Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изгорели газове върху гумите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изгорели газове върху гумите

    Какво би се получило и би ли имало ефект, ако изгорелите газове не се изхвърлят директно през ауспуха на колата, а чрез подходяща система от тръби се отвеждат до подкалниците на движещите колела и подгряват гумите?
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

  • #2
    До: Изгорели газове върху гумите

    По принуда (скъсана тръба на ауспуха след задното гърне) бях в подобно положение няколко месеца. Задната дясна гума и джантата бяха заприличали на вътрешната страна на кюнец от печка. Вероятно този ефект се дължи на дизеловото гориво. Не съм забелязал някакъв положителен ефект, ако имаш предвид евентуално топене на снега по калника и гумата през зимата. Температурата на изгорелите газове в тази част на ауспуха вече не е толкова висока и вероятно няма да има желания ефект.
    proud founder of Anna Veith fan club Bulgaria
    NISSAN Terrano II R20 2.7 TDi [A1 Rh+]
    Заедно в борбата срещу злокачествените мозъчни тумори

    Коментар


    • #3
      До: Изгорели газове върху гумите

      Отлагането на саждите върху гумата би трябвало да повиши сцеплението със снега. Саждите остават по настилката, а не отиват във въздуха. Не става дума за аварийна ситуация, а за конструктивно приложение. Джантата ти, както е заприличала на кюнец, направо не подлежи на корозия (примерно). Абе, праховото боядисване- ряпа да яде.
      Последно редактирано от Тропчо; 17-04-09, 00:58.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #4
        До: Изгорели газове върху гумите

        Не мисля че е добра идея. При мен от скъсана тръба на ауспуха, точно на извивката над задния мост се запали стелката на багажника. Със същия успех ще унищожиш и гумата, че евентуално и пластмасовия подкалник. Освен това при отворен прозорец в купето влизаха газове от завихрянето на въздушния поток, което вервай ми е неприятно и ОПАСНО.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          До: Изгорели газове върху гумите

          ефекта ще е нулев, защото контактната повърхност ще е чиста, докато борда и вътрешната страна на джантата черни, при това доста трудно се почистват саждите.

          Коментар


          • #6
            До: Изгорели газове върху гумите

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            ...Освен това при отворен прозорец в купето влизаха газове от завихрянето на въздушния поток, което вервай ми е неприятно и ОПАСНО.
            Хм, това наистина е кофти номер. И на мен ми се е случвало. Автомобилът, който мисля да "тунинговам" по този начин е с предно предаване и при отворен преден прозорец ще е проблем. Идеята ми е, обаче, потокът на газовете да може да се управлява с подходяща клапа и този "режим" да се ползува само при зимни условия (примерно поледица или стръмен, заснежен участък). Тогава прозорците са затворени. През лятото газовете ще си излизат отзад.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #7
              До: Изгорели газове върху гумите

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Хм, това наистина е кофти номер. И на мен ми се е случвало. Автомобилът, който мисля да "тунинговам" по този начин е с предно предаване и при отворен преден прозорец ще е проблем. Идеята ми е, обаче, потокът на газовете да може да се управлява с подходяща клапа и този "режим" да се ползува само при зимни условия (примерно поледица или стръмен, заснежен участък). Тогава прозорците са затворени. През лятото газовете ще си излизат отзад.

              Не разчитай много на затворените прозорци...Като спреш на място,и вятъра почне ва набива смърдоляка в моторния отсек,и от там през парното,е доста гадна работа..
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #8
                До: Изгорели газове върху гумите

                От това неусетно, но РЕАЛНО се умира - особено с бензинов автомобил.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #9
                  До: Изгорели газове върху гумите

                  Абе автомобилът е дизелов, Hdi, Ситроен Берлинго 2003 г., ама като гледам, май по- безопасно ще е на автомобил със задно предаване. тъй като си мисля, вкарам ли ги тия газове под предния капак, ще сменям филтри всеки месец. Пак ще погледна какво мога да направя около дупката на амортисьора де.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Изгорели газове върху гумите

                    Колега не очакваи сцепление от изгорелите газове , на теория може и да има но е неусетимо със сигурност,както пък инерцията на изгорелите газове да побутва гумата и да дава икономия , пък за да изкараш газовете където поискаш ще се убиеш да сглобяваш тръби и прочие... наи добре подходящи гуми за берлингото и до там... и казваш сажди...се пак е 2003 не съм спец по дизели ама HDI дали изкарва нужното количество сажди на парцали та да помогне на сцеплението...
                    S10 & Frontera

                    Коментар


                    • #11
                      До: Изгорели газове върху гумите

                      Гумата и горивото имат един произход - резултатът ще е, че гумите ще фирясват доста по-бързо. Изгорелите газове от ауспуха са основен фактор за първичното разваляне на асфалта. Всичко е от нефт.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Изгорели газове върху гумите

                        По закон, и по всички видове БДС-та, изпускателния тракт трябва да е херметичен през цялата проекция на обитаемия отсек, и не може да я напуска през друга страна, освен задната. От това се умира, като например последния загинал екипаж на Ладогата преди три години.
                        Не знам каква е статистиката при Джиповете, сигурно по-впечатляваща. Има група идиоти от Вранглерите, които смятат че ауспуха трябва да излиза в прозореца на пътника. Причината - войнстващ идиотизъм тип "и така става", и войнстващ мързел. Ауспуха се мачкал на заден ход. Да сложат нормален силфон - не можело.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Изгорели газове върху гумите

                          Има разни рали и пистови бегачки, на които ауспуха се изкарва преди задните гуми, точно с цел да се подгряват гумите докато се чака на старта. Но става дума за състезания и състезателни гуми с малък пробег разбира се...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Изгорели газове върху гумите

                            Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                            ... не може да я напуска през друга страна, освен задната...
                            Брей, това не може да е за всички. Веднага се сещам за Икарус, за всички товарни и голям брой лекотоварни кошници, които бълват настрани. И моята Нива, даже, тя не претендира за стандартност, но преглед минава.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Изгорели газове върху гумите

                              А на бензовозите изобщо е под предната броня.
                              На автобусите там не трябва да има отварящи се прозорци, и ауспухът се извежда от страната, където и на спирката, в следващия, няма хора - в насрещното движение.
                              В градските камиони с неправилното име "бусове", в товарния отсек е забранено превозването на хора.
                              За специални цели е разработен нарочен клапан, за прехвърляне на целия поток направо в кабината.
                              Газенваген - нах. Когато му дойде времето!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X