Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Въжета не се връзват щото драстично им пада здравината.
    Прав си, но затова си има и правилни възли. За клуп в края на въжето използвайте възел "девятка" или "десятка". С него въжето запазва над 80% от номиналната си якост. Със заводски сплетен или съшит клуп здравината може да достигне до 90%.
    За свързване на двата края за въжето за да направите ринг използвайте "двоен тъкачески" или "троен тъкачески" възел. С него въжето запазва около 90% от здравината си.
    Technical Rescue Direct - life lies in courage
    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

    Коментар


    • От: Правилното въже.

      Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
      Прав си, но затова си има и правилни възли. За клуп в края на въжето използвайте възел "девятка" или "десятка". С него въжето запазва над 80% от номиналната си якост. Със заводски сплетен или съшит клуп здравината може да достигне до 90%.
      За свързване на двата края за въжето за да направите ринг използвайте "двоен тъкачески" или "троен тъкачески" възел. С него въжето запазва около 90% от здравината си.
      А ако го заплетете като хората ( когато не се налага връзване на различна дължина), заплетката става по-здрава от въжето и по тънка от кой да е възел. Усуканите въжета се заплитат сравнително лесно. Плетените малко по-трудно. Ония които са със сърцевина и оплетка само горен пласт не се заплитат.
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • От: Правилното въже.

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        А ако го заплетете като хората ( когато не се налага връзване на различна дължина), заплетката става по-здрава от въжето и по тънка от кой да е възел. Усуканите въжета се заплитат сравнително лесно. Плетените малко по-трудно. Ония които са със сърцевина и оплетка само горен пласт не се заплитат.
        Що ме караш да се самоцитирам :

        Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
        ...... Със заводски сплетен или съшит клуп здравината може да достигне до 90%.....
        Разбира се, че сплетения клуп е по добър, но това не значи, че няма подходящи възли. А и айде сплети въже с кабелна конструкция (сърцевина и оплетена броня). Тогава трябва да се шие, но това вече изисква по специална техника.
        Technical Rescue Direct - life lies in courage
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

        Коментар


        • От: Правилното въже.

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          ........ Ония които са със сърцевина и оплетка само горен пласт не се заплитат.
          Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
          ...... А и айде сплети въже с кабелна конструкция (сърцевина и оплетена броня). Тогава трябва да се шие, но това вече изисква по специална техника.
          Имам сертификат за заплитане на лифтови въжета.
          На клупа на усуканото или плетеното въже броя на дилките се удвоява. При правилно отчитане на дължината на заплетката тя става по-здрава от самото въже.

          Не съм написал, че няма подходящи възли. Написах, че възела винаги е по-обемист.
          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
          Към модераторите-А изтрийте го сега.
          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

          Коментар


          • От: Правилното въже.

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Е да бяха казали коя дебелина на колко тона отговаря )))

            въже от ПЕК /полиестерна коприна/ Ф 16-3800, Ф 18-4270, Ф 20-5400, Ф 22-6000,...... Ф 30-7000 /18 %/
            въже от ПА-6 /полиамид 6, шкотови/ Ф 16-5380, Ф 18-6100, Ф 20-7800, Ф 22-8600,...... Ф 30-11300 /25 %/

            Това е издържливостта на опън в кг и относителното удължаване в % при 50% натоварване.

            Български със сертификат за всяка партида, не от пазара, а от производителя.
            Говоря ти дъще, сещай се снахо!

            Коментар


            • От: Правилното въже.

              С Вальо мисля, че се разбрахме.
              Полиестерната коприна не е правилното влакно. Полиамида е. Не се предоверявайте на това което е посочено като диаметър на въжето. Когато сравнявате въжета с еднаква конструкция и от еднакъв материал, най-правилно е да гледате относителното тегло на линеен метър, а не диаметъра.
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • От: Правилното въже.

                Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
                Откъм гърба на пазара, не откъм зарзавата ами от страната на циганската търговия.
                От пресечката с Кирил и Методий тръгваш в посока Сливница и след десетина метра виждаш магазинчето в ляво - в редицата от старите жилищни кооперации.
                Беше синьо и имаше надпис "Въжета".
                Не можеш да го сбъркаш.
                Много Мерси Жоресетих се къде е.Дължа ти едно черпене

                Колкото до възлите при мене 20 години експлоатация с клупове с обикновен възел на края не даде дефект.
                Хубаво е като го намокриш да го изсушиш щото верно по бързо отива а ужким е от изкуствени влакна.Що така?

                И е добре у средата да го облицоваш на две три места по половин метър с кожа или брезент.Като дърпаш по асвалт и се повлече от триенето топи нишките и ги къса.
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • От: Правилното въже.

                  А, моля те, няма за какво.
                  Иначе, по темата да допълня че въпросните производители малко се бавят с изработването.
                  В момента, поради липса на работа били поразпуснали работниците.
                  За моето въже ми казаха че ще им трябва около седмица време.
                  Георги Тонев

                  Коментар


                  • От: Правилното въже.

                    Това което сме пробвали са въжетата на БайЛамарин. Мисля, че по-нагоре в темата има данни за контакт. Работят перфектно, но искат грижи. Един път прибрани мокри, гният и се късат. Не знам точно от какъв материал са. 32мм се оказа най-подходящо за яко закъсали тежки джипки където трябва сериозна засилка. Тези 32мм са нещо относително. Просто така се води три тях.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • От: Правилното въже.

                      едно образователно филмче
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • От: Правилното въже.

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        Това което сме пробвали са въжетата на БайЛамарин. Мисля, че по-нагоре в темата има данни за контакт. Работят перфектно, но искат грижи. Един път прибрани мокри, гният и се късат. Не знам точно от какъв материал са. 32мм се оказа най-подходящо за яко закъсали тежки джипки където трябва сериозна засилка. Тези 32мм са нещо относително. Просто така се води три тях.
                        Това са тези търговци на Женския пазар. Цеха им е някъде извън София.
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • От: Правилното въже.

                          Днес си прибрах въжето, ето го.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1393.JPG
Прегледи:1
Размер:117.3 КБ
ID:5351484

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1395.JPG
Прегледи:1
Размер:400.2 КБ
ID:5351485

                          Дълго е шест метра.
                          Излезе ми 52лв.
                          Георги Тонев

                          Коментар


                          • От: Правилното въже.

                            Първоначално публикуван от bob66 Преглед на мнение
                            Имам едно такова 10 м полиамидно въже, което 3-та година стои още с амбалажа. Не ходя на хард разходки. Ако някой иска да го ползва по-пълноценно може да свирка на л.с.
                            А аз се здобих с въже от колегата. Изглежда много здраво, но не съм го пробвал още.
                            Благодаря ти bob66

                            Прикачени файлове
                            GSM 0877 08 99 19
                            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                            Коментар


                            • От: Правилното въже.

                              Първоначално публикуван от barzashki Преглед на мнение
                              А аз се здобих с въже от колегата. Изглежда много здраво, но не съм го пробвал още.
                              Благодаря ти bob66

                              Правилна покупка.
                              За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                              Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                              Коментар


                              • От: Правилното въже.

                                Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                                Правилна покупка.
                                Абсолютно

                                Обърнете внимание колко е голяма Тойотата ако е оборудвана с подходящо въже (като на barzashki). Тревата беше хлъзгава и дърпа по баира.

                                http://www.youtube.com/watch?v=GZEwCT6U2is
                                Последно редактирано от drukman; 01-03-12, 00:55.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X