Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Е така де, къде е това ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Е така де, къде е това ?
      Изглежда да е САЩ, но на мен не ми е проблем да дотътря едни 5 или 6 бройки от САЩ или даже Австралия.
      Тел / Viber: +359 889 396 793

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        И двата пъти въпросите ми бяха риторични, за това и тук, и в Европа, ще те гледат странно като питаш за нея. .
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Здравейте, искам да си сменя 8 годишните зимни гуми с които е киата в момента, въпреки че са меки ,свирят в завойте и имат почти 1 см дълбочина с гуми с които спокойно да ходя на приключенията, за които съм и взел автомобила - язовири, хижи, черни пътища, ниви - обичам да снимам животни и да съм сред природата и ми трябва да ме закарат от и до различни места, няма да ходя на хард разходки целенасочено. Искам да съм сигурен обаче, че като ми потрябва ще съм обут с най-подходящото. Имам си тирфор 1.6 т със стоманено въже и въжета и шегели за теглене, та лебедка за сега не ми трябва.

          Двоумя се между Gripmax AT и Kumho Road Venture MT51 - ще ги използвам целогодишно, активно и лято и зима. За Грипмакса четох много хубави отзиви, но ме притеснява, че ако попадна в някоя кал няма да свършат работата. Отделно за Кумхото няма никакви мнения за зимата дали е добре на сняг, лед, ниски температури.



          Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
          Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            От много четене и гледане на ревюта се спрях на американски гуми Cooper STT PRO в размер 225/75 R16. Колебаех се между тях и STT MAXX, но от ревютата STT Pro правят всичко което и Макса само че по-добре. Като ги взема ще споделям отзиви как се държат през годината. Общо взето на олтеренките не бих разчитал ьа тежък джип. Преди на самурая имах грабер ат3 и си вървеше супер, но беше два пъти и нещо по лек. Сега ще заложа на тези като най - доброто подсигуряване, с което да не загубя много от комфорт по асвалт, за високи скорости рядко карам с над 90-100, дори по магистралата 110макс.
            Kia Sorento 2.5 CRDI EX - now
            Suzuki Samurai 1.3 - липсва ми как друска и къде ходи

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Ама тия гуми не са размера за твоята кола.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Първоначално публикуван от Rat Fink Преглед на мнение
                От много четене и гледане на ревюта се спрях на американски гуми Cooper STT PRO в размер 225/75 R16. Колебаех се между тях и STT MAXX, но от ревютата STT Pro правят всичко което и Макса само че по-добре. Като ги взема ще споделям отзиви как се държат през годината. Общо взето на олтеренките не бих разчитал ьа тежък джип. Преди на самурая имах грабер ат3 и си вървеше супер, но беше два пъти и нещо по лек. Сега ще заложа на тези като най - доброто подсигуряване, с което да не загубя много от комфорт по асвалт, за високи скорости рядко карам с над 90-100, дори по магистралата 110макс.
                Внимавай.Аз на Дискавъри2 сложих ST MAXX и още е с тях,а е тежък джип.Почти бронирани са и в същото време много комфорни на пътя и в същото време се справя чудесно със всякакви офроуд предизвикателства.Бях им направил подробно ревю в темата по напред.STT PRO си клони към чисто кална и не знам как ще понесе на Кията.Споделям опит за предпазване от скъпи грешки.
                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Айде и аз с питанка

                  Колебая се между BFG KO2 или NITTO TERRA GRAPPLER G2

                  Основно топла магистрала с леки забежки по пустиня с камъни и пясък,зимата сняг до коляно / ще си намеря аз,не бой се / и малко кал.Магистралата и градско ще е 90% от карането.

                  И двете са по 60 паунда гумата в моя размер,и двете са с усилени бордове и ще държат натоварване на 3 тона Тойота.

                  Тук и двете ги хвалят много,разликата в цената е около стотина 200 долара в полза на Нитото ма пък другата я продават в магазинчето на ъгъла,а и предния и модел добра репутация държи както и тоя.

                  305/55/20 ако има значение

                  ТенкЮ
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    БФГ-то мисля че специално за пустинята е правено.

                    За тия остри камъни там, страничният борд е много важен.

                    Нито май тука ги няма много..

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
                      БФГ-то мисля че специално за пустинята е правено.

                      За тия остри камъни там, страничният борд е много важен.

                      Нито май тука ги няма много..
                      И двете са с усилени бордове,джуганчето идва от Аризонска пустиня и в момента е с Нито..........дилема ти казвам,сън не ме лови.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Вземи нитото при тая дилема.Гудрич за зимно и мокро не съм чул някой да хвали.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                          Вземи нитото при тая дилема.Гудрич за зимно и мокро не съм чул някой да хвали.

                          Там не знам,тук са доволни и от зимно и мокро с тия КО2
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Там не знам,тук са доволни и от зимно и мокро с тия КО2
                            На мокро са еднозначно зле, пряко сравнени с Goodyear Wrangler Duratrac (за които впрочем също можеш да се позамислиш) и Interco TrXuS M/T.

                            При по-лигаво време "новото" върти гуми на трета с тях. Смятай.

                            Иначе са здрави, и на сухо са добре. По асфалта са тихи. На сняг тепърва ще се тестват, ама като съм гледал стария модел отдавна по разходки разни, хич не съм впечатлен.

                            Ще са прилични в пясък предполагам. А сигурно и това ви е важно.

                            На твое място точно от тия двете - Nitto-то без никакво колебание.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Да не препоръчваш нещо, което си карал го разборам, но да препоръчваш нещо, което не си карал - не!
                              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                                Да не препоръчваш нещо, което си карал го разборам, но да препоръчваш нещо, което не си карал - не!
                                Имаше отзиви през годините във форума. Спрямо BFG-то, Nitto-то може да е само по-добре, или най-много да е същото. С никакво колебание бих взел Nitto, ама тук ги няма, а от щатите вече е неизгодно да се внася. Interco-то точно от щатите ми ги внесоха.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 2 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X