Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

    Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
    Като знам че излизам рано,къде 6,00-6,30 и го дават 0 градуса,и ще обикалям примерно утре Сърбистан ама из техната Стара Планина,ич и си не помислям за уетни гумета!!!!
    Живота и здравето са ми по ценни!Вообще си не правя компромиси за тва дали да икономисам примерно 10,60 BGN от стойността на гумата!
    Е да де - при различни условия, правилното решение е различно
    Днес сутринта +6, през деня повече... Утре и до края на седмицата го дават доста по-топло...
    Ни за секунда не съм съжалил, че съм си сложил летните гуми... Ходене до Балкана планирам към края на Април...
    Е и - луд ли съм или здравето не ми е ценно?!
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
      Е и - луд ли съм или здравето не ми е ценно?!
      Ни едното ни другото,просто всеки има глава на раменете!!!И си преценява!
      То тая тема изначално е аПсурдна.........
      Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
      0888854582
      Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
      Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

      Коментар


      • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

        Което не пречи да я кладем.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

          Човек малко или много, като чете чужди мнения, каквито и да са, се обогатява. Неминуемо!
          Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

          Коментар


          • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

            И аз се обогатих!!! Дано не срещам никой с летни гумета по шосето,освен ако не е некой КОРИФЕЙ на пътя!!

            п.п Аман от корифеи!!!!Дано нямаме близка среща......за ваше добро!!
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Е да де - при различни условия, правилното решение е различно
              Днес сутринта +6, през деня повече... Утре и до края на седмицата го дават доста по-топло...
              Ни за секунда не съм съжалил, че съм си сложил летните гуми... Ходене до Балкана планирам към края на Април...
              Е и - луд ли съм или здравето не ми е ценно?!
              В Балкана (под 1500м. н.в) Август месец нощем лед на асфалта съм виждал. Просто факт.
              Факт е също, че с някви рентакарски летни бриджстоунки на 15см.сняг изпреварвах снегорини в Хърватска, ама не ми се повтаря.
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                E сега да слагам ли летните гуми или да чакам още?
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                  Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                  E сега да слагам ли летните гуми или да чакам още?
                  Според корифеите чакаш да се изниже Април щото нали имал буква Р нищо че ще е 30 градуса след 2 дена
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                    Всичко зависи от конкретните условия на ползване+прогнозата. Аз лично ще изчакам поне 1 седмица средни градуси над 3-4 + дълготрайна прогноза за положителни температури. Няма значение конкретна дата.

                    Коментар


                    • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Което не пречи да я кладем.
                      Кат не се е намерил още нЕкой модератор да я затрие.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Semperit top grip
                        Две зими изкараха на един от служебните ми бусове . На третата година ги пуснах летни . Изядоха се до август , а със сигурност пробегът им през лятото беше под 10 000 км.
                        И аз не вярвах, докато не видях зимен Kleber, монтиран ноември, изкара зимата, пусна се на летен и началото на септември беше под 2 мм. Пробег общо нещо към 20 х.км., половината зима. Не е като да не съм карал лятото със зимни, но стари, толкова бързо износване не съм виждал.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                          И аз не вярвах, докато не видях зимен Kleber, монтиран ноември, изкара зимата, пусна се на летен и началото на септември беше под 2 мм. Пробег общо нещо към 20 х.км., половината зима. Не е като да не съм карал лятото със зимни, но стари, толкова бързо износване не съм виждал.
                          Затова предлагам мнителните да ги оставим да изхабят по един чифт хубави зимни гуми и после сами ще "духат по плета с тиквите".
                          ( И Владо е трупал опит със Семперит ,при мен бяха 205/50/15 - т.н. супер ламел и се стопиха като пролетен сняг докато се наканя да ги сменя)

                          Коментар


                          • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                            Аз пък докато бях с Вектра комби предните ги ядеше за норматив щото няма тракшън и аз винаги тръгвам с летящ старт.
                            Зимата слагах нови зимни ноември и после януари вече предните са наполовина грайфер и въртя предни задни, напролет хвърлях.
                            За Зима не повече от 10-15000 км.
                            и то сравнително скъпи гуми стремял съм се да са от най добрите по АДАК тестовете.
                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                              Затова предлагам мнителните да ги оставим да изхабят по един чифт хубави зимни гуми и после сами ще "духат по плета с тиквите".
                              ( И Владо е трупал опит със Семперит ,при мен бяха 205/50/15 - т.н. супер ламел и се стопиха като пролетен сняг докато се наканя да ги сменя)
                              Ай да не бъдем толкова експерти!
                              Някой от мнителните с 7 метров кемпер и с чисто нови зимни гуми три лета навъртя 15 000 км из Европа .А гумите са износени 30-35 процента.
                              На скоро в Истанбул за да не катастрофирам спрях с пушешти зимни гуми ,поражения по тях видими нямаше,не че несъм виждал.
                              Ама никой от експертите в темата не обясни конкретно как и при какви условия и с каква марка гуми ги е износил.
                              Само ехидни подмятания от сорта -баламите да си търкат гумите.
                              И в крайна сметка гумите си ги купувам аз и ще си ги търкам кооолкото си искам и когато поискам.
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • От: Време ли е да слагаме летните гуми или е рано?

                                Ааа, що бе - аз мога да споделя за всесезонни - Гудиър Вектор 3 на Шкодичка Фабия Сложени в началото на зимата - перфектни гуми.... Лятото при около 35С температура на въздуха почнаха да мляскат особено по пешеходните пътеки, ама си казвам - всесезонни са - няма проблеми... Усещането е като каране по пластелин ...
                                Есента бяха на сликове (т.е. около 1.5-2мм) а бях врътнал под 30х.км...
                                За справка - предпочитам бързото и разумно шофиране, пред екстремното и безсмислено въртене на гуми (т.е. - максимална ефективност по придвижването, с минимален външен ефект - дрифтове и т.н. не са ми по вкуса).
                                Сега на джипа смених летните с врътнати на тях на около 50х.км., въпреки, че имаха още грайфер (навярно биха издържали безпроблемно още 20х.км), но ги бях повредил с остри камъни...
                                Предходната Мазда я продадох с оригиналните летни гуми на около 105х.км, от които около 75х.км с летните (бяха вече към края на живота си)...

                                Лятото и аз съм срещал лед в Балкана - поради това, че е изключение, там си карам с летните гуми
                                Я стария рефрен - на времето като че ли само със зимни гуми сме карали зимата Първият ми комплект що годе зимна гума бе горепосоченият Вектор 3 някъде около 97 година Дотогава си карах със 'стандартните' гуми зимата и без ПТП
                                Да, тъй-като бях впечатлен от зимните гуми зимата, оттогава зимата си карам с подходящите за сезона гуми
                                Последно редактирано от slowtraveler; 28-03-18, 15:34.
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X