Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компресор 12V...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Компресор 12V...

    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
    Аз имах от двубуталните евтините, който ползвах 10ина пъти, но ми го откраднаха. После си купих същия и на 3тото ползване спря да помпа - прави налягане, но много ниско, а си бръмчи....някой отварял ли е такова чудо? Има ли сегменти буталото или нещо подобно?
    Ремонтирал съм няколко такива,но ти трябва донор за части,щото не се продават.Обикновенно късат биелки/пластмасови/ или се къртят клапанчета.

    Коментар


    • От: Компресор 12V...

      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
      Ремонтирал съм няколко такива,но ти трябва донор за части,щото не се продават.Обикновенно късат биелки/пластмасови/ или се къртят клапанчета.
      На моя биелките, са си яки и метелани, а май имат и лагери даже:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0135.jpg
Прегледи:1
Размер:119.1 КБ
ID:5642651

      А това явно са семерингите, които са се скапали:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0133.jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:5642652
      Въпреки, че ми е чудно как би могло да се сложи семеринг на това бутало - няма канал, а и как да има като буталото е високо колкото 5 стинки?!?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Компресор 12V...

        Земи си 4 О-пръстенчета/х 2 на буталце-горе и долу/ по размер на здравите и си в джаза.

        Коментар


        • От: Компресор 12V...

          Тия о-рингове въобще не мога да се сетя, как ще се фиксират към буталото То е буквално под 2 мм и няма никакви канали в които да се сложате о-ринговете,
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • От: Компресор 12V...

            Виж на снимката о-пръстенчето в главата.Принципно тея о-пръстени са малко по широки от цилиндърчето и седят без проблем.Извади по-здравото и купи 4 бр.-както ти казах.Пластинките с клапанчетата имат каналчета,обърни ги и ще ги видиш.Слагаш о-пръстенче в главата,отгоре клапанчето,то стои на обратно и пак о-пръстенче и затваряш.Клапанчето лежи м/у двете о-пръстенчета,като го стегнеш с 4-те винтчета те го уплътняват към ризата.И да не забравиш да мазнеш леко цилинцърчето с капка масълце.Нещо неясно?

            Коментар


            • От: Компресор 12V...

              Потвърждавам описанието на колегата. Преди 1 година минах по този път и до сега възстановеният компресор работи безпроблемно. Явно това им е някаква конструктивна особеност. Мой приятел имаше абсолютно същият проблем и го реши по този начин.

              Коментар


              • От: Компресор 12V...

                Моя беше същият компресор, ама не беше О пръстен, а по-скоро счупена биела. Не съм го отварял и не съм сигурен . Но факт, че тропаше все едно има зарчета в цилиндъра.

                Можеше пък да е добра идея да го отворя и да видя какво му е. После само трябваше да пусна 2 биели на CNC рутера и за норматив щях да го възстановя. Ама при все, че е в гаранция - просто го върнах.

                Коментар


                • От: Компресор 12V...

                  Здравейте колеги по форум,имате ли мнение за този компресор?http://offroadshop.bg/product/697/us...resor-90l.html Предлагат го и във сайта на Vromos,за сега ще го използвам за лек автомобил,но не се знае дали и за джип или бус няма да дотрябва.Другият който ми хареса,е хваленият от 2-3 колеги в темата http://hopshop.bg/index.php?main_pag...dd06747f2a69e9.По-скъп е но ако е по-добър 20-30лв не са проблем.Харесаха ми и модели на марката Viair,но са доста скъпи и не са ми по джоба.

                  Коментар


                  • От: Компресор 12V...

                    Една малка бутилка СО2 няма ли да върши работа? Малка, малка колкото е необходимо.
                    Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                    Коментар


                    • От: Компресор 12V...

                      Ползвам тоя от Vromos. Помпи горе-долу със същата скорост като старият малък компресор дето беше с 2 бутала (не като тоя от линка даден две мнения нагоре, едни дето са 2-3 пъти по-евтини). За сега не се е счупил . Старият има писано в темата - строши нещо вътре (май биела) и даде фира.

                      Та като основно предимство - още е жив. Като недостатък - много по-голям е като обем от малкият двубутален компресор. Ако се ползва с куфара в който идва заема близо 3 пъти повече място. И самият компресор е по-обемен, но предполагам заради това и държи.

                      Коментар


                      • От: Компресор 12V...

                        Какво ви е мнението за употребата на компресор от възфушно окачванр на някой автомобил - има доста такива.
                        Става въпрос да се монтира стационарно с малък ресийвър и пресостат. Ще се ползва за каквото се ползва въздух в един джип...

                        Интересува ме долко би била удачна една такава инсталация като издръжливост, обем и производителност.

                        Знам че има хора ползващи такива и тяхното мнение ще е ценно.

                        Другото хубаво е, че за подобни компресори има ремонтни комплекти. Същото не може да се каже за "китайците".
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • От: Компресор 12V...

                          Според мен са с малък дебит за аварийно припомпване на гума и блокажи ще вършат работа ,но за постоянна експлоатация не стават .
                          ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                          Коментар


                          • От: Компресор 12V...

                            Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                            Какво ви е мнението за употребата на компресор от възфушно окачванр на някой автомобил - има доста такива.
                            Става въпрос да се монтира стационарно с малък ресийвър и пресостат. Ще се ползва за каквото се ползва въздух в един джип...

                            Интересува ме долко би била удачна една такава инсталация като издръжливост, обем и производителност.

                            Знам че има хора ползващи такива и тяхното мнение ще е ценно.

                            Другото хубаво е, че за подобни компресори има ремонтни комплекти. Същото не може да се каже за "китайците".
                            Мнението ми е положително Ползвам бутилки от Кю7(4.7лтр всяка) произведени в Австрия и издържат на над 17 атм ( по етикет) пробвах и компресора от Аудито и също е много добър. Единствения недостатък е, че са скъпи дори втора ръка. Тези от новите Дискавъри също разгледах и пробвах, но ми идват малко афиф и слабички, а уж едно и също правят.

                            Коментар


                            • От: Компресор 12V...

                              Снимка на компесора с ориентировъчни размери на главата?
                              Какви др. елементи си включил в системата.
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар


                              • От: Компресор 12V...

                                Някъде нагоре в темата съм постнал какъв е компресора и съм обяснил защо него съм избрал. Другите елементи са каквито има на всеки компресор с ресивър - пресостат,предпазен клапан ( моя е 120пси или около 8,25 бара), бързи връзки, крепежи ( индивидуално решение е). Обратен клапан не е нужен, редуцир също. Снимки на системата нямам по две причини - в момента е в насипно състояние поради някои размествания, промени и допълнения в оборудването ми и втората е, че рядко се сещам да снимам когато работя

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X