Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми подходящи и за зимата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Гуми подходящи и за зимата?

    Първоначално публикуван от bestbg Преглед на мнение
    ... Може би ако е чисто ново на 1 сезон ( и зимата му е първото слагане) няма да е така, но след като се кара зима/лете.... това просто няма как да се случи. ...
    Точно така е. В момента съм с АТ на Kumho със шарка, която би трябвало да се представя не зле през зимата. Първата зима (гумите бяха сложени есента) си бяха направо супер. Доста уверено поведение на утъпкан и дори леко заледен сняг. Вече в четвъртата година положението изобщо не е същото. Грайфер - дал Господ, обаче гумата не е това, което беше първия сезон, и работата отива на зимни гуми за следващата зима ...

    П.П. Става въпрос за джип, който не е предназначен за гората.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      От: Гуми подходящи и за зимата?

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Дай да не си разправяме басни колко ни е велик Жипа и гумите, щото някой ще вземе да ти повярва и може ти да си му траекторията! Калните гуми през зимата са по-добри от зимните само в два случая - на дълбок сняг и при кал под снега. Във всички останали случаи карането с М/Т-та през зимата трябва да става с много наум!
      +10.Аз попаднах в траекторията на жена ми -тя беше с Диско с АТ та.Та за това Диското се продава на части.Наско,и не подстрекавай хората без опит да си правят експерименти!Нито едно МТ или АТ не може дори да се доближи до чисто зимна гума-ако ще и да има 10 снежинки.За тръгване с нашите машини нямаме особени проблеми,обаче на спиране е много страшно!
      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

      Коментар


      • #33
        От: Гуми подходящи и за зимата?

        Младене, ти ако си висок и рус и го споделиш във форума - дали ще е прав този, който ти каже "не подстрекавай неопитните да се изрусяват и растат"?
        Аз споделих моят опит с гумите, които съм карал. Явно нещо в това не ви харесва.
        То не ме наричаха баснописец, подстрекател, хвалил съм си жипа бил...
        Що просто не четете какво съм написал, а се фърляте у сериали?
        Моето мнение си е мое и лично аз отговаря за него - не карам някой да го споделя, но и не ща да ми изкривявате думите.
        Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

        Коментар


        • #34
          От: Гуми подходящи и за зимата?

          Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
          ...
          Що просто не четете какво съм написал, а се фърляте у сериали?
          Моето мнение си е мое и лично аз отговаря за него - не карам някой да го споделя, но и не ща да ми изкривявате думите.
          Май ти не четеш. Щото по-нагоре аз писах, че е трябвало да включвам 4х4 за да тръгна на място, където леките коли със зимни гуми си вървяха спокойно, БЕЗ да имат 4х4. Ти какво направи? Ами изцепи се, че си бил нямал проблеми. Ми няма да имаш проблеми за тръгване, като великата ти марка на кралицата (вече китайската ) е с постоянно 4х4. Каза ли нещо смислово различно от това, което съм казал аз - не каза. Ще тръгваш на хлъзгаво не защото калните ти гуми са подходящи за зимна експлоатация, а заради наличието на 4х4. Точно по същия начин, по който няма да има проблеми да тръгне и кой да е парт тайм джип. Виж, ако тръгнеш да ме убеждаваш, че на същия терен, на който ти трябва 4х4 за да тръгнеш, с кални гуми ще спреш все едно си със зимни - пак ще ти кажа да не приказваш врели-некипели и да не вкарваш хората в заблуждение.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #35
            От: Гуми подходящи и за зимата?

            Аз на марки не се обиждам - дай боже всекиму собственик кат Тата, не кат Рено А - и е индиец, не китаец
            По-църен мангал е от нашите, но е осъзнал, че ако хич не се меси най-много ще печели. И работи.
            Толкова по офтопика.

            Наздраве
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X