Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Монтаж и помпане на гума чрез запалване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Монтаж и помпане на гума чрез запалване

    Първоначално публикуван от Асен Василев
    Първоначално публикуван от V93
    E, в конкретния случай се оправихме с това. Макс. 20-на атмосфери.
    Когато го купувах ми казаха, че не може да залепи разбортирана гума. Ама се оказа, че можело ...
    Абе, бяхме много добър екип И освен, че я залепихме, го направихме в условия не особенно подходящи за целта. Не знам колко лед и колко сняг затворихме в гумата, но в София извадихме около 2литра вода

    П.С. Ма що дърпане и духане имаше, докато стгинем крайтата цел
    Що не и драснахте клечката

  • #2
    Бяхме на път, да сипем малко бензин по джантата и да драснем клечката. Но все пак решихме първо да пробваме по извесния начин ( 3-ма дърпат гумата )
    RB Patrol Team

    Коментар


    • #3
      Не става без тренировки както чувам. Най-малко три гуми стават зян((( Ама па после - кеф.
      Внимание, официално предложение!
      Курсове - не курсове, ама дайте да съберем скапани гуми и две - три джанти, бензин и всякви видове спрейове, щанги и бири и да изясним тоя случай. В заключителен документ - "Евроинструкция за палене на въздух без палене на гуми".

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Стефан
        Внимание, официално предложение!
        Курсове - не курсове, ама дайте да съберем скапани гуми и две - три джанти, бензин и всякви видове спрейове, щанги и бири и да изясним тоя случай.
        Това предложение е много разумно и ми харесва. Няма да е зле въпросът да се отработи практически. Онази вечер не го пробвахме, щото май никой не го беше правил.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          Важното е да не се сипва много бензин. Една обиколка в гумата с тънка струя е достатъчна. При мен се получи от първия път. По страното беше че отворената тубата с бензин която беше на 2-3м също се запали.

          Коментар


          • #6
            Бахмамаму! Бензин - и да гори ...

            Почвайте да пишете предложения за време на подпалваческото сборище. Аз ще донеса много пожарогасители и кофпомпи.

            Коментар


            • #7
              За бензин не знам, но съм чувал от стари ловджии, че са го правили с барут! Един патрон на зилова гума.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от V93

                Това предложение е много разумно и ми харесва. Няма да е зле въпросът да се отработи практически. Онази вечер не го пробвахме, щото май никой не го беше правил.
                това съм виждал голди да го прави, но той му е майстор, така че го викнете. а иначе аз съм го правил на камионска гума с ацетилен от оксижена, ама с повишено внимание

                аз иначе ползвам една бутилка за сгъстен въздух, подобна на тези по бензиностанциите. продават ги по железариите, 20тина кинта. помпа се до 120-130 пси. раздува без проблем 33" разбортирана гума и остава даже малко да донадуеш друга гума.
                Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от митко
                  аз съм го правил на камионска гума с ацетилен от оксижена, ама с повишено внимание
                  Ацетиленът отпада. Тряба да е нещо, което може да е достъпно в гората.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    ам значи полива се джантата с бензин/примерно/ после се пали и как става така че гумата прилепва по джантата от това нещо

                    Коментар


                    • #11
                      Избягвайте използването на бензин освен ако нямате никаква друга възможност. Шанса да запалите още нещо е голям а в суматохата по гасенето ще забравите за гумата и тя ще се повреди...

                      Съвета ми е следния. Носете си спрей за почистване на карбуратори. Пръскате не много, махате спрея и палите. Това е най-безопасния начин и работи на 100% - проверено е. Забортира и гуми които не могат да лепнат дори и с голям стационарен компресор с бутилка... Освен това е сравнително безопасно. Винаги гледайте наоколо да няма нищо запалително и бъдете готови с одеяло или пожарогасител. Особено внимавайте да не запалите самата гума...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        Бе ти майтапиш ли се? Къв спрей за карбуратори, той струва сигурно колкото цялата ми заплата. Във всяка будка има гадни парфюмени спрейове които никой не ще да погледне. И са си съвсем нормални огнемети. През зимата се крие под ватенката за десетина минути да се стопли, пръска се в процепа, с края на струята се щраква запалката и колелото подскача цял метър ако лежи на земята. Това съм го виждал на кино
                        Избухва, и ударната вълна намества бордовете на джантата. Това е механизмът. Сигурно най-битовата от взривните технологии.
                        Айде, и място измислих. Мойте стари гуми обаче ги дадох, нямам.

                        Коментар


                        • #13
                          спрей за карбуратори струва 10-ина лева и ще има за цял живот лепене на гуми на цивилно лице... А иначе по-подходящо според мен ще е спрей за разпалване на дизели понеже спрейовете за карбове са различни марки и не всички гърмят и горат по един и същ начин. Лек ден
                          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                          Коментар


                          • #14
                            Така наречения "Старт Газ" .....

                            Пробвал съм ... става ..... ама май само на студено ....

                            Много е летлив ... етер ... и лятото май ..... няма да има течна фаза ....???
                            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                            Коментар


                            • #15
                              Ми, на петролевия етер пламната температура май беше 36 градуса. Във всеки случай, в набримчения хладилник хубавото химическо шише се олива като тръсната незатворена бира

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X