Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Правилното въже.

    Аз карам и двата ми джипа с 20 цолови джанти,далеч съм от тежкия оффроуд с тези джанти дори лекия Но зимата с малките джанти,не отказвам помощ на никого,съответно и аз си позакъсвам често,като се лъжа,че RR минава и в най дълбокия сняг.Даже миналата година ме дърпа снегорин,тъй като с желязно въже Уаз,витара и не помня какво още се пробваха,не успяха да ме мръднат.
    Още в началото като четох темата,ги погледнах тези въжета и ако тогава бях с такова с повече изсилка сигурно щяха да ме изкарат,вместо на бъдни вечер да съм под снега.Но така и така ми подариха коланите,просто ще си имам едно на ум с лашкането и варианта да се разхвърчат куките.Иначе да четох темата с тези от камионите,но не се сещам в момента за познат тираджия...
    И все пак явно си се късат и кинетичните въжета http://www.youtube.com/watch?v=Q8lMxYnGIrw

    Коментар


    • От: Правилното въже.

      Това на клипа си е прост колан.Слаб при това!
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • От: Правилното въже.

        Моето въже се опитвах да го скъсам, като премествах един фургон без гуми. От тези модели където са като шейна. Не успях.
        от пост 283.
        GSM 0877 08 99 19
        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

        Коментар


        • От: Правилното въже.

          Първоначално публикуван от Тони1 Преглед на мнение
          ....И все пак явно си се късат и кинетичните въжета http://www.youtube.com/watch?v=Q8lMxYnGIrw
          http://www.youtube.com/watch?v=GZEwCT6U2is изгледай отново това клипче и открий разликите в двете въжета, къде има удар и къде не и тн.
          а в клипа пуснат от теб младежите допускат една огромна грешка - съединяват два колана с шегел... само чистия късмет го опази да не загине някой...
          I'm not Lost, I'm Discovering !

          088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

          Коментар


          • От: Правилното въже.

            Първоначално публикуван от Тони1 Преглед на мнение
            Цяло чудо, че никой не пострада....... В тази ситуация аз лично бих започнал с хай-джака....
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • От: Правилното въже.

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              В момента бракувани колани за повдигане..... Не знам колко тона носят, но .....
              На коланите има надлъжни ленти. Всяка лента е един тон, презапасен по изискванията за съответния колан. За вдигане на товари Х5.
              Цветовете на коланите също показват тонажа. Зелените са 2т, жълтите-3, червените-5, оранж-10. За цветовете е вярно само за истински колани и не съм сигурен дали бяха точно така.

              Тия от клипа като цяло са аматьори. Никога не е било да извадя закопана в локва джипка без да съм вързан за дърво или поне за още два джипа отзад.
              Последно редактирано от drukman; 14-12-12, 11:15.
              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
              Към модераторите-А изтрийте го сега.
              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

              Коментар


              • От: Правилното въже.

                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                Цяло чудо, че никой не пострада....... В тази ситуация аз лично бих започнал с хай-джака....
                Не мога да разбера защо хорята продължават да съединяват 2 колана с уши с шегел? Във форума имаше някъде снимки как шегела беше откъртил парче от лята джанта и счупил задния джам.
                Газ 69 2.4i
                Густо майна, пътят свърши !!!
                GSM: О895 7О6О59

                Коментар


                • От: Правилното въже.

                  Първоначално публикуван от Агоп Серопян (аниматора) Преглед на мнение
                  Не мога да разбера защо хорята продължават да съединяват 2 колана с уши с шегел? Във форума имаше някъде снимки как шегела беше откъртил парче от лята джанта и счупил задния джам.
                  Тия от клипа не четат нашия форум..... Англичанчета някакви
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • От: Правилното въже.

                    ОФ накрая ще си взема един air jack -крик на въздух,слагам го в ауспуха и подлагам две дъски btw аз под съединяване на колани говорех един върху друг съединени-пришити,защото поединично се късат много лесно и в двата края куки,а не по средата с шегели това си е прашка за убийства....

                    Коментар


                    • От: Правилното въже.

                      Ами значи не използваш правилните колани. Има такъв огромен избор:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KOLANI.jpg
Прегледи:2
Размер:228.0 КБ
ID:5435343
                      Защо просто не си купиш колан, който издържа по-голямо натоварване, вместо да се занимаваш с шев и кройка с непредвидим резултат?
                      Георги Тонев

                      Коментар


                      • От: Правилното въже.

                        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                        Цяло чудо, че никой не пострада....... В тази ситуация аз лично бих започнал с хай-джака....
                        А, аз бих започнал с лопатата.
                        От тия кибици всеки да беше шибнал по пет копки и щяха да изровят тия гуми, че чак и магистрала да им направят.
                        В случая, четирите колела са като котви. Ако ги освободят и им направят път в посоката на дърпане, джипа остава блокиран единствено от това че отдолу е залепнал за калта. Тогава бих дърпал с "правилното" въже докато не се закотви пак, после пак лопата и така...
                        Последно редактирано от VECTOR; 14-12-12, 17:59.
                        Георги Тонев

                        Коментар


                        • От: Правилното въже.

                          Май не точно така.... Една такава лепкава глина. Полутечна... Копай, не копай - все назад се стича.... Лошото, че когато кола легне "по корем" - направо се залепя... И затова хай-джека - да се "отлепи" първо, след това вече дърпане...
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • От: Правилното въже.

                            Ами оня младеж щом ходи отгоре без да затъва, значи не е полутечна. Хипотези, не сме там да го видим. Но си прав за отлепянето с джака, би свършило работа.
                            Георги Тонев

                            Коментар


                            • От: Правилното въже.

                              10-12 секунда момчета в задната част на колата, после лапето дето паднало с мотора, а и "баровеца" с маратонки когато му дават краката в близък план..... Все едно стъпва по желе..... Виждал съм такава кал наживо.... Голяма гадост, ако ти пропадне крака - като нищо да го извадиш без обувка.
                              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                              Коментар


                              • От: Re: Правилното въже.

                                колеги ни мъркучи ни стоманени въжета ни тея измислени колани презнавам само корабното въже и аз да съм си отрязал колана от ония контейнери където ги качват по корабите и ела да ти кажа що дърва сме извлекли от диретата
                                и не само трактори праги зилове е къса се след време но са мн здрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X