Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми подходящи и за зимата?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми подходящи и за зимата?

    Здравейте Колеги
    Мисля след 1-2 месеца да сменя BFGOODRICH ALL TERAIN A/T KO. Като цяло съм доволен от тях не съм имал никакви проблеми дори и през зимата на отъпкан сняг се държът сравнително добре, но единственото което не ми харесва е, че в кал се замазват доста добре и им трябва скорост поне 70 -80 km/h за да се махне калта.
    Питането ми е коя кална гума ще ми свърши добра работа и през зимата имам в предвид на отъпкан сняг.
    Аз гледам няколко модела гуми които ги има в наличност. Като цени са почти еднакви разлика около 10лв. :
    BF GOODRICH m/t KM2 32/11.5/15; HUMHO KL71 265/75/16; TOYO OPEN COUNTRY M/T 265/75/16;GOODYEAR WRANGLER mt/r мисля че никъде го няма и GOODYEAR WRANGLER DURATREC.

    Бих искал колеги които са имали възможност да карат тези модели гуми да си кажат мнението.

  • #2
    От: гуми подходящи и за зимата?

    Джипа предимно по асфалт ли се кара или по черно?Ако е второто мислил ли си за вариант тракторна гума ВИДА 7.50х16?Няма да имаш никакъв проблем със замазването с кал.

    Коментар


    • #3
      От: гуми подходящи и за зимата?

      Кара се почти като основна кола. Най - вече се кара по черно когато започне ловния сезон. През другото време 1-2 пъти в месеца

      Коментар


      • #4
        От: гуми подходящи и за зимата?

        Как е измерена тази скорост в калта - по километраж ли А джипа седи на едно място
        Две теми над твоята има залепена същата.

        Коментар


        • #5
          От: гуми подходящи и за зимата?

          Да две теми над моята има друга но нищо не е казано за моделите за които аз питам

          Коментар


          • #6
            От: гуми подходящи и за зимата?

            От двама приятели с Дуратрак на Гудиъра имам сериозни препоръки за тая гума и мисля и аз да се обзаведат, като мога. И те точно като теб си ползавт колите, а за сняг отзивите им са страхотни. Н омай за чиста кал има и по-добри варианти.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #7
              От: гуми подходящи и за зимата?

              Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
              От двама приятели с Дуратрак на Гудиъра имам сериозни препоръки за тая гума и мисля и аз да се обзаведат, като мога. И те точно като теб си ползавт колите, а за сняг отзивите им са страхотни. Н омай за чиста кал има и по-добри варианти.
              И аз карам с такива, потвърждавам на 100% казаното от приятелите на Златев
              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

              Коментар


              • #8
                От: Гуми подходящи и за зимата?

                Благодаря. И аз съм се насочил към тях има ги в моя размер 265/65/16.Въпроса ми е как са лятото.

                Коментар


                • #9
                  От: Гуми подходящи и за зимата?

                  265/75/16

                  Коментар


                  • #10
                    От: Гуми подходящи и за зимата?

                    Първоначално публикуван от enikos Преглед на мнение
                    Здравейте Колеги
                    Мисля след 1-2 месеца да сменя BFGOODRICH ALL TERAIN A/T KO. Като цяло съм доволен от тях не съм имал никакви проблеми дори и през зимата на отъпкан сняг се държът сравнително добре, но единственото което не ми харесва е, че в кал се замазват доста добре и им трябва скорост поне 70 -80 km/h за да се махне калта.
                    Питането ми е коя кална гума ще ми свърши добра работа и през зимата имам в предвид на отъпкан сняг.
                    Аз гледам няколко модела гуми които ги има в наличност. Като цени са почти еднакви разлика около 10лв. :
                    BF GOODRICH m/t KM2 32/11.5/15; HUMHO KL71 265/75/16; TOYO OPEN COUNTRY M/T 265/75/16;GOODYEAR WRANGLER mt/r мисля че никъде го няма и GOODYEAR WRANGLER DURATREC.

                    Бих искал колеги които са имали възможност да карат тези модели гуми да си кажат мнението.
                    C GOODYEAR WRANGLER DURATRAC съм и мога да ти кажа следното: на дълбок неутъпкан сняг - перфектна; на утъпкан сняг - по-слаба от чисто зимна гума, но е в пъти по-добре от чисто кална гума; на асфалт - шуми в рамките на нормалното; на кал - добре. Единствен недостатък поне лично за мен - каучука е много мек и изисква внимание по скалисти терени.
                    Успех с покупката
                    LZ1AID

                    Коментар


                    • #11
                      От: Гуми подходящи и за зимата?

                      Така зададен критерия има само едни гуми ,които отговарят на въпроса. Това са BF GOODRICH A/T ALL WEATHER.
                      Иначе М/Т Гума за зима??? това е равносилно на самоубийство ... особенно на АСФАЛТ ,Заледен или Павиран път.

                      Други истински целогодишни гуми (които обаче, не стават за извън пътя) са Goodyear Vector 4 Seasons и Vredestein Quatrac 3. Но това са по-скоро гуми за SUV както и леки автомобили с задвижване 4х4.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:vredestein_quatrac_3_suv_2.jpg
Прегледи:1
Размер:40.2 КБ
ID:5597522

                      Коментар


                      • #12
                        От: Гуми подходящи и за зимата?

                        Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
                        Така зададен критерия има само едни гуми ,които отговарят на въпроса. Това са BF GOODRICH A/T ALL WEATHER. ...
                        То пък АТ-то като е един отличник на мокър асфалт или заледено ... Има АТ гуми с доста по-мек материал, които се представят по-добре, само дето се износват по-бързо. Популярността на BFG А/Т в голяма степен се дължи на по-бавното им износване.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Гуми подходящи и за зимата?

                          Първоначално публикуван от grand123 Преглед на мнение
                          Така зададен критерия има само едни гуми ,които отговарят на въпроса. Това са BF GOODRICH A/T ALL WEATHER.
                          Иначе М/Т Гума за зима??? това е равносилно на самоубийство ... особенно на АСФАЛТ ,Заледен или Павиран път.

                          Други истински целогодишни гуми (които обаче, не стават за извън пътя) са Goodyear Vector 4 Seasons и Vredestein Quatrac 3. Но това са по-скоро гуми за SUV както и леки автомобили с задвижване 4х4.
                          [ATTACH=CONFIG]724364[/ATTACH]
                          Ако нямаш личен опит или наблюдение върху горекоментираните гуми моля недей коментира за самоубийства и т.н.
                          LZ1AID

                          Коментар


                          • #14
                            От: Гуми подходящи и за зимата?

                            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                            То пък АТ-то като е един отличник на мокър асфалт или заледено ... Има АТ гуми с доста по-мек материал, които се представят по-добре, само дето се износват по-бързо. Популярността на BFG А/Т в голяма степен се дължи на по-бавното им износване.
                            Липсата им на пазара за втора употреба гуми за мен е красноречив знак за качествата им ! Признавам си чистосърдечно не съм карал с такива ,но съм си наточил зъбите за зимата да се обзаведа с един комплект ,ако е рекъл Господ .

                            Коментар


                            • #15
                              От: Гуми подходящи и за зимата?

                              Пазара на гуми втора употреба се определя най-вече от пазара на нови гуми. Колкото повече нови продадени гуми, толкова повече втора употреба, от съответния модел и размер.
                              За да не спамим, днес ми идват новите Cooper S/T, които да заменят старите BFGoodrich A/T. По форуми чета, че са по-добри на кал, една идея по-добри на сняг и малко по-шумни на асфалт и също толкова издържливи. Мнение ще дам зимата.
                              Гудрича последната зима беше зле на утъпкан и заледен сняг, но все пак не са нови гуми, половината от грайфера го няма.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X