Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    LT-та не са добра оферта за асфалт, особено ако ще е преобладаващ, щото много друса, а и не става да се карат меки особено ако има и по-високи скорости.
    Ако имаш 18"-ви джанти, наистина е по-добре да метнеш тях.
    От 9 години карам с LT-та. Вярно, на 15-ки, но пък 31-ци, а не 33-ки. Много добре си се карат и друсането зависи от едни други работи, като разликите може да са драстични. И в пътното поведение, и в комфорта. Сменил съм 5 вида амортисьори, включая регулируеми такива.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Аз също съм с LT, но ги карам малко по-надолу от предписаното и разликата за мен е достатъчна да нЕма трЕсъци по градските дупки, защото не намалявам никъде. Ако ще правя по-дълго междуградско ги донапомпвам.
      Карал съм и със зимни 255/70/15 неусилени, които са високи колкото 235/75/15, и има разлика по градските дупки.
      В гората е друго.

      P.S. И аз съм се заиграл достатъчно с пружини и амортисьори докато уцеля това което е хем достатъчно меко за черно, хем да седи добре и на скорост.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 19-08-18, 23:29. Причина: P.S.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        След ХХХ телефона, ХХХ мейла и още толкова часа търсене на характеристики на гуми (незнам защо производителите крият половината данни).
        Сведох нещата до следните реално налични (5-10 дена доставка ) гуми В БГ и с нормални дотове, а не отпреди две години.

        За сега фаворита Nokian Rotiiva AT LT285/75 R16 122/119S 8PR - 290лв на гума ( от три доставчика, единия е доста голям и няма да ме изпортят) - тегло 20,4кг. 12mm дълбочина на грайфера
        TOYO A/T Plus 285/75 R16 116/113S - същата цена - тегло 20кг 9,8мм дълбочина на грайфера.

        Въпросът е някой карал ли е с тези два модела?

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Споделям вчепатления от БФГ КО2.
          Вече една година ги търкалям,основно асфалт,и имам добри впечатления!Зимата се държаха добре,но,все пак чисто нови бяха.Тая зима ще им е втора та кат мине ще споделям пак.Относно шума,ами според мен не са по шумни от ......грешка,не знам дали са по шумни от други просто щот не съм карал колата с други гуми!Но,днес примерно ходих до Пазарджик и при различните видове алфалт имаше различни звуци като при един определен слой,ба ли го къф е,нямаше никакъв звук.Единствения проблем при който тряа да се внимава е като се минава през локви!Водата направо спира колата с тия гуми!Ама то пълно щастие няма.
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Ако водата не спира колата с такива гуми, значи си си докарал аквапланинг, което е категорично по-зле отколкото да ги спира.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Ако водата не спира колата с такива гуми, значи си си докарал аквапланинг, което е категорично по-зле отколкото да ги спира.
              Е да,грешно отново описах "проблема"!По скоро трябва да се внимава повече ако само десни или леви гуми влизат в локва!Едни води започват да мият предния джам,чудо е.
              Аквапланинг до ся не съм усетил,дори и със старите КО1 а те бяха се изпекли доволно.ДОТ 2008 бяха.Аз колата я купих с тях 2013.
              Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
              0888854582
              Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
              Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                Е да,грешно отново описах "проблема"!По скоро трябва да се внимава повече ако само десни или леви гуми влизат в локва!Едни води започват да мият предния джам,чудо е.
                Аквапланинг до ся не съм усетил,дори и със старите КО1 а те бяха се изпекли доволно.ДОТ 2008 бяха.Аз колата я купих с тях 2013.
                Това с минето на предния джам е спесифично за WJ според мен и няма значение с какви гуми е. Аз вече 3ти модел гуми карам и по-дълбока локва все едно с помпа директно се качва в/у предното стъкло. Ама пък може и все да не случвам на гуми - чисто асфалтова, даже незнам дали не бяха стоковите, бая изтъркани, грабер ат и грипмакс сега. Като, че ли с грабера беше най-търпимо през локва. А с грипмакса най-много мие.
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                  Това с минето на предния джам е спесифично за WJ според мен...
                  Ами, ами... и аз като се пльосна с нужната скорост с тераното мия и прозорци и таван дори. Просто при различните автомобили се случва при различна скорост. Жигулито едно време беше еталон в това отношение.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                    Това с минето на предния джам е спесифично за WJ според мен и няма значение с какви гуми е. ...
                    Всички джипки си мятат вода отгоре. Трябва само да влезеш с подходяща скорост ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Всички джипки си мятат вода отгоре. Трябва само да влезеш с подходяща скорост ...
                      Има теорИтычно обяснение от някакъв братушков сайт - заради малките свесове отпред и големия "ъгъл на атака". ПускАл съм картинки с чертежи от него, но не помня къде.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        http://generaltire.com/tires/light-trucksuv/grabber-atx

                        Някой да каже мнение за новите гуми на GA? Доста приличат на KO2 - чуденката е между KO2 или GoodYear Wrangler. Идеята е да се използва 50/50 асфалт:черен път (без разни извратени бутания в голяма кал и дерета - само черни пътища), за зимата и за лятото да се използва.
                        Тел / Viber: +359 889 396 793

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Първоначално публикуван от Sartor Преглед на мнение
                          http://generaltire.com/tires/light-trucksuv/grabber-atx

                          Някой да каже мнение за новите гуми на GA? Доста приличат на KO2 - чуденката е между KO2 или GoodYear Wrangler. Идеята е да се използва 50/50 асфалт:черен път (без разни извратени бутания в голяма кал и дерета - само черни пътища), за зимата и за лятото да се използва.
                          Колега, тези ако все още се правят, ще е още малко, от миналата година се продава Grabber AT3

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:s-l1000.jpg
Прегледи:1
Размер:151.4 КБ
ID:5799947
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Колега, тези ако все още се правят, ще е още малко, от миналата година се продава Grabber AT3

                            Останах с впечатление, че АТX e гума от тази година (според инфо в нета ревютата са й започнали от март тази година). В България ме гледат странно като питам за нея.
                            Тел / Viber: +359 889 396 793

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              "Новите ревюта", ама къде ?
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                "Новите ревюта", ама къде ?
                                https://www.youtube.com/watch?v=Y3fO8I2104I
                                http://4wheelsandamotor.com/tires/ge...d-snow-review/
                                https://www.youtube.com/watch?v=KvS5obFiKbw
                                Тел / Viber: +359 889 396 793

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X