Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сгъваема лопата FISKARS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сгъваема лопата FISKARS

    Финландска е поне така пише на нея и в Бриколаж струва 100лв с калъфчето към нея

    Някои има ли наблюдения дали е здрава и дали си заслужава партие като решение за малка лопата
    Прикачени файлове

  • #2
    Re: Сгъваема лопата FISKARS

    Точно такава нямам но имайки други неща от същата фирма мисля че ще е повече от добра...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Re: Сгъваема лопата FISKARS

      Първоначално публикуван от kraz Преглед на мнение
      Финландска е поне така пише на нея и в Бриколаж струва 100лв с калъфчето към нея

      Някои има ли наблюдения дали е здрава и дали си заслужава партие като решение за малка лопата
      Такова нещо на FISKARS нямам и не бих си купил за толкова пари. От същата фирма имам брадвичка която е много добра, здрава и добре заточена. Да се върнем обаче на лопатките. Имам подобна сгъваема на GLOCK. Има разни хитринки като трион в дръжката, фиксиране под различен ъгъл, дръжката става по-дълга и бла, бла. Откакто обаче се сдобих с истинска BG армейска лопатка от тези дето ги носят кашиците разбрах, че до тогава не съм имал нищо. Купих я от една железария в провинцията за 5 лева заедно с калъф. Може да видиш такава на една известна фирма тук:
      http://csstoreonline.stores.yahoo.net/92sfs.html
      Давам ти тази страница само за да добиеш представа за формата на това което купих аз. Такова нещо няма чупене повярвай ми.
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • #4
        Re: Сгъваема лопата FISKARS

        Фискарс е снабдител на Императорският двор от двеста години. Иначе казано - всички държавни доставки, и за армията. До 1918та Финландия е била част от Руската империя.
        Всички такива универсални неща обаче, и сгъваемите лопати не стават за нищо.

        Коментар


        • #5
          Re: Сгъваема лопата FISKARS

          За 100 лева сигурно копа САМА,а ти си пушиш покрай нея?

          Незнам но мое мнение е,че те това вече са изгъзици па може и да греша.
          Луд умора нема,само се поти!!!

          Коментар


          • #6
            Re: Сгъваема лопата FISKARS

            По идея не са изгъзици. Сгъната до край е много по-къса, наполовина е кирка, или там мотика. Случват се места, където криво-ляво става. Във Финландия изобщо даже няма сухи каменисти терени. Тайга. И руски такива шанцове има тук-таме. По нашите земи си е чиста полюция. За парите и не говорим, те са жив обир.

            Коментар


            • #7
              Re: Сгъваема лопата FISKARS

              имам такава лопатка но не на същата фирма ми свършила ми е работа но когато се наложи винаги бих предпочел една нормална като гребнеш два три пати и си готов а за цената не бих дал никога толкова ако ще и на незнам си ква фирма да е...
              мойта струваше 5-6€ а по железарите е пълно с нормални алуминиеви лопатки по 15€ така че следващата ше е такава....
              поздрави....

              Коментар


              • #8
                Re: Сгъваема лопата FISKARS

                Алуминиеви?
                ))))))))))))) Апология на ментето!))))))))
                С това не можеш да бръкнеш и в огъня бе))))))))))))
                Джипове с климатизатори, математика без цифри, война без войници, педераски свадби, космос без ракети ... Сега алуминиеви лопати ...
                Ей така човек стига до идеята да играе хоро на нечий гроб.

                Коментар


                • #9
                  Re: Сгъваема лопата FISKARS

                  Като си разговаряме за лопати, да си призная и нашенска нормална съм чупил. Докато се окопаеш в каманист терен.... Но небих я сменил за друго. Това за алуминиевите не го разбрах, не че като се счупи чугунения чук не го гледах 15мин. докато вдена, че е чугун..

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Сгъваема лопата FISKARS

                    Чакай сега, по принцип всичко може да се счупи.
                    Обаче алуминиевата лопата е идиотизъм с взлом.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Сгъваема лопата FISKARS

                      Тая снимка се надявам да е на китаеца с чугунените чукчета, сигурно е същия с леките лопати.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Сгъваема лопата FISKARS

                        ами има си предимста и недостаъаци алуминиевата съм е теставал в далбок сняаг и ми свърши страхотна работа добре че нашият познат дето ни водеше си е взе че знаеше че ще потряабва..
                        от тогава аз тази згъваемата щях да е зафуча а ма викам да седи поне малко от малко ще ми свърши работа...
                        имам на работата желязна и като е сравня с алуминиева доста си тежи и ако трябва да изринеш снега на един добре затънал джип се усеща веднага разликата иначе за здравина няма да споря




                        поздрави.............

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Сгъваема лопата FISKARS

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Алуминиеви?
                          ))))))))))))) Апология на ментето!))))))))
                          С това не можеш да бръкнеш и в огъня бе))))))))))))
                          Джипове с климатизатори, математика без цифри, война без войници, педераски свадби, космос без ракети ... Сега алуминиеви лопати ...
                          Ей така човек стига до идеята да играе хоро на нечий гроб.
                          Стефане .. ако ит туриме един климатизатор у жиБката друга песньовка ще запееш

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Сгъваема лопата FISKARS

                            Първоначално публикуван от kraz Преглед на мнение
                            Финландска е поне така пише на нея и в Бриколаж струва 100лв с калъфчето към нея

                            Някои има ли наблюдения дали е здрава и дали си заслужава партие като решение за малка лопата
                            аз имам такава, само, че от метро за 20-тина лева и си е супер :-)
                            мога да си копая канал около палатката, за каменисти терени не става но за чернозем и глина става идеално...
                            в края на крайщата е 20 лева и мога да си я млатя колкото си искам :-)
                            а лопатка за 100 лева направо ще ми е жал да я изцапам с кал....
                            LZ1RED

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Сгъваема лопата FISKARS

                              Лопата за сняг, лопата за пясък, пинсети за камъни ... Вие селскостопанска изложба ли сте? Или гейпарад в девическата гимназия? Кви са тия глупости?
                              Нормален военен носим шанцов инструмент струва 15 лева с калъфчето.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X