Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос към каращите КИЯ СПОРТИДЖ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос към каращите КИЯ СПОРТИДЖ

    При постоянно зацепени предни хъбове, без да е включено двойното, (включва се рядко и само при нужда) колко преразход на гориво дава? Двигател бензин, 2000 кубика двуваловия. Няма как все още да разбера, а и има ли и други последствия от така блокирани предни полуоски?
    При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

  • #2
    От: Въпрос към каращите КИЯ СПОРТИДЖ

    Освен лееко завишен разход нищо друго. Витарата ми е с капачки т.е. заключени хъбове.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос към каращите КИЯ СПОРТИДЖ

      Разхода да е около литър. Разликата в динамиката е осезаема.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос към каращите КИЯ СПОРТИДЖ

        Въртиш още куп железа,не виждам смисъл ако не се налага
        често ползване на предното.Аз не бих карал така.По-скоро
        ще карам без предно,че много рядко го ползвам.Бих те посъветвал,
        да си оправиш хъбовете и си решаваш проблема.Но всичко опира
        до финанси.
        .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
        Киа спортаж2000тди 98г
        Ауди А3 1.9ТДИ
        Каравана Аdria 390Q

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос към каращите КИЯ СПОРТИДЖ

          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
          Въртиш още куп железа,не виждам смисъл ако не се налага
          често ползване на предното.Аз не бих карал така.По-скоро
          ще карам без предно,че много рядко го ползвам.Бих те посъветвал,
          да си оправиш хъбовете и си решаваш проблема.Но всичко опира
          до финанси.
          За сега ще е така, аз знам че като се въртят полуоски, карета, диф и кардан ще товари мотора и ще дава по голям разход, но не знаех с колко. По големият разход, ще е за сметка на по рядкото каране, пък като се опарича ще сложа всичко в ред. Но то едно ли е? Успокоява ме това, че няма да се поломят други работи от тази блокировка.
          При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос към каращите КИЯ СПОРТИДЖ

            Много джипове, които имат режим 4х2, нямат възможност за изключване и си въртят всичко постоянно. Карай смело и сипвай тунджа....
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос към каращите КИЯ СПОРТИДЖ

              Не каза с какви хъбове си?
              Може някой да помогне,ако преместиш
              темата в подфорум Киа мисля ще е по-добре.
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос към каращите КИЯ СПОРТИДЖ

                Моята гореше около 1,5 литра отгоре нафта. По-неприятното е, че се отразява доста върху и без това вялото ускорение. Иначе нищо и няма, карай спокойно. Слагай ръчни хъбове и карай без грижи.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос към каращите КИЯ СПОРТИДЖ

                  Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                  Не каза с какви хъбове си?
                  Може някой да помогне,ако преместиш
                  темата в подфорум Киа мисля ще е по-добре.
                  Модифицирани прецакани вакуумни, предполагам. Вършат работа за известно време, ако не ги зориш много. Моите ги пазя като вариант за няколко дни, ако ръчните дадат фира.
                  Животът е харизан кон според мен...

                  Теди

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос към каращите КИЯ СПОРТИДЖ

                    Само да ви напомня да не прекалявате с икономиите.

                    Когато джипа се кара по асфалт, и не се ползва предния мост-маслото от чарколаците се стича до степен те да остават почти сухи. А ако някога в предния диференциал е влизала вода-ръждясването на зъбчатки и разните други карантии е много вероятно.
                    Затова-на всеки 10-15 дни включвайте предния мост да се повърти малко, колкото да се омажат чарколаците вътре. 20-30 метра са достатъчни, но си спестявате големи разходи по замяната на предния диференциал.

                    То и в ръководствата на някои джипове си го пише това...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос към каращите КИЯ СПОРТИДЖ

                      Колега. като чета май не я караш много таа.. сметни колко ще ти струват хъбовете + монтажа и кога ще избиеш цената им от икономия на гориво.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос към каращите КИЯ СПОРТИДЖ

                        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                        Само да ви напомня да не прекалявате с икономиите.

                        Когато джипа се кара по асфалт, и не се ползва предния мост-маслото от чарколаците се стича до степен те да остават почти сухи. А ако някога в предния диференциал е влизала вода-ръждясването на зъбчатки и разните други карантии е много вероятно.
                        Затова-на всеки 10-15 дни включвайте предния мост да се повърти малко, колкото да се омажат чарколаците вътре. 20-30 метра са достатъчни, но си спестявате големи разходи по замяната на предния диференциал.

                        То и в ръководствата на някои джипове си го пише това...
                        Така е, Коле-за Витарата пишеше минимум 30 км. месечно с включен преден мост. Едно от удобствата на ръчните хъбове е това-
                        за един ден шофиране в града мажеш и раздвижваш карантиите отпред, без да се налага да търсиш кал.
                        Животът е харизан кон според мен...

                        Теди

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос към каращите КИЯ СПОРТИДЖ

                          Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                          Така е, Коле-за Витарата пишеше минимум 30 км. месечно с включен преден мост. Едно от удобствата на ръчните хъбове е това-
                          за един ден шофиране в града мажеш и раздвижваш карантиите отпред, без да се налага да търсиш кал.
                          Никога не съм се замислял за това,но всичко е много вярно!
                          Човек се учи...
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос към каращите КИЯ СПОРТИДЖ

                            На мен това ми се вижда глупост. По тая логика ако колата стои на място седмица ще е 5-10 пъти по-зле тъй като дори няма да плиска маслото в дифа. Не, че не е вярно, но не виждам смисъл да го правя, не и всеки месец(ако се събере месец без 4х4, а то се случва).
                            Мен също ми е интересно друго и се замислих над това чак тази зима. Как тези с автоматични хъбове включват и изключват 4х4 в движение? Зимата ми се случва често да включвам и изключвам 4х4. Примерно булевардите са чисти и сухи, а вътрешно кварталните са лед и преспи и е зор на задно. Всеки път спират и връщат назад или?
                            При бензиновата Киа съм забелязал, че не дава голяма разлика в разхода при еднакъв стил на шофиране, просто е по-тромава или по-пъргава. Пробвал съм я с 2 доста различни размера гуми и със включени и изключени хъбове, разхода е близък, динамиката осезаемо различна.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос към каращите КИЯ СПОРТИДЖ

                              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                              На мен това ми се вижда глупост. По тая логика ако колата стои на място седмица ще е 5-10 пъти по-зле тъй като дори няма да плиска маслото в дифа. Не, че не е вярно, но не виждам смисъл да го правя, не и всеки месец(ако се събере месец без 4х4, а то се случва).
                              Мен също ми е интересно друго и се замислих над това чак тази зима. Как тези с автоматични хъбове включват и изключват 4х4 в движение? Зимата ми се случва често да включвам и изключвам 4х4. Примерно булевардите са чисти и сухи, а вътрешно кварталните са лед и преспи и е зор на задно. Всеки път спират и връщат назад или?
                              При бензиновата Киа съм забелязал, че не дава голяма разлика в разхода при еднакъв стил на шофиране, просто е по-тромава или по-пъргава. Пробвал съм я с 2 доста различни размера гуми и със включени и изключени хъбове, разхода е близък, динамиката осезаемо различна.
                              Не може динамиката да е различна,а разхода един.
                              Ако си на магистрала съм съгласен,но ако караш само градско ще развърташ предния мост,кардан и малко РК
                              на всеки светофар,или стоп.Не се заяждам,познаваме се!
                              Последно редактирано от georgipetkov64; 25-03-16, 20:40.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X