Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

    Да
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

      Първоначално публикуван от Ниkи Преглед на мнение
      Нормално ли е при торсен диф, да може да се върти с ръка сравнително лесно гумата (разбира се другата се върти в обратната посока)?
      При Torsen e нормално, при Quaife, ако и двете гуми са във въздуха и завъртиш едната, другата трябва да се завърти в същата посока, ако кардана се върти леко. Имат пружинни шайби между планетите на ляво и дясно колело и все пак трябва някакво усилие (много по-малко от на класическо пластинчато LSD) за да превъртят една спрямо друга. Това ако шайбите са цели и все още са пружинни де.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Блокировки на диференциалите (видове и начин на работа)

        Някой да е ползвал руските блокажи от фирма www.diffblock.com, и дали доставят до нас. Иначе ми се виждат прости, като устройство и ако изпълнението е качествено би трябвало да са здрави.

        Коментар


        • На някой известни ли са специално тези блокажи на "DAK"?
          Някакви отзиви?
          Продават се за около 900лв
          До тук ми е известно, че са Руско производство.
          .Натиснете снимката за да я уголемите  Име:dif.jpg Прегледи:0 Размер:83.7 КБ ID:6783148
          Последно редактирано от ctef; 23-10-21, 20:00.

          Коментар


          • Били са популярни преги 10ина години. Чупливи - чупят и себе си и всичко около себе си. Оригинална идея - говори се че Warn са имали подобни някога, но явно и те не са успели да ги направят достатъчно добре.

            Потърси в google "dak differential" - има разни писания тик-там, ако се оправяш с английския. Сигурно и по руските сайтове има.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • ctef
              ctef коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря, излекува ме! Бързо ми мина

          • Доста почетох за тях преди време, както и за Торсените на НИРФИ, които ми харесаха щото да с 10 червяка, но като видях резултатите след що годе съвсем нормална употреба се отказах, щото не виждам смисъл да си купувам проблеми.

            Това, което си показал, най-добре работи е комбинация в двата моста, щото са относително еднопосочни.

            P.S. Писах на тия от НИРФИ да ме офертират за цена заедно с доставката, като им казах, че ще им преведа всичко напред, за да не занимавам познати с моите глупости, но ни вопъл, ни стон.
            Това беше преди да се поровя по-сериозно за проблеми, или просто още не бяха почнали да се чупят, но всъщност ми направиха услуга като не ми взеха стотинките.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • sparkybg
              sparkybg коментира
              Редактиране на коментар
              Мхм, а Quiafe например идва с доживотна гаранция, независимо от ползването. Говорил съм си по въпроса с едно франсе, дето им беше представител.

              Моя като го отворих за инспекция и добавяне на една гайка с шлици между "планетите", изглежда толкова идеално, колкото изглежда и рендерирана картинка на 3D модела - абсолютно безупречна изработка, навсякъде с фаските, заоблянията и всичко останало, и безупречен вид на повърхностите.

          Активност за темата

          Свий

          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X