Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    А някой пробвал ли е с 2 компресора свързани заедно с нещо като тройник в който да се включва маркуча на пистолета? Имам 2 компресора Райдер 24л от най-малките и ми се върти нещо подобно като идея...Ще поразпитам из магазините за всеки случай

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Първоначално публикуван от stypkata Преглед на мнение
      А някой пробвал ли е с 2 компресора свързани заедно с нещо като тройник в който да се включва маркуча на пистолета? Имам 2 компресора Райдер 24л от най-малките и ми се върти нещо подобно като идея...Ще поразпитам из магазините за всеки случай
      По смислено ми се вижда да ги вържеш към по-голям ресидър,но трябва да сложиш в схемата и възвратни клапани.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Директно на тройник не бих ги пробвал. Както казва taran, добавяш още една бутилка, като вкарваш двата компресора в различни входове и от трето място вадиш маркуча за пръскане. Монтираш два възвратни клапана за бойлер, но търсиш от тези с металните части, за да не се стопят от високата температура. Може и да успееш да докараш 220-230литра дебит с двата. Ще може да пръскаш, но с уговорки.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Може да пробвам с някоя стара бутилка от АГУ ,ще видя какво ще намеря

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Бихте ли си казали приказката по тая тема?
            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=182728
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Двойно лепящото на 3М може да се купи от Англия.Не знам само колко ти е спешно.

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                Двойно лепящото на 3М може да се купи от Англия.Не знам само колко ти е спешно.
                Дай някакъв линк, ако имаш предвид конкретен магазин. Опитите ми засега са безуспешни. Не съм чак преритал, ама и не ми се чака чак месец да дойдат нещата от САЩ например. В САЩ има всичко, и мога да го напазарувам.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Писах ти.

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Благодаря.

                    Ама... тясно ми е. Трябва ми 9 или 12мм. Иначе пича го продава със все праймера - чак сега се загледах в тая подробонст. За тая цена е пърфект.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      За занимаващите се с автобоядисване - линк към техническата документация на една камара фирми, производители на материали за боядисване, но както се досещате на руски:

                      http://sam-avtomaster.com/index.php/tecnichka
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Здравейте колеги, от едно известно време практикувам автобояджийство по мойте автомобили и тук там на някой закъсал приятел. Като цяло доста добре се получават нещата, но имам проблем с напасването на цветовете. Примерно отиваме в магазин за бои, правят ми боята по кода, на сравнение изглежда абсолютно еднаква, но повечето пъти след като я положа и лакирам след това или е по светла или по тъмна от съседния детайл. Гледал съм в интернет туториъли за блендване на съседния детайл, но какво се прави в случай че клиента не иска да дава пари и иска само конкретен детайл да се направи? На какво се дължи разликата светлостта? Предполагам че бъркам в полагането на базата? Много благодарен ще бъда ако някой помогне за да подобря качеството на крайния резултат.

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Металиците,не рядко се влияят от налягането с което ги пръскаш.Намери си един редуцир с манометър които се слага на пистолета.Преди да боядисваш направи тесткарта след като наситиш цвета нанеси на картата една изравнителна ръка на 2,5 после облепи половината карта и нанеси още една изравнителна,но на 1,5.Не при всички но при доста цветове,особенно сребристите като разлепиш картата изглежда сякаш си пръскал две различни бои.
                          Обикновенно се препоръчва нанасяне на металика на около 2 атмосфери.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            Да уточня, че условното налягане, което е цитирал taran, зависи от пистолета с който се работи - конвенционален или HVLP, като при конвенционалния е доста по-високо.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • Здравейте и от мен. И аз като новак искам да задам няколко въпороса. Не разбрах колко пистолета ми трябват-1 за основа и 1 за боя и лак, или по един за двете.Също така ако някой може да ми състави един списък с нужното- какъв компресор и какви пистолети, китайски става ли за основата, за лака и боята. Какъв възможно най-добрият за до към 1000 лв, ако някой може да даде линкове, ще съм благодарен. Целта е да мога да си боядисам калник и 2 брони, но ако се наложи тези инструменти да могат да послужат за пребоядисването на цяла кола.

                              Имам още няколко въпроса ако някои има желание да отговори
                              1-Може ли една кола да се боядиса част по част и да се пастира/полира и да не и личи
                              2-Може ли да се боядиса кола добре във помещение което е предварително изчистено измито намокрено без вентилация
                              3-Може ли да се боядиса детайл добре във помещение което е предварително изчистено измито намокрено без вентилация
                              4-Може ли да се импровизира със нормална работилница да се обвие от вътре във найлон и да се монтират някак си вентилатори нещо такова http://www.wikihow.com/Create-a-Pain...in-Your-Garage
                              Благодаря предварително
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 14-08-14, 09:17.

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Компресор,колкото по-голям толкова по-добре.За филер/шприц пистолета е препоръчително да е с дюза 1.8-2 ,а за база и лак с дюза 1.2 до 1.5.
                                От китайските има едни-Аурита.Не съм ги ползвал,но изглеждат прилично направени.Ако ти се харчат повечко пари за пистолет, излизат употребявани Сати и Де вилбис.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X