Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Баланс на кардани

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Баланс на кардани

    За балнс и всичко свързано с карданите ви препоръчвам Риткард - Кубрат. Това не е завода за кардани, но това всъщност е фирмата на бившия директор на въпросния завод. Човека си разбира от нещата.

    Коментар


    • #32
      До: Баланс на кардани

      Той работили още ,навремето(1992-1995) съм ходил там беше грозна картина . Затова в КТА МАДАРА купихме машина за балансиране на кардани . Доста работа мина от там . Макар ,че съм от Шумен и аз съм правил повечето приспособления за нея в момента не зная какво положението там .Ако някой има интерес мога да се обадя на колегите . аза Кубрат (тогава беше ДИНАМИКА) нямам информация . Използваха проста система за балансиране разработка на ЦМИ или нещо такова, но вършеше работа за ниски обороти.
      899180483

      Коментар


      • #33
        От: Баланс на кардани

        Някой пробвал ли е тази схема за баланс - http://www.autozone.com/repairinfo/r...96b43f8038ead8 ?

        Като чета в почти домашни условия има някакъв шанс да се балансира кардан, ама ще е интересно ако някой го е правил.

        Коментар


        • #34
          От: Баланс на кардани

          Безсмислено е. Еквивалента на това правят на стенда. Според приказки на познати, пак не винаги се получава. Пък и с тия скоби на джипка все си мисля че в калта няма да изкара дълго.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            От: Баланс на кардани

            Ако на стенда правят същата работа на мен това ми е достатъчно. Знам, че не винаги се получава, та предпочитам да си го направя сам (и да спестя едни пари и разхождане на карадни).

            Пък и винаги можеш да смениш скобите с нещо по-здраво закрепено за кардана. След като знаеш къде е правилното място и правилната маса не виждам проблем да замениш скобата с една пластина и да я завариш където трябва. Но все си мисля, че тия дето карат на тежък офроуд баланса не им е толкова важен. А тия дето са на лек офроуд - кардана няма къде да подпре.

            Коментар


            • #36
              От: Баланс на кардани

              Е какво да правят? Качват, въртят, търсят дебаланса и слагат противотежест. Дебаланса може да се търси по много начини - описания е само един от тях. Иначе, може при фиксирано усилие на окачването да се мери дебаланса, може да се мери и пряко дебаланса в двата края с датчици.

              Относно заместването на скобите с тежест - ще има малко грижи с преценката колко грама да е. Със сигурност разправията няма да е малка.

              А баланса си е важен, независимо къде. Вала е доволно тежък и се върти доволно бързо. В момента имам някаква лека драма с това след смяна на карета, та и аз проучвам въпроса кое-що.

              При мен - миниатюрен дебаланс, скорост 80 и нагоре си се усеща. Другия уикенд ще си играя да го опитвам в различни положения и прочие полюции. Ужасна досада! Ако бях сигурен че на стенд ще стане - директно го засилвах, ама това ще е последен вариант, ако друго не работи. Вчера смених тампон на раздатката и още не съм пробвал дали пък вибрациите не са били от това.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Баланс на кардани

                Ако търсиш точност до под грам - да . Макар че има везни дето са доста прецизни и можеш да хитруваш за доста близки резултати - изрязваш от скобата с дължина толкова колкото е обиколката на кардана. Останалото е толкова колкото трябва да е тежестта.

                По-скоро при самото заваряване добавеният материал ще е проблем.

                Коментар


                • #38
                  От: Баланс на кардани

                  Правиш си дупчици в пластината преди заваряването, и пълниш самите дупчици със заварката, после заравняваш. Така крайното тегло ще ти е точно като на пластинката без дупчици.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Баланс на кардани

                    Е, можело значи . Не се бях серил за този вариант.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Баланс на кардани

                      Нещо ново - http://kardan-express.com/ Нямам впечатления обаче. Фирмата е доста нова. Мисля, че е на вносителя на АсМетал. Купувал съм на доста изгодни цени от него, та е възможно да са им добри цените.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Баланс на кардани

                        За София в Еврован Киро кардана го прави.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X