Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Отдавна съм разгледал Х3, както и ST maxx, но те са си кални гуми и не знам как ще се държат зимата, но това не е най-важното, по-скоро ме интересува да не плющят над 90-100.
    ...
    И да допълня най-важното, което ме интересува поради ежедневната софийска употреба.
    Когато се движа в потока по "Цариградско шосе" с 80-100, и е мокро, да не спра 20-30см по-късно от необходимото.
    Това по-скоро са ми на големите притеснения относно МТ-гумите.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      И нарочно в отделен пост.

      Понеже се заговорихме за Х3, които вече заместват граберските МТ2, някой има ли преки впечатления от General Grabber AT3, които също са нов модел за марката ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Малко илюстрации към темата - 5х видео = сравнение между Toyo Open Country AT I, AT II и Goodyear Wrangler Duratrac, Duratrac след 36.000 мили (около 60.000 км) и накрая, за десерт: Duratrac в сняг (на джипа на Елиан / в Щатите)

        Toyo AT I / AT II срещу Duratrac
        https://m.youtube.com/watch?t=203s&v=R4Wn8-yvYus

        Duratrac след 36.000 мили / 60.000 км
        https://m.youtube.com/watch?v=pI0JhbqD-Q8

        Елиан с Duratrac на сняг
        https://m.youtube.com/watch?v=pAGrDgaetSY

        Американец с Duratrac на сняг
        https://m.youtube.com/watch?v=_r5ZM2Pe52Y

        Toyo AT II "на сняг"
        https://m.youtube.com/watch?v=ujm4CCN1ic8

        Не съм експерт, нито съм карал джип с Toyo AT2 или Duratrac, та разчитам на видяно/ чуто (видео!):
        - Toyo е малко по-"цивилна", Duratrac е по-"яка" гума - която може да се премери, а в много от случаите: да "пребори" доста МТ гуми;
        - не намерих (щото не рових) ТТД за спирачния път на тези две гуми; което не е особено важно, щото опита е по-важен
        (Всеки от нас нагажда стила си на каране към колата, която кара / гумите, с които е обута - за да е сигурен, че когато се наложи да спре, ще има достатъчно място, сцепление)
        - аз не бих карал с 80-100 по Цариградско шосе, дори и на сухо, нито с "цивилна" кола, нито със джипка: няма защо да предизвиквам съдбата, пък ако ще ни катаджия, ни камера да ме хванат в крачка
        - децибелите (по евро стандарти/тестове?) на Toyo АТ1-2 са около 70-72; а на Duratrac-а са около 74-75
        (според мен Duratrac-a е малко по-шумен, щото грайферите му са по-яки/широки, разстоянията между тях са по-големи; но със сигурност е доста по-тих от която и да било МТ гума)


        Така, както подредих "нещата" излиза, че Toyo AT1 или АТ2 е много добра за всекидневно каране + лек до среден офроуд, особено, ако цената е по-привлекателна; за всички други случаи (изключая задявки по безнадеждни дерета или траяли) истинската гума е Duratrac (30% "цивилно" + 70% офроуд ?)
        Да повторя, за всеки случай:
        - не съм експерт, не съм карал джипка обута с едните или другите, споменати по-горе = четох, гледах, слушах, мислих;
        - сигурен съм, че така подхождат и колегите;
        - накрая решавам/е да е това или онова - след което си нагаждам/е стила на каране към това, което имаме под меките си части

        (след търкалянето в дефилето м.г., например, не бих тръгнал "и сам воинът е воин", с поизносени АТ, да си търся белята по непознати, подгизнали "високо"планински пътища (по-скоро пътеки) с неочакван, коварен (за мен, тогава) страничен наклон; това беше най-яката обица, която си окачих досега - та много внимавам, да не си попълня колекцията с още някоя)
        - темата я следя от доста време, щото напролет ще трябва да взимам АТ гуми за паркетник (Kia Sorento, 2002 г, 2,5L, CRD), който, там където не ляга по корем / никак не става за по-дълбоки коловози, се е справял доста по-добре от Диско 1, Паджеро 1-2 и немалко други "по-джипки" (най-вероятно защото техните задкормилни устройства са били малко под нивото на моя Sorento; моето задкормилно беше на ниво: "включи бавни и по-нежно с педала на газта", от там нататък "паркетника" се оправяше - това, обаче, е съвсем друга тема)


        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Първоначално публикуван от Volodia.Petkov Преглед на мнение
          - аз не бих карал с 80-100 по Цариградско шосе...
          Когато си в потока и караш по-бавно от него си също толкова опасен ако караш и по-бързо.
          По Цариградско шосе ограничението е 80, а доста коли се движат и с "малко отгоре", но и дори да си в ограничението, при инцидент вероятността да се сближите с околните е доста голяма.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Поток, скорост, Цариградско шосе - точно така е, както казваш, няма спор !
            Мисълта ми беше, че (повечето от) хората, които карат джипки, имат повече и много по-ОСМИСЛЕН опит, отколкото пичовете в бегачките или седящите в "цивилните" коли
            (И едните и другите, по тези географски ширини, в по-голямата си част, са в неизвестно техническо или на духа състояние, та човек трябва и тях да ги мисли;
            много си прав - хубаво е да си сигурен, че можеш да спреш и 20-30-50-100 см по-рано, ако трябва;
            - такава сигурност идва с опита, пък ако ще и от "полигон", преди да се гмурнеш в морето от камикадзе)
            Цариградското го минавам пет-шест пъти в годината, когато съм в България за седмица-две; тоест - не съм наясно какво се или може да се случи на него, само подозирам...
            с каквато и кола да съм - на Цариградското не карам покрай мантинелата (не карам по-бързо от потока), щото за тази полоса има много кандидати, всичките по-бързи, по-можещи, и, със сигурност - по-нервни...
            Факт е обаче, че и по другата полоса има достатъчно печени, които дописват смс или си търсят цигарите/запалката/червилото - направо си се чувствам пионерче !
            (Винаги готов! - за изненади, де...

            Мисля,, че няма да злоупотребя с темата, ако те питам:
            (миналата година, като възкресявах тойотата, ми даде много добър акъл за тампони, например; а в доста други теми се уча от неща които споделяш)
            - какви АТ (225/75/16) да взема напролет за Sorento-то ?

            При мен, засега са се подредили, горе-долу така:
            Toyo АТ2 или Grabber АТ3 или Hankook AT
            Duratrac-а засега го "пропускам", щото за мен отива доста към МТ гума
            имам Toyo MT, 255/85/16, на Тойотата, която си е джипка отвсякъде; особено след като, след възкръсването й, ме закара до и ме върна от Кавказ, където имаше достатъчно мегдан да покаже какво може; след връщането от там смених тотално износените БФГ АТ (265/75/16) с Тойо МТ (255/85/16), които вече пробвах и на лепкава кал, в Унгария = без яки кални коловози нагоре в планина, все още - за кално/коловози и подобни: това е колата, а за мен и гумите
            (Тойо МТ на асфалт са с една идея по-шумни от БФГ АТ, но след 50-на км: "няма разлика", т.е., не дразнят: до 110-120/час на магистрала (повече с такъв тежък, висок "камион" и не искам) не ги чувам... За "паркетника", обаче, няма смисъл от МТ - добри АТ и зимни, каквито имам - са ми достатъчни)
            225/75/16 е "зимния" стоков размер за Соренто; летния е 245/70/16; аз обаче искам всичките да са един и същи размер, и то 225/75/16, за да имам същия размер резервна, когато и да й дойде времето (дано да не трябва да сменявам гума на път или в някой дол около язовир, езеро и т.н., ама...)
            - това Соренто е TOD (Torque On Demand), тоест, по всяко време трябва да е обуто с четири еднакви гуми, иначе доста бързо ще му потроша раздатката...?
            А, да сетих се: руснаци са доста доволни от Nokian Rotiva, със "снежинка в планина", но си мисля, че такъв тип гуми се износват по-бързо + зимни имам...


            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              В търсене на пълното щастие стигнах до Kumho KL78 и Grabber AT3. Това разбира се е към този момент.
              Черното ми е скара-бираджийско, за което мисля, че ще ми вършат работа, а и ще слагам Lokka отпред. Проходимостта не ми е чак такъв приоритет, по-важно ми е къс спирачен път на мокър и хлъзгав, дори и на сухо, асфалт какъвто в София не липсва.
              Ако това не беше основният проблем, отдавна щях да съм метнал едни Nexen или Hankook MT.

              ... абе продължавам да се заглеждам и по Kumho MT51, че АТ51 не ги предлагат тук, ма ше видим.

              Ето защо заглеждам MT51, освен че ги дават за едни от най-тихите МТ-гуми.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:681.jpg
Прегледи:3
Размер:76.8 КБ
ID:5772393

              Така или иначе имам да си доуточня размера, че не мога да си купувам нов комплект гуми през няколко месеца.
              Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 13-11-17, 17:38. Причина: Снимка
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                Като искаш да спира си вземи KL78, казвал съм го и преди, но моите спират по-добре от зимна гума среден клас в снега и леда и мокрото. И ти гарантирам, че и в калта ще си изненадан от представянето за AT гума. Вече са на 15к км и са все така мекички и с приличен грайфер. Поведението на мокро не се е променило. От приятели чувам и виждам добри отзиви и за Hankook dynapro atm, но не съм ги виждал още зимата лично.

                Горе някой искаше АТ, което да държи на лед, то нормалн гума няма такава, кво остава за АТ.
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                  Като искаш да спира си вземи KL78, казвал съм го и преди, но моите спират по-добре от зимна гума среден клас в снега и леда и мокрото. И ти гарантирам, че и в калта ще си изненадан от представянето за AT гума. Вече са на 15к км и са все така мекички и с приличен грайфер. Поведението на мокро не се е променило. От приятели чувам и виждам добри отзиви и за Hankook dynapro atm, но не съм ги виждал още зимата лично.

                  Горе някой искаше АТ, което да държи на лед, то нормалн гума няма такава, кво остава за АТ.
                  В страница 21 съм писал и прикачил снимки от впечатленията си от Ханкок на сняг. На лед не мога да дам точен отговор, понеже се стопли и нямаше. Когато започнат поледиците, ще пиша.
                  Suzuki Samurai SJ80
                  Suzuki Samurai SJ80
                  Toyota LC 70

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                    Като искаш да спира си вземи KL78, казвал съм го и преди, но моите спират по-добре от зимна гума среден клас в снега и леда и мокрото. И ти гарантирам, че и в калта ще си изненадан от представянето за AT гума. Вече са на 15к км и са все така мекички и с приличен грайфер. Поведението на мокро не се е променило. От приятели чувам и виждам добри отзиви и за Hankook dynapro atm, но не съм ги виждал още зимата лично.

                    Горе някой искаше АТ, което да държи на лед, то нормалн гума няма такава, кво остава за АТ.
                    За малко да скоча в много интересна оферта за 31/10.5/15, но добре че не го направих, щото за гъзовоз са излишно големи, особено на дълго, и май ще минавам към стандартният размер за модела, който си е ширпотреба, поради което и цените са добри.
                    Гуми си имам, но ми се ще да сложа нови и да спра да мисля за гуми поне за известно време.

                    Продължавам да следя темата, и ще се импровизира според ситуацията.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Гледам никой не споменава Matador Izzarda, аз съм с такива от около седмица. Имат снежинка и M+S, като на сайта на матадор ги пише за всесезонни, а тук по магазините ги дават летни. За сега се държат добре на градско, ще видим зимата.
                      http://www.matador.tires/car/tyres/a...-izzarda-a-t-2
                      Nissan Terrano II 2.7TDI

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        Абе бях ги загледал и тях, но това като гледам е първото мнение от ползвател.
                        Ще следя отзивите.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Колеги, що не споделяте първи снежни преживявания с новите си гуми ?
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Щото джипа е при газаджията!
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Е, само ти ли си ?!

                              Бая колеги си смениха гумите, ама си траят.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Ми, тарикат мъж не писка.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X