Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор и сравнение на АТ гуми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

    Става,ще карам трета година с тях и зима и лято.
    За мен,това е компромисния вариант.
    За General Graber AT2.
    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
    Киа спортаж2000тди 98г
    Ауди А3 1.9ТДИ
    Каравана Аdria 390Q

    Коментар


    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

      Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
      Имам малка дилема. Наближава време да сменям гумите на Кичка. Към момента основните заподозрени са lassa competus 215 80 15 и General grabber at 215 75 15. От ласата имам преки впечатления, текущите са такива, макар и малко по-малки, доволен съм като цяло. И в снега са прилични, не са много шумни и извън пътя се представят добре, за това което искам аз. Не ходя из горите в голямата кал, общо взето си ходя за риба и евентуално разни разходки.
      Въпроса е по-скоро насочен към грабърите. Нямам впечятлния и познати нямам, които да ги ползват. Говорим за първата версия. Чета доста смесени ривюта за поведението им на сняг. Знам, че АТ гумата е компромис в снега, да отбележа, но въпроса е дали стават за нормално придвижване в градски снежни условия, или е по-добре да си взема пак ласа?

      П. С. Съществува и опцията goodyear wrangler, но ми е последен вариант.
      Приятел си сложи Грабер на Диско 3, и като цяло е доволен, но има ли локви на пътя, плуват.

      На мазна кал и трева също са зле, това по отдавнашно инфо от друг човек, който ги караше по горите.

      Колега продаваше чисто нови Kumho KL78 в удебеленият размер.

      Огледах се в тях заради размера който ми трябва, но мисля че са са перфектният компромис за всякакви условия и сезони.
      Мисля да сложа преди зимата, но има вариант да избутам и тази със сегашните.

      Ако ги сменя ще споделям, че по-интересното е как ще се представят зимъска.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

        Значи мога да се насоча към грабърите спокойно. Да подчертая все пак, че говоря за първата версия. Ласата също има проблем с аквапланинга, а на леко влажен асфалт се пързалям като професионален дрифтаджия. . . Та заради това се насочих към грабъра като алтернатива(а и на вид ми харесват повече, ако трябва да съм честен. . . )
        Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
        Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

        Коментар


        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

          Да, в случая говорим за Грабер АТ, а не за АТ2.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Да, в случая говорим за Грабер АТ, а не за АТ2.
            AT2 е първата версия и тя е по-добра от втората(АТ), поне спорд мен, а и други както чета. Шарката е почти като на BFG, а и имат символ планина със снежинка за разлика от втората версия(AT).

            Sent from my Lenovo P1ma40 using Tapatalk
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

              Оставнах с впечатлението, че в случая говорим за АТ, а не за АТ2, както се водят моделите, особено след това

              Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
              ... а и на вид ми харесват повече, ако трябва да съм честен. . .
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                За АТ говорим, да.

                П. С. Мислих си, че това е първата версия, най-вероятно заради името.
                Ето този модел ме интересува, за да няма объркване:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:grabber-at-profil-property-original_51dfbe0fafc1f.jpg
Прегледи:1
Размер:65.7 КБ
ID:5734094
                Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                Коментар


                • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                  Грабър AT2-то не става за мокро или сняг.

                  За дъжд беше трагедия. На 3тата година ги махнах, защото се овъртях 2 пъти на мокър асвалт с ниска скорост. Втората също беше драма, ама все си мислех, че това е нормално поведение за АТ гума. След заманята им с Copper Disvcorer AT3 - нищо общо. Грабъра от първата година бяха трагично по-зле на мокро от Купър-а.

                  За сняг съм ги карал спуснати на 0.8 и пак си пързаляха доволно. В сравнение Goodyear Wrangler Duratrac-а седи като закована без да е спусната. Грабъра за сняг става малко повече отколкото за дъжд, щото поне се очаква да се пързаля. Иначе поведението им е почти сходно.

                  Коментар


                  • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                    АТ2 се първите, след това излезнаха АТ. В момента и двете гуми се намират на пазара.
                    Карам с АТ на гранд витара (вече почти ги изтърках), а от АТ2 имам много преки наблюдения. Карал съм и около 25 хил. км с чисто нови БФГ АТ.
                    Препоръчвам АТ2, след това двете АТ-та ги поставям на едно ниво, като БФГ е по дълготраен.

                    Заб.: С новия БФГ АТ КО2 нямам опит и впечатления.
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                      Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                      За АТ говорим, да.

                      П. С. Мислих си, че това е първата версия, най-вероятно заради името.
                      Ето този модел ме интересува, за да няма объркване:
                      [ATTACH=CONFIG]889919[/ATTACH]
                      Споделил съм малко по-назад.
                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                        За Компетус АТ съм на мнение, че се износват бързо и се напукват.

                        А какво ще кажете за Cooper Discoverer AT3 ? Има ги в размер 215/80R15.
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                          Cooper са извън бюджета ми за съжаление, както и bfg.
                          Сега се загледах и в kumho kl78, за които спомена колегата по-горе. Изглеждат много прилично, определено ми влизат в списъка. Опит обаче с продуктите на kumho нямам даже и на лека кола.
                          Opel Frontera A 2.5tds ' 98 (Тера)
                          Renault RX4 '02 2.0 (Архи)

                          Коментар


                          • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                            Аз вече 2 зими търкалям стари Grabber AT2 и нямам забележки никакви. Вчера преобух джипа с тях за зимния сезон. Да видим и тази зима как ще се държат. DOT 3210 - просто не са карани лятно време.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                              Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                              Cooper са извън бюджета ми за съжаление, както и bfg.
                              ...
                              В аутоспот.бг и гуми-онлайн.нет излизат на доста прилични пари... Можеш да провериш по телефона дали са налични и дали това е истинската цена
                              Nissan Terrano 2,7 TDI

                              Коментар


                              • От: Избор и сравнение на АТ гуми

                                Първоначално публикуван от McNicko Преглед на мнение
                                Cooper са извън бюджета ми за съжаление, както и bfg.
                                Сега се загледах и в kumho kl78, за които спомена колегата по-горе. Изглеждат много прилично, определено ми влизат в списъка. Опит обаче с продуктите на kumho нямам даже и на лека кола.
                                В момента 215/75-15, в Диана, е 144.94 лв.

                                Хареса ми защото има широки канали и би трябвало да се самопочиства, мисля че я дават и за зимна, а грайфера за моят размер е дълбок 12.7mm, и с тази шарка не би трябвало и да е шумна.
                                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 07-11-16, 17:31.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X