Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми подходящи и за зимата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Гуми подходящи и за зимата?

    Те хората са си го написали, стига да му се чете на човек...
    http://www.goodyear.eu/bg_bg/tires/4...sp?from=browse

    Това за които карат жип, но по предназначение - в гората.
    За останалите - може и с АТ
    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

    Коментар


    • #17
      От: Гуми подходящи и за зимата?

      alex_bg777


      Карам в момента СУВ с Куатрак 3 , а на другия автомобил който също е 4х4 имам от Гудиъра. За А/Т на БФГудрич , имам доста познати които я изпозлват целогодишно и то навсякъде (дори по каталог в официалния сайт си е дадена като ЦЕЛОГОДИШНА гума и то МАРКИРАНА СЪС СНЕЖЕН СИМВОЛ - което значи ,че в зимни условия е РАВНА на обикновенна зимна гума)

      Относно М/Т Гумите... това е лудост да се карат ЗИМАТА на заледено или мокро и то на Павирани пътища или от обществено ползване.

      Една гума дали става за ЗИМНИ условия , не се познава по МАРКА или МОДЕЛ или дали е А/Т М/Т или каквото и да е.
      А по това дали има точно този СИМВОЛ в нея:
      Горепосочените 3 ГО ИМАТ. Точка
      Успех!
      Последно редактирано от grand123; 09-07-14, 20:56.

      Коментар


      • #18
        От: Гуми подходящи и за зимата?

        Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
        ...- което значи ,че в зимни условия е РАВНА на обикновенна зимна гума....
        Баце спри се!
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #19
          От: Гуми подходящи и за зимата?

          Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
          - което значи ,че в зимни условия е РАВНА на обикновенна зимна гума) ...
          Бива ли да не си говорим глупости? Няма АТ гума, която да е равностойна на зимна. Както всяко "универсално" решение АТ-гумите са решение с много компромиси ...
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #20
            От: Гуми подходящи и за зимата?

            Брех, толкова години карах АТ на Гуудрич и не съм забелязал зимата да се държи съвсем като зимна гума, ма щом колегата казва точка, начи аз съм крив..... Сигурно карам нещо неправилно. Жалко, че ги смених с МТ гуми
            Сега сериозно, колега Гранд 123, писането със главни и удебелени букви по неписаните правила навсякъде по форумите се приема за крещена, а това не го толерираме тук. Ако ви се крещи, изберете си едно огледало и поспорете с него. Също така директно спорите с очевк, който от доста време кара гумите, пък вие се опирате на мнението на приятел, а не на собствен опит. Това още повече ме кара да ви призова към спокойствие и излушване и на другите и техните аргументи.
            Последно редактирано от zzlatev; 10-07-14, 13:52.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #21
              От: Гуми подходящи и за зимата?

              извинявам се ще пиша само с малки
              карам всесезонни гуми и то най-високия клас. а/т гума,която знам и съм виждал ,че носи снежен символ (той не може да се слага по-желание , а само когато гумата мине тестове при зимни условия и ги издържи) е гудрича. а това да съветвате човека да използва м/т гуми като целогодишни за мен е лудост и се опитах с почертаване и удебеляване да предотвратя тази лудост

              това е все едно като видиш кола която не вижда дете на пешеходна пътека ... еми ще викнеш , за да спре хахахехе

              никой не съм искал да засегна или обида. и не се обиждайте толкова лесно моля ви се :>

              Коментар


              • #22
                От: Гуми подходящи и за зимата?

                Карам БФГ АТ - летни - имат забележки на мокро. Миналата зима нарочно изчаках да падне сняг за да видя как се държат (имат снежинка) - гумите бяха на около 3000 КМ, навъртяни при летни условия.
                На другия ден ги смених със зимните гуми, който имам Bridgestone Blizzak DMZ3.
                Моето менние, е че БФГ АТ да се кара през зимата е много голям компромис. Не може да се сравнява със зимна гума, но това е лично мнение

                Коментар


                • #23
                  От: Гуми подходящи и за зимата?

                  Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
                  ... карам всесезонни гуми и то най-високия клас. а/т гума,която знам и съм виждал ,че носи снежен символ (той не може да се слага по-желание , а само когато гумата мине тестове при зимни условия и ги издържи) е гудрича. а това да съветвате човека да използва м/т гуми като целогодишни за мен е лудост и се опитах с почертаване и удебеляване да предотвратя тази лудост ...
                  В същност, препоръките по-горе бяха за Goodyear Wrangler Duratrac, която НЕ е кална (М/Т) гума и на всичкото отгоре има маркировка за "Severe snow conditions" (въпросната планина със снежинка).
                  Да тръгнеш с менторски тон да препоръчваш BFG T/A като гумаТА без алтернатива, защото си бил видял или някой ти бил казал, че има такава маркировка е малце несериозно. Още повече, че далеч не всички размери на BFG-то имат такава маркировка и не случайно на официалните европейски сайтове на BFG (английски, немски) тази гума е обозначена като лятна (със слънце) ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Гуми подходящи и за зимата?

                    Незнам как ги вадите тези изводи за МТ, ма три зими си карам с Goodyear Wrangler МТ/Р и хич не съм видял проблеми с тях
                    Ма щом някой е чул нещоси от някъде някой някога някакси да е споменал - кой съм аз, че да споря...

                    Тойо ОСАТ - сняг до колене - не си спомням да имах проблеми (изключая онзи баир, ма тва е друга тема)
                    Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Гуми подходящи и за зимата?

                      grand123, можеш ли да ми обясниш, защо моите гуми гудрич А/Т които имат снежинка са зле на утъпкан сняг? Предполагам в мен е проблема, а гумата си е супер. Всъщност няма значение, аз си купих други, а гудрича със снежинката е в обявите, ако искаш погледни

                      Коментар


                      • #26
                        От: Гуми подходящи и за зимата?

                        Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                        Незнам как ги вадите тези изводи за МТ, ма три зими си карам с Goodyear Wrangler МТ/Р и хич не съм видял проблеми с тях ...
                        Изводите аз си ги вадя от това, че съм карал 2 джипа целогодишно с MT/R-и.
                        И хич нямаше проблеми! Само дето съм пускал 4х4 на асфалт с утъпкан леко заледен сняг с едва забележим наклон, че иначе нямаше тръгване. А слава Богу, че не ми се е налагало аварийно спиране при такива условия ...

                        С кални гуми през зимата - само ако джипката ходи в гората.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Гуми подходящи и за зимата?

                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Изводите аз си ги вадя от това, че съм карал 2 джипа целогодишно с MT/R-и.
                          И хич нямаше проблеми! Само дето съм пускал 4х4 на асфалт с утъпкан леко заледен сняг с едва забележим наклон, че иначе нямаше тръгване. А слава Богу, че не ми се е налагало аварийно спиране при такива условия ...

                          С кални гуми през зимата - само ако джипката ходи в гората.
                          Значи нещо от жиповете ще да е, че аз съм "постоянно 4x4" и нямам възможност да го изключа. Спирал съм и аварийно при изпреварване на цървули, дет дават газ - учудих се, че жипката просто рязко намали, без и помен от изкривяване на идеалната права.
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Гуми подходящи и за зимата?

                            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                            Значи нещо от жиповете ще да е, че аз съм "постоянно 4x4" и нямам възможност да го изключа. ...
                            След като джиповете с М/Т гуми не могат да тръгнат там, където леки коли без 4х4, но със зимни гуми, тръгват без ядове, е пределно ясно къде е заровено кучето. Също така не трябва особена фантазия да си представи човек какво ще стане, ако се наложи да скочиш на спирачките на терен, на който не можеш да тръгнеш без 4х4 ...

                            Дай да не си разправяме басни колко ни е велик Жипа и гумите, щото някой ще вземе да ти повярва и може ти да си му траекторията! Калните гуми през зимата са по-добри от зимните само в два случая - на дълбок сняг и при кал под снега. Във всички останали случаи карането с М/Т-та през зимата трябва да става с много наум!
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Гуми подходящи и за зимата?

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              ... Само дето съм пускал 4х4 на асфалт с утъпкан леко заледен сняг с едва забележим наклон, че иначе нямаше тръгване.....
                              Ти го каза, а не аз да си хваля нещо си.
                              С постоянно 4х4 аз не съм имал твоите проблеми.

                              Животни не виждам в моите изказвания, че да станат "басни"
                              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Гуми подходящи и за зимата?

                                След тази "зима" съм на мнение че си трябва зимна гума. Само впечатления споделям. Спирам на същото място зимата (на Алеко) където 3г. подред и в по дълбок сняг със Субаруто съм нямал никакви проблеми (БФГ Winter G), а джипката не може да тръгне (BFG AT + блокаж на ... раздатката ? ), за спускането надолу по утъпканият сняг няма какво да говоря. Това 2 тонно животно няма спиранка. Тази зима ако има финанси ще си взема зимни, ако не ще гледам да се приджижвам с другото 4х4, за да не събера някой по пътя, защото просто изобщо не ми харесва това АТ на сняг. Може би ако е чисто ново на 1 сезон ( и зимата му е първото слагане) няма да е така, но след като се кара зима/лете.... това просто няма как да се случи. Този каучук за 3г. е станал твърд като камък. За зимата се чудя да заложа пак на БФГ Слалом май беше за зимна ( от автомобилната зимна бях адски доол, но беше с много тънък страничен борд и ги цепих, но каучука беше много отзивчив (4г подред-слагаха се като падне температурата под 5гр. за поне 1 седмица и се махаха като стане над 7гр.)
                                LR Discovery 300Tdi 1996
                                Subaru Outback 2.5 1998
                                Subaru Legacy 2.2GX 1995 - продадено ;(

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X