Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Правилното въже.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Правилното въже.

    Първоначално публикуван от VECTOR Преглед на мнение
    Ха! Може ли малко подробности как се случи този инцидент?
    ами как....Натиснете снимката за да я уголемите

Име:жоро (2).jpg
Прегледи:3
Размер:72.2 КБ
ID:5346530 така Натиснете снимката за да я уголемите

Име:жоро (1).jpg
Прегледи:3
Размер:69.1 КБ
ID:5346531 влекача от аватара як 12 тонен колан ииииНатиснете снимката за да я уголемите

Име:жоро.jpg
Прегледи:4
Размер:101.2 КБ
ID:5346532 имаше и продължение из преспите с разни карантии търкалящи се на края на колана.....
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • От: Правилното въже.

      Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
      як 12 тонен колан
      Тоя колан е 2 тонен

      Не бъркайте силата на скъсване, с WLL което е безопасно работно натоварване.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • От: Правилното въже.

        Първоначално публикуван от smigal Преглед на мнение
        Колега или не си ме разбрал или си противиречиш.На ли това съм написал и аз: за изтегляне(с помощта на лебетка или hi-lift jack) и -за дърпане (на буксир с друг джип или др.машина)ИМАМ в ПРЕДВИД ДА ТЕГЛИШ КАКТО КАЗВАШ ТИ С ТЛАСЪЦИ.
        -второ: за изтегляне според мен най-подходящо е стоманеното въже,защото в тази ситуация натоварването е голямо,но равномерно и постовнно(без рязки екстремни пориви), а именно това е силата на стоманеното и коланите.-За дърпане - само еластично, но според мен само в краен случай.
        Да не се засегнеш-пиша го само за да се разберем правилно.
        Що се отнася до опита - не съм твърдял,че съм с опит,той се трупа с годините и практиката.Може и да греша за изводитеми,но на този етап така мисля аз.

        Поздрави
        Няма да се засегнааз съм те засегнал без да искамИзвинявай

        Веднъж дърпах един автовоз с тираджийски колан и като се скъса ми счупи стопа и изкриви ламаринатаако имаше някой да го изпердаши кой знае какво щеше да му направи.Докато съм късал ластично въже (при нас им викаме капронови ама дали са капрон не знам)и ударът не е толкова силен.А как го скъсах;бях затънал в една градинка с камион натоварен с 20 тона захар и един друг се изсилва изсилва да ме дърпа докато каза ..Прасс..и плясна по бронята.Та мисълта ми е че дори да се скъса не удря като стоманеното или неразтегливото.Поздрави
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • От: Правилното въже.

          Като има опасност от скъсване по-добре да се ползва верига, тя не лети.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Правилното въже.

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Като има опасност от скъсване по-добре да се ползва верига, тя не лети.
            Не е така, лети. Лично съм виждал 2 пъти. А и имаше клип, тук из форума как му се заби куката в стъклото на един американец. Дърпаще друг с верига.
            I get High by going Down

            Коментар


            • От: Правилното въже.

              Аз пък съм много доволен от ластичните въжета. Имам два броя 5м и 10м купени от производителя на Женския пазар. Това 10м въже е прекалено дълго, но 5м е супер. Ето и вчера се опитахме да караме в Люлин планина, но се оказа безнадеждно. При изтегляне с колан дърпащия джип започваше да се окопава, докато с ластичното въже никакви проблеми...Както казват в Бяла Слатина:- "изфръква, като костилка из г.з"
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • От: Правилното въже.

                Снощи се опитах да дръпна Жельо да запали със стоманено въже. От тия дето ги продават по бензиностанциите. Не беше закопан. Само малко сняг имаше.
                Ако имате такова в колата "за зор заман", подарете го на някой гаден комшия.
                Това са такива ментаци, че не е истина. Куките се разлетяха още на втория опит.
                Ако не си носех едно коланче Жельо щеше още да си е там.
                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                Коментар


                • От: Правилното въже.

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  Аз пък съм много доволен от ластичните въжета. Имам два броя 5м и 10м купени от производителя на Женския пазар. Това 10м въже е прекалено дълго, но 5м е супер. Ето и вчера се опитахме да караме в Люлин планина, но се оказа безнадеждно. При изтегляне с колан дърпащия джип започваше да се окопава, докато с ластичното въже никакви проблеми...Както казват в Бяла Слатина:- "изфръква, като костилка из г.з"
                  Жоре имаш едно черпене ако кажеш къде точно на Пазара е този производител и цените за метър.

                  Който е дърпал с ластично въже и е усетил ефекта вече не поглежда към друго не ти колани не ти стоманени.
                  К мирной жизни не пригоден.
                  Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                  ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                  Коментар


                  • От: Правилното въже.

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Като има опасност от скъсване по-добре да се ползва верига, тя не лети.
                    Едно време имаше един кораб -корито до Равда и си спомням че правиха опит с танк и вериги да го изправят и в радиус колкото е веригата опразниха мястото за да няма избити и щети.Веригата лети и ная опасна от всичко.На всеки камион едно време имахме тръби за дърпане.
                    Grand Vitra ddis 2008
                    SEAT Althea XL tsi 2010
                    Mitsubishi Canter

                    Коментар


                    • От: Правилното въже.

                      Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                      Жоре имаш едно черпене ако кажеш къде точно на Пазара е този производител и цените за метър.

                      Който е дърпал с ластично въже и е усетил ефекта вече не поглежда към друго не ти колани не ти стоманени.
                      Вярвам че става дума за тези хора, които така или иначе преди време са писали в темата:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:map1.jpg
Прегледи:1
Размер:515.3 КБ
ID:5347212

                      Аз днес ще ходя натам да питам за 6 метрово въже от полиамид и ще проверя за цените на по-дебелите, които те интересуват теб.
                      Поздрави.
                      Георги Тонев

                      Коментар


                      • От: Правилното въже.

                        И аз искам такова ластично въже.
                        GSM 0877 08 99 19
                        Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                        Коментар


                        • От: Правилното въже.

                          Преди малко ходих до магазинчето.
                          Жената вътре ме разбра правилно, още повече че вероятно след поръчки от други колеги от форума си знаеха точно какво се търси, т.нар. "офроуд въже".
                          Говорим си за полиамид (капрон), като ми обясниха че принципно, полиамидното въже е възможно и да не е еластично, но офроуд варианта им е с еластичен.
                          Цени:
                          - Ф22мм струва по 5.40лв линейния метър
                          - Ф28мм струва по 8.60лв линейния метър
                          - Ф32мм струва по 10.00лв линейния метър
                          Това са цени без ДДС и включват единствено въжето.
                          При желание, изработват и клупове с метални вложки отвътре, като цената е по 10.00лв на клуп.
                          Изглеждат така: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P3253265.JPG
Прегледи:1
Размер:101.9 КБ
ID:5347226
                          Това е от мен, дано да е полезно.

                          Връзката с производителите я има в тази тема, но ще я пусна отново тук: http://www.vujeta.com
                          Дано не се сметне за реклама, така или иначе бизнесът на тези хора ми изглежда съвсем непечеливш.
                          Ако все пак модератор премахне връзката ще пращам на лични.
                          Георги Тонев

                          Коментар


                          • От: Правилното въже.

                            Е да бяха казали коя дебелина на колко тона отговаря )))
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • От: Правилното въже.

                              Аз ползвам точно това въже Ф32 с метални кауши.
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • От: Правилното въже.

                                Ами жената не беше най-светнатата по темата.
                                Аз лично за себе си разбрах че Ф18 издържа 3127кг (или нещо подобно, десетките и единиците не ги помня съвсем). Интересното беше че не предлагаха Ф18 в т.нар. "офроуд" вариант.
                                За мен това беше напълно достатъчно като информация, защото Ферозата няма и 1.5тона - поръчах си Ф22.
                                За останалите дебелини най-добре ще е да звъннете на телефоните и да потърсите шефа, който би трябвало да отговори най-точно.
                                Георги Тонев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X