Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобили с барабанни спирачки 2020

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    20-30 може би не, предишната ми кола беше така(2005 година), а е била топ модел. Сегашната ми изобщо не я знам- с електрическа ръчна е. Но пък и това с многоходова винт не звучи евтино😀!
    Марин Райковски

    Коментар


    • petkov_bb
      petkov_bb коментира
      Редактиране на коментар
      Не са чак токова големи разликите в цената между предни и задни спирачни апарати. А винта, обикновенно триходов е парченце около 3см.

  • #32
    Барабанните просто спират, особено прегрели. Еле па срещу разжлямбените лагери на предните дискови. А те се мандахерцат, да?
    В офроуда изобщо отделна песен.

    Коментар


    • #33
      Значи, имам да кажа лично, но имам да пусна повече чиста литература.
      Това е законов проблем, въпрос на права.
      Преди време Венци Петров ми хвърли нещо като библиотека. Неграмотна история, направих каквото можах, добавих примерно терабайт.
      Някои от книгите са без права, за други не знам.
      Без съмнение това е обществено достояние. Въпросът е къде да го окача. Резервни варианти има при правилни хора, а за четене - не.

      Коментар


      • #34
        Какви права? Румънският президент ли позволява да се правят едни или други спирачки или има неизтекъл патент (сроковете са 10 годишни)?

        Коментар


        • #35
          Първоначално публикуван от stefsab
          ...
          На всички барабанни спирачки, минали ми пред погледа, има сервизен отвор/и/ за оценка на износването им.
          ...
          Значи не си гледал скоро френски коли. За да охлабиш натягащия механизъм се бърка през дупката на болта, а от там феродото се не вижда. Имаше едно време на всички

          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #36
            всъщност, като изкючим дачията напоследък не съм виждал много коли с барабани спирачки..

            Иначе защо ги слагат още ли, защото патента е разработен от фирма някога, и правото да го пройзвеждаш струва 1-2 лева на продукт..

            и се правят вече из гаражите на таджикистан пакистан и патладжан икономийка и ефтинийка...

            Икономията е майка на мизерията..

            Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

            Коментар


            • Stbd
              Stbd коментира
              Редактиране на коментар
              Птентите не изтичат ли? И вероятно се правят нови за глупости, но цената ще е стотинки на бройка (за новите), ако въобще са нужни.
              Барабанните спирачки били патентовани от Луис Рено преди 100+ години. По друг негов патент от началото на 19 век правата са изтекли през 1914. Може би са 15 години? И за спирачките е изтекъл.
              His patent earned him 3.5 million francs until 1914 when it fell into the public domain. Louis Renault did not stop there, but filed 174 other patents in the following ...

              п.п.: Всъщност гугъл сочи пресен патент, някой може би опитва да печели с хитрини. Но пак е изтекъл, от 2002 е май - https://patents.google.com/patent/US6799664 - и за щатите.

            • Asen Kushlev
              Asen Kushlev коментира
              Редактиране на коментар
              Погледни Шкода Рапид. Пък сигурно половината автопарк от долен до среден клас излизат с такива. Даже Дъстър ред лайн, дето нали е топ версия е с барабани. В Таджикистан и ко правят и дискове.

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X