Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зъбно колело ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зъбно колело ?!

    Здравейте колеги,
    имаме един камион "АВИА" закупен нов 2000г, но от близо 2г имам проблем със скоростната кутия(която е на "КИЯ" и по точно с едно зъбно колело, което в БГ никой не се наема да изработи
    Това са върпосните зъбно колело и кутия...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:154.8 КБ
ID:5908532Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:161.4 КБ
ID:5908533Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:193.9 КБ
ID:5908531
    Питах за такова зъбно колело в "КИЯ" и след около 2-3 месеца търсене, че могат да ми доставят на цена около 2500евро с "DHL", което е неприемлив вариант и като така камиона се кара без 5 скорост.
    Някой идеи за изработка на въпросното зъбно колело има ли или евентуално, от къде са крали корейците въпросната скоростна кутия ?!
    Последно редактирано от caterpilar; 01-12-10, 17:11.

  • #2
    От: Зъбно колело ?!

    Идеята за изработка - ако зъбното колело е монолитен детайл, частта с по-малкия диаметър се прави с фреза, също приличаща на зъбно колело, но може да се окаже проблемно това че зъбите са наклонени. Другото, с по-големия диаметър, не е никакъв проблем. Друг начин аз поне не виждам, но и не съм спец по въпроса. Вероятно и точно заради това не се наемат да го правят - защото трябва специализирано оборудване и инструмент.

    Инструмента за нарязване представлява подоно нещо:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:!Buw59TwEWk~$(KGrHqQOKj4EvikVnUDSBMBqyfb0ZQ~~_3.JPG
Прегледи:1
Размер:23.6 КБ
ID:5232624

    Или по-скоро такова, заради наклопнените зъби:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:!B8sTTMQ!mk~$(KGrHqIOKnEEy0W-ZP43BM3)HeGPww~~_35.JPG
Прегледи:1
Размер:30.6 КБ
ID:5232627
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: Зъбно колело ?!

      Спарки, не е толкова просто, еле на фреза...
      По-лесно е да се направи съставно.
      Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
      Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

      Коментар


      • #4
        От: Зъбно колело ?!

        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
        Спарки, не е толкова просто, еле на фреза...
        По-лесно е да се направи съставно.
        Знам че не е. Малкото е проблема, или по-точно близостта му до голямото. Поне аз така го виждам. С тоя инструмент (втория), инструмента и детайла се движат съгласувано по обороти, а инструмента прави аксиални възвратно-постъпателни движение, като заедно с това се и върти. Не знам как се казва метода, ама съм го гледал на клипче.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Зъбно колело ?!

          Така е, но не става на фреза, а на зъбодълбачна машина. Нали се сещаш, че трябва оборотите да са съгласувани, което освен набор от дълбяци (модул, брой зъби и наклон), изисква и солиден набор от з.к., на лирата, на самата машина. За шлайфане на готовото з.к. и дума не може да става.
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #6
            От: Зъбно колело ?!

            Първоначално публикуван от caterpilar Преглед на мнение
            Здравейте колеги,
            имаме един камион "АВИА" закупен нов 2000г, но от близо 2г имам проблем със скоростната кутия(която е на "КИЯ" и по точно с едно зъбно колело, което в БГ никой не се наема да изработи
            Това са върпосните зъбно колело и кутия...
            [ATTACH=CONFIG]275284[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]275285[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]275283[/ATTACH]
            Питах за такова зъбно колело в "КИЯ" и след около 2-3 месеца търсене, че могат да ми доставят на цена около 2500евро с "DHL", което е неприемлив вариант и като така камиона се кара без 5 скорост.
            Някой идеи за изработка на въпросното зъбно колоело има ли или евентуално, от къде са крали корейците въпросната скоростна кутия ?!
            Питал ли си производителя на камиона? Понякога са изненадващо разбрани. 2500 евро за това колело ... даже нама да коментирам... накарай ги да ти дадат писмена оферта и я пусни в "Смях"
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              От: Зъбно колело ?!

              Ами не съм се свързал с производителя, с "КИЯ" комуникирам и с дилъра, от който съм купил камиона.
              Дилъра не става, нито сервиза, който осигуряваха, ще видя по някакъв начин все пак да се свържа и с производителя, но имайки предвид, че двигателя бил по патент на "Рено", кутията на "КИЯ" не съм оптимист за отговора.
              А иначе точно за по малкия диаметър е проблема, защото "нямало къде да излезне ножа", говорих с познат, който работи във фирма за корабни чаркове във Варна и той също каза, че няма да се справят, от друга фирма в Русе ми казаха, че евентуално в "Терем"-Търговище имат такава машина, но не са сигурни.

              Коментар


              • #8
                От: Зъбно колело ?!

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Така е, но не става на фреза, а на зъбодълбачна машина. Нали се сещаш, че трябва оборотите да са съгласувани, което освен набор от дълбяци (модул, брой зъби и наклон), изисква и солиден набор от з.к., на лирата, на самата машина. За шлайфане на готовото з.к. и дума не може да става.
                A, за фреза не съм отварял въобще приказка. Споменах единствено "специализирано оборудване", и имах в предвид точно това, което и ти. Изобщо не съм се заблуждавал че е лесна работа.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: Зъбно колело ?!

                  А в Бяла пита ли, поне на времето можеха да правят доста сложни колела?
                  Знам, че не съм цвете за мирисане, и характера ми не е златен, ма вчера една черна котка кат ми напрай път и си плю три пъти през рамото, зех да се замислям!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зъбно колело ?!

                    Бяла, варненско или русенско ?
                    Ако имаш координати ще съм ти благодарен да ги споделиш с мен и ще звънна да питам.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зъбно колело ?!

                      0888 603 451-Васил-прави зъбни колела,при него си правих ангренажното колело на ДВГ на джипа,но беше с един ред зъби-звънни и питай дали може да ти свърши работа.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зъбно колело ?!

                        Колега след като само този детаил е 2500 евро колко ще е скоротната кутия???А целия автомобил???Мисля,че има някаква грешка,може да не са разбрали за какво става въпрос.Потърси и на друго място.
                        0885719173-Красимир

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зъбно колело ?!

                          Благодаря taran, утре ще звънна.
                          Камиона го купихме за 52000лв и не че е логично, но за това зъбно колело доставката също беше някакви луди пари(в момента не помня колко), иначе дали съм сигурен или не че са ме разбрали не знам, но 2 месеца ни отне да установим с русенския представител на "КИЯ" номенклатурния номер на зъбното колело и предполагам, че са били наясно за какво отправяме запитване.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Зъбно колело ?!

                            Направата на това колело няма да е толкова трудна отколкото правилното закаляване на зъбите след това.
                            0885719173-Красимир

                            Коментар


                            • #15
                              От: Зъбно колело ?!

                              Виж тази фирма - http://www.radina-m.com/. На един мой бивш доцент е. Още тогава правиха всякакви зъбни колела, а от доста време изпълняват и поръчки за ZF.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X