Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Здравейте колеги, имам няколко въпроса за боядисването. За да ви улесня може да ми отговаряте с ДА и НЕ. Прочетох темата, определено много е полезна! Та така ето ми и въпросите.

    1- Задължително ли е да се пръска шприц кит(основа за боята), дори когато повърхността, която ще боядисвам няма нужда от изчукване и китосване а само се сваля старата боя до загуба на блясъка и пръскам направо с новата боя или първо основа задължително и после боя?

    2 - Трябва ли при нанасянето на всеки следващ слой независимо основа или боя предишният слой да е напълно сух?

    3 - Трябват ли задължително печки за сушенето на основата и боята или може и без, като разбира се се изчаква повече да изсъхне от самосебе си?

    4 - Към този пистолет Девилбис ГТИ Про Клеар с дюза Т2 1.3мм, може ли да си купя и допълнителна дюза Н1, която уж по каталозите е стандартна за този пистолет за основи и филер. Целта ми е да мина с 1 пистолет за двете неща, с 2 дюзи.

    За сега май е това, другото ми е ясно горе долу и най - вече теория и практика му е майката. Поздрави!
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      1.Филера е необходим върху кита и преходите.Ако старата боя е добра само матирай.
      2.Това е субективно,за базата е добре да е изсъхнала,да може да се пипа,за лака-трябва да е полу сух...като го пипнеш да лепи но да не се влачи.Трудно е да се обясни.
      3.Ако под печка имаш впредвид инфраред,не е необходимо.Добре е в помещението да е около 20 градуса.
      4.Незнам дали няма да си съсипеш пистолета.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Колегата ти е отговорил вече.И аз не бих пръскал с този пистолет шприц-кита.Купи си един евтин за 30-40лв и с него си шприцовай.
        878940653

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Реших да си пребодяисам рамката на мотора,изтърках я с телена четка където имаше ръжда и после я минах на водно обаче след като измих хубаво рамката с топла вода след водното като изсъхна се почви ръжда.Какво да правя,така ли да боядисвам върху прясната ръжда или да се опитам да я махна?
          0 8 76 36 8 542

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Тръкни я леко с шкурка и после не с вода а със спирт. После грунд и боя.

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
              Реших да си пребодяисам рамката на мотора,изтърках я с телена четка където имаше ръжда и после я минах на водно обаче след като измих хубаво рамката с топла вода след водното като изсъхна се почви ръжда.Какво да правя,така ли да боядисвам върху прясната ръжда или да се опитам да я махна?
              На водно се търка шприца/грунда,преди боята .Рамката я изтъркаи на 220-240,мацни и един епоксиден грунд и тогава боядисвай.
              Обезмасляваи с обезмаслител,кореселин(преди грунда) или спирт.
              Успех.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Здравейте, да споделя и алтернативен начин за нанасяне на шприца. Така си направих броните. Та, готовата- изтъркана на 320 шкурка и обезмаслена повърхност нанесох шприца(грунда) с дунапренено валяче. Минах му три ръце. След като изсъхна тръгнах да го търкам с 500 на сухо, но много бързо се пълни. Имах 320 останала и върти с нея до изхлаждане. Претърках с 500 на бързо. Врътнах водна 600 и стана джам. Сега стана време за боята. База и лак. Благодарение на темата събрах доста информация, относно нанасянето на боята. Благодарности на всички! Разполагам с компресор- огрооомен, то това е в едно хале. Пистолет намерих от един приятел. Въпрсът ми е: В халето температурата е като навън т.е. 4-5 градуса, да предположим. Удачно ли е да пръскам или не?

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  По-скоро-не.ТЕ и химиите си имат работна температура-18-25 градуса.Базата може и да я закрепиш някак,но лака....
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Има разни втвърдители за студено, но след това почваш да се чудиш кога ще започне да се лющи. Най-добре при 20-тина градуса.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Благодаря за съветите момчета! То се е видяло- ще ги кача, както са си на шприц, пък напролет ще ги сваля и на боя.

                      Успех!

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Колеги някой да има на идея от къде да намеря нитро целулозна боя, трябва ми такава като в спрей-кеновете, само че в кутия
                        Иво Георгиев
                        Gworkshop

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Първоначално публикуван от Ivo Georgiev Преглед на мнение
                          Колеги някой да има на идея от къде да намеря нитро целулозна боя, трябва ми такава като в спрей-кеновете, само че в кутия
                          Вече няма от къде.Кажи за какво ти трябва,има други варианти.
                          878940653

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            Основно я ползвам за това https://www.facebook.com/Gworkshop , но за сега не съм намерил друг заместител. Матовата не ми вържи работа.
                            Иво Георгиев
                            Gworkshop

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Първоначално публикуван от Ivo Georgiev Преглед на мнение
                              Основно я ползвам за това https://www.facebook.com/Gworkshop , но за сега не съм намерил друг заместител. Матовата не ми вържи работа.
                              А ами то това си е най обикновенна база.Много фирми е продават,при вас неможе да няма в автобояджииските магазини.Сега е модерно да се нарича конвенционална.
                              878940653

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                Първоначално публикуван от Георги Преглед на мнение
                                А ами то това си е най обикновенна база.Много фирми е продават,при вас неможе да няма в автобояджииските магазини.Сега е модерно да се нарича конвенционална.
                                Точно,ако няма да я лакираш,може да добавиш до 15 % втвърдител,уж я прави по устоичива.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X