябва да сменяш.

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от go go go
                  то това е много хубаво, ама несте ли мислили по въпроса за носене на резервна гума
                  Резервната гума си е резервна гума. Ама на повечето джипки, включително и моята, резервната гума е тази, която стандартно е била поставена от производителя. Т.е. - тя най-често е с по-малък размер от тези, с които върви джипката, а и шарката й е шосейна.
                  В случая с гумата на Соти, ако бяхме сложили резервната (има си я човекът), Чибураторът щеше да спуска през снега и коловозите към х. Вада с 3 кобри и 1 по-малка гума "за мъгла". Дали щеше да е добре?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    Има много аргументи "за" този метод но този точно не е правилния... Защото go go go предполагам ще ви попита а защо не си носите съответните гуми за резервна? И ще ви пита с основание...!
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от Венцислав Петров
                      ... Защото go go go предполагам ще ви попита а защо не си носите съответните гуми за резервна? И ще ви пита с основание...!
                      Ами прав ще е! Ама съображения от "реалния живот" много.
                      Например:
                      - Струва ли си да дам ХХХ лв за гума, която най-вероятно няма да ми потрябва?
                      - Ако си сменя резервната гума с по-голям размер, ще трябва да сменям и калъфа за нея. А той хич не е евтин (напр. за моя Индкомерс иска 600 лв
                      )
                      - Сложил съм си гуми, които се слагат в определена посока. Т.е. резервната може да се окаже неподходяща в някои ситуации, което да налага сваляне/слагане на гумите от 2 колелета.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #26
                        ОК, но поне гумата трябва на размера да отговаря... Че иначе защо въобще да се разкарват излишни килограми насам нататък...?
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #27
                          Крайно печално, обаче е това ... Много са, ама винаги съм купувал по пет гуми. Още по-добре е шест, обаче трябва да има и къде да ги сложиш.
                          Шом си затънал, дори насочената да се падни наопъки, так не е и толкоз лошо. Вярно, ще се мъчи да го завърти, но пък и ще гребе на заден ход, така че може да се окаже и по-полезна от другите.

                          Коментар


                          • #28
                            При мен по голяма от стандартната не влиза в дупката. Освен това ако взема пет еднакви трябва да ги въртя на 5-6 хиляди и пете за да ги изтривам равномерно защото при минимална разлика в оборотите междинния диф почва да блокира. Което ми се струва малко сложно. Общо взето при един инч разлика може да се кара до 10км/ч. Със спукана също.
                            Затова в наи скоро време ще си изхвърля резервната. Само я нося да ми тежи. Вече доста коли са без резервна. Кабриото на Ауди например има компресор и пяна.
                            Обаче ако я разпарчосам някъде по къра ще получа голям проблем.

                            Коментар


                            • #29
                              Повечето съвременни автомобили скоро съвсем ще останат без резервни гуми защото и без това не могат болшинството водачи да си ги сменят... Освен това се предполага че в държавите за които са предназначени тези автомобили пътна помощ е на "една ръка разстояние"...

                              Но горното не важи нито за автомобилите за които иде реч в този портал нито за хората... Не си играйте с огъня пардон с гумите...

                              Не е нужно нищо да се върти. Просто си намирате гума със същия размер и готово. Може и втора употреба... А по планинските пътища един от най-често срещаните проблеми е срязване на гума, било от скали или пък от лед... Тогава никакви пяни не помагат...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #30
                                Мене ме е шубе и си ги въртя. В книжката пише на 10 000. С пет гуми малко объркано става и за това казах 5-6000. Чесно тая операция с пет гуми хич не ми е ясна как ще стане но както и да е.
                                Нямам идея колко може да е допустимата разлика в обиколките на гумите но пролета сложих едни 275/70/16 и на 30тия метър прещрака веригата на раздатката. Тогава още не беше оправена. Оказа се че в суматохата сме сложили една 265/70/16
                                Затва - страх лозе пази.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X