Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зъбно колело ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Зъбно колело ?!

    Хубаво, но за единична бройка не знам дали си струва усилията и времето. А човекът иска да си ползва камиона в реално време. Аз лично бих се огледал за кутия със сходни параметри и присъединителни размери. Има много морги.
    Все пак ми е интересно, как именно 5-а скорост е изтръпнала. Обикновено дефектират по-ниските предавки.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #32
      От: Зъбно колело ?!

      Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
      Модел на кутията?В сервиза имам една.
      Това пише на табелата на скоростната кутия(KIA MT10 - това е записано ръкописно, от преди като сме търсили и не знам дали е вярно или не):
      P/No AD5003000
      Lo I No 80100069
      Speed 5TH
      Weight 76kg(dry)

      Сега чета записките и сме търсили:
      Зъбно колело 5 предавка междинен вал, 56 зъба
      Зъбно колело 5 предавка вторичен вал, 26зъба


      Питах и в "Радина М", но оттам ми казаха, че само съставно може да стане, така че отпада, тъй като и преди съществуваше, като вариант, но никой не искаше да гарантира, че няма да се изметне като се заварява.
      Идеята за друга скоростна кутия също не е за пренебрегване... Ще изровя някъде имахме схема на скоростната кутия с кое къде е разположено и ще я кача тук.
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от caterpilar; 03-12-10, 14:45.

      Коментар


      • #33
        От: Зъбно колело ?!

        До тук... Няма кой да направи това зъбно колело без да е от 2 части, така че търсим от сходна ск. кутия

        Коментар


        • #34
          От: Зъбно колело ?!

          Колега дали от някъква кия няма такава кутия.Иначе колелото ,незнам дали не би могло да се изготви като монолитна заготовка ,втория ред зъби като гледам са доста тънки и са прави-те са лесни на фреза с нормално оборудване става.Но другото ,по трудно.Предполагам на щос със кординат наклоняема маса може би да се измисли нещо,но ще е нестандартно и няма да е ефтино.самия нож.А за закалката,в Ботевград има доста добра лаборатория,правят анализ и цените са не лоши.около 15лв/кг. мисля беше цената.
          Но ако кутията не е много сложна с разни неща накичени по нея-превключватели,ретардери и т.н. наистина не е лошо да се мисли за смяна с друга.

          Коментар


          • #35
            От: Зъбно колело ?!

            Предполагам, че трудно ще се намери от кутия на "КИЯ", но знае ли човек... Предполагам, че "КИЯ" са я взаимствали от някъде въпросната скоростна кутия... Ако някой има идеи или насоки, моля да ги сподели

            Коментар


            • #36
              От: Зъбно колело ?!

              Първоначално публикуван от caterpilar Преглед на мнение
              Предполагам, че трудно ще се намери от кутия на "КИЯ", но знае ли човек... Предполагам, че "КИЯ" са я взаимствали от някъде въпросната скоростна кутия... Ако някой има идеи или насоки, моля да ги сподели
              При автомобилите и джиповете Кия и Хюндай взаимстват от Мицубиши,но за конкретния случай не се знае.Мицубиши май имат и малки камиончета...
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #37
                От: Зъбно колело ?!

                Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                При автомобилите и джиповете Кия и Хюндай взаимстват от Мицубиши,но за конкретния случай не се знае.Мицубиши май имат и малки камиончета...
                И доста от Мазда. Поне на Спортоджа ми, май такъв е мотора. Казвам май, че още не мога да го открия по каталозите, а слухове разни.

                Коментар


                • #38
                  От: Зъбно колело ?!

                  Обади се утре.
                  Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                  Grand 3.1TD
                  0898 620 306 Стоян

                  Коментар


                  • #39
                    От: Зъбно колело ?!

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Азотиране или циментация. Съмнявам се да стане с просто закаляване. Всъщност, до колкото знам поне за азотиране има хора в час. Въпроса е да се стигне до това.
                    Има има при мен са създателите на технологията . http://www.efttom-ion.bgcatalog.com/
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Зъбно колело ?!

                      Преди 5-6години пращах в София едни разпределителни валове за азотация,може и при sek.1 да са правени,О.Атанасов се зае с проблема носи ги някаде-станаха перфектни.Доколкото знам и в Габрово някаде упражняват същата дейност.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Зъбно колело ?!

                        Разработката на тая технология започва в края на седемдесетте години на миналия век продадени са доста такива установки по страната и извън нея. Колко са оцеляли по страната не знам.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Зъбно колело ?!

                          Към колегата пуснал темата - успя ли да си решиш проблема? Аз се опитвам да разбера дали следните 2 зъбни колела могат да бъдат изработени, преди да ги поръчам директно от "извора". Знам, че така от разстояние е трудно, но все пак по преценка на разбиращите - "правимо" или "мисия невъзможна"?

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06.jpg
Прегледи:1
Размер:125.2 КБ
ID:5459832

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07.jpg
Прегледи:1
Размер:65.2 КБ
ID:5459833

                          При втората снимка ми трябва лявото колело, но с височината на дясното. За съжаление и мостра не мога да набавя, а знам само, че в диаметър са еднакви. Има ли възможност на база на предавката липсващите данни за изработка да бъдат сметнати по някакъв начин? Дясното колело е налично и може да бъде дадено за мостра.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Зъбно колело ?!

                            Обади се на ГЕОРГИ ВИЧЕВ 0888 704 459. Човека е в Русе и изработва всякакви зъбни колела. Кажи му, че телефона го имаш от Асен Георгиев.
                            За него тайни в зъбните колела няма! Каквото ти трябва - това ще направи.
                            АИГ-Заваряване ООД
                            Производител на заваръчни апарати "DEL"
                            http://www.aigwelding.com
                            0889 522 036

                            Коментар


                            • #44
                              От: Зъбно колело ?!

                              темичката е стара, но ще споделя един друг вариант, който успешно работи на един струг вече 4-5 години. Един приятел купил струг в англия и при тестове разбра че едната скорост липсва. направо нямаше парче от зъбчатка. След много неуспешни опити за намиране на това зъбно колело - взе да експериментира.
                              С телоподаващо го дигна над правилния диаметър, на струга опили излипшъка, и много бавно и методично изпили зъбите с камъче за пилене на дрелка и пиличка. Цялата изтория е за няколко вечери в гаража. Интересното е че по закалената част на цялото колело е била новата - старата е била доста по мека. После прати колелото за цялостна закалка. Стана по-добре от оригинал.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Зъбно колело ?!

                                Първоначално публикуван от vitasik Преглед на мнение
                                темичката е стара, но ще споделя един друг вариант, който успешно работи на един струг вече 4-5 години. Един приятел купил струг в англия и при тестове разбра че едната скорост липсва. направо нямаше парче от зъбчатка. След много неуспешни опити за намиране на това зъбно колело - взе да експериментира.
                                С телоподаващо го дигна над правилния диаметър, на струга опили излипшъка, и много бавно и методично изпили зъбите с камъче за пилене на дрелка и пиличка. Цялата изтория е за няколко вечери в гаража. Интересното е че по закалената част на цялото колело е била новата - старата е била доста по мека. После прати колелото за цялостна закалка. Стана по-добре от оригинал.

                                Усети ли се колко глупости написа във поста си?Тая "прецизна" предавка може да работи адекватно на роначка за царевица,просто няма начин да се получи,ако е да се търкалят колелетата само,става.
                                Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X