Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор 12V...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Компресор 12V...

    Според мен гума може да се вдигне от 1,5 на 2,2 за 10 секунди ако е на велосипед. Не споря, че тези компресорчета работят, напротив, ама това постижение си е за гинес.
    Или поне трябва да има големичка бутилка с налягане доста над 2,2.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #62
      От: Компресор 12V...

      Корпусът е изцяло метален /според мен е алуминий/, подложката , която опира на земята е някакъв вид ламарина с четири гумени тампончета. Компресорчето е двубутално , малко шуми и не се тресе като другите /тежичко си е/. Кабела , който се включва с 2 щипки директно към акумулатора според мен е с прилично сечение. И на мене ми се стори странна бързината , но пробвах налягането и с друг манометър , който отчете същото. Или и 2та манометъра грешат /за втория имам претенции да е верен , но всичко става/ или това е приятна изненада. А , щях да пропусна - гумата е 255/65/16.

      Коментар


      • #63
        От: Компресор 12V...

        Ето го и моя СССР 1970 година . Най истинския има си картерче сипва му се масло . Още му седи боята с която е пломбиран .Струвал е 66 рубли.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0024.jpg
Прегледи:1
Размер:156.3 КБ
ID:5398272Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0025.jpg
Прегледи:1
Размер:153.1 КБ
ID:5398273Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0028.jpg
Прегледи:1
Размер:92.2 КБ
ID:5398274Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0031.jpg
Прегледи:1
Размер:153.7 КБ
ID:5398275 .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #64
          От: Компресор 12V...

          Защо ги показваш тези неща, сигурно да ме хване яд, че не съм бил роден тогава да си го купя .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #65
            От: Компресор 12V...

            Не съм толкова дърт аз съм роден 1970 година . Компресора ми е наследство . Тогава нещата са ги правили истински не като сега работи безупречно вече 42 години и сигурно още толкова ще работи . 66 рубли по онова време е била половината та и отгоре заплата на средностатистическия гражданин на СССР.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #66
              От: Компресор 12V...

              Колега , стана ми интересно /връщаш ме в детството/ това за 12v. ли е ? На снимката ми заприлича , че се включва в ел. мрежата. А по отношение на качеството - както тогава , така и сега има качествени неща - въпросът е да ги намериш и да можеш да си ги купиш.

              Коментар


              • #67
                От: Компресор 12V...

                На 12 волта си е просто в ония години имаше унификация на голяма част от детайлите в машиностроенето и никой не си е играл да проектира и произвежда щепселна връзка за 12 волта . Холендровите гайки са авиационни с разпробити за законтряне с тел краища . Предполагам че и останалата част е събрана като ширпотреба в някой военен завод . На времето просто нямаше как да си купиш менте държавните стандарти бяха задължителни а не препоръчителни . Аз имах едно българско компресорче по малко от това пак с изцяло метални части мисля че ги правеха някъде в Шумен работеше перфектно но някой "приятел" просто "забрави" да ми го върне. Това руско чудо е много добре проектирано и изпълнено има си отпред малко ресиверче пробка за източване на конденз и предпазно клапанче .
                Последно редактирано от sek.1; 08-08-12, 07:26.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #68
                  От: Компресор 12V...

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  ....Тогава нещата са ги правили истински не като сега работи безупречно вече 42 години и сигурно още толкова ще работи . 66 рубли по онова време е била половината та и отгоре заплата на средностатистическия гражданин на СССР.
                  в момента също се правят качествени неща и са доста по евтини от половин руска заплата....
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #69
                    От: Компресор 12V...

                    Не разбрах само къде го има и каква е цената ?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Компресор 12V...

                      Това няма да живее 40 години .
                      0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                      Коментар


                      • #71
                        От: Компресор 12V...

                        Първоначално публикуван от Darth Преглед на мнение
                        Не разбрах само къде го има и каква е цената ?
                        Явор би трябвало да каже цената, иначе производителят е B & M Mansion,No.55 Hunan Road Qingdao,China
                        подаръци за мъже от FACOM
                        промоция на читави инструменти

                        и на хоби такива

                        тел. О879 Ч8Ч 2З5

                        Коментар


                        • #72
                          От: Компресор 12V...

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          в момента също се правят качествени неща и са доста по евтини от половин руска заплата...
                          Има но е трудно да попаднеш на такова . А цената не гарантира нищо .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #73
                            От: Компресор 12V...

                            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                            в момента също се правят качествени неща и са доста по евтини от половин руска заплата....

                            T-Max 4x4 ADVENTURER 12v Portable HD Air Compressor

                            SPECIFICATIONS
                            • Maximum air flow 160 Liters per minute
                            • Voltage DC 12 Volt
                            • Motor output power 537 W (0.7 HP)
                            • Maximum amperage draw 45 Amps
                            • Maximum working pressure 150 PSI
                            • Cylinder diameter 60mm
                            • Maximum ambient temperature 60C
                            • Minimum ambient temperature -40C
                            • With amperage overload protector, Press to reset


                            Яворе, кажи става ли? Вчера се заговорихме за помпане на гуми с бащата и открих /за пореден път/, че като съм пил 2 бири, не помпя на 30 градуса жега. Гледам отзивите по форумите са добри ама знае ли човек. Няма да го ползвам в гората, няма и да помпи '33 кaлни гуми. Със сигурност обаче, искам да ми напомпи и четирите гуми на колата /задните са 275/40/18, предните са по теснички/ от нулата до 40 PSI. И да го прави на 40 градуса жега на сянка. Вероятността да го чакам да изстине е точно толкова, колкото и да му духам да изстине. Въпроса ми е- мога ли да разчитам на това нещо да ми напомпи гумите? Ако съм по средата на пустинята с детето и жената и пукна гума, това трябва да работи на 100%. Че е някой лев отгоре на тия дето ги продават по магазините, няма значение, аман от ментета! И да, ще си нося крaчната помпа, ама на 40 градуса жега, предпочитам някой друг да си дава зор.

                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #74
                              От: Компресор 12V...

                              Той и Ясен да каже, ама според мен това става и заТИР, или както там им викате. Само да не гасиш двигателя докато помпиш.Че тия над 500вата пият едни поне 40ампера ток от ака.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Компресор 12V...

                                45 ампера брат,ще ти трябва и директна врьзка кьм батерията на колата без бушон на нея,баси духалката.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X