Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен накрайник ходова част?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    За да сложат такава гайка със сигурност е ментак .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • sparkybg
      sparkybg коментира
      Редактиране на коментар
      Ааа, за това дали е мента или не нищо не казвам. Казвам само че в накрайници и шарнири с такъв вид гайки няма нищо странно.

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      И аз така.
      Колкото накрайника съм сменял напоследък-всички са били с пластмасово калпаче.
      Това си е напълно работещо решение, ако не се налага да се развива и завива няколко пъти-пластмасата си държи достатъчно добре.

    • sek.1
      sek.1 коментира
      Редактиране на коментар
      Не става въпрос за конструкцията на гайката с пластмасов законтрящ елемент а че са сложили гайка с неподходящи якостни характеристики .

  • #17
    Не съм го платил за менте,фирмата доставчик е сериозна,ама все пак живеем в Бг ,ще си покаже.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Значи според мен е ментак. Или е за друга кола, с по-дълъг конус на шенкела.
      Гайките са си стандартен елемент, и височината им е еднаква. Освен, ако не са специални гайки де, ама в случая е съвсем стандартна.
      Щом конуса е бил плитък-става с подлагане на шайби, ама не е правилния начин.

    • Kirilpm
      Kirilpm коментира
      Редактиране на коментар
      Колеги, подозирам че бъркате федер шайба с зегер шайба
      Но в крайна сметка и двете нямат работа там

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Федерката защо да няма?

  • #18
    Не съм го платил за менте,фирмата доставчик е сериозна,ама все пак живеем в Бг ,ще си покаже.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #19
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_2020-06-30-22-48-28-108_com.android.chrome.jpg
Прегледи:202
Размер:71.5 КБ
ID:6619068 по номера излиза това в нета
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #20
        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Не съм го платил за менте,фирмата доставчик е сериозна,ама все пак живеем в Бг ,ще си покаже.
        Това , че си го платил в пъти по-скъпо , не значи , че не е менте. Аз никога не съм купувал накрайник за толкова пари. Зегер шайба няма и не може да има , никаква шайба няма как да се фиксира правилно в частта без резба. Оригинала е с гайка с периферия , като в горната част на гайката има законтряща резба или осигуряването е със шплент. Най-качественият накрайник който съм купувал беше турски , за такъв ми го продадоха и струваше около 12лв.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #21
          Вчера обърнах града да намеря асметал,на два адреса ходих и се бяха изнесли,като спрях при стенда,се оказа че имат офис на няколко метра,но беше късно.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #22
            Доста интересно, наистина. Номерът на опаковката, 4381840, е оригинален по форд. Обаче другият номер, по лемфьордер, 10544, няма нищо общо с форд. Това е шарнир за бмв. По лемфьордер този накрайник е с номер 28325...

            Коментар


            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Според мен тук се крие кучето.
              Объркани номера, и колко му е да продадат част която инак си е ствсем читава, за кола на която не става.

              Но читавите производители не бива да допускат такива неща...

          • #23
            Проблема идва от здравите ръце на колегата Roninn и загубата на усета при стягане (ако беше ползвал стандартна дължина звездогаечен щеше да усетиш кога да спреш). За Ваше успокоение и аз съм купувал през годините на клиенти и вътрешни и външни накрайници при лоша преценка и неправилно рамо, а иначе- от стената "ме гледат" 5 динамометрични ключа............но мързела...........
            А за ментетата на пазара няма спор- преди два дена сменях опорен лагер на кардана (бус Мерцедес)-работа за двайсетина минути. Новата зегерка в комплекта след разтваряне със зегер клещите остана отворена -никакви пружинни качества (просто тел). Когато дойде за буса комшията му показах "новият модел " зегерки -да се смеш ли, да .............
            (Пс. А комшията има пункт за изкупуване на вторични и "чува петлите".)

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X