Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стъпки при боядисване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стъпки при боядисване

    Гледах ги китайките пистолети и много бояджии ги хвалят, не са лоши, сигурно са и по добри от Ковофиниша, но ми е мерак да му намеря игла и да видя как ще пръска. Иначе повече от 40-50лв за друг Ковофиниш не ми се дават

    Коментар


    • От: Стъпки при боядисване

      Ето в тази обява има още един http://prodavalnik.com/predlagam-sto...bita-i23290357 ,цена няма,но можеш да го прозвъниш.
      Има и някакъв Девилбис за 120,пак без снимка.
      ПП,объркал съм се-ковофинишът бил 329 лв.
      Последно редактирано от taran; 16-05-13, 21:34.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • От: Стъпки при боядисване

        Утре ще звънна да питам за цената. Мерси много за линка

        Коментар


        • От: Стъпки при боядисване

          Колега, иглата върви в комплект с дюзата. Първо виж размера на дюзата и после търси игла. В магазини "Мр. Бриколаж" продават доста видове пистолети на цени от 40-100+лв. и даже не всички са китайски. Има френски и испански, както и ремонтни комплекти от дюзи и игли. А пълния ремкомплект се състои от дюза, игла и разпръсквач. Успех в търсенето!
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • От: Стъпки при боядисване

            Разбрахме се за цената на Ковофиниша и утре е при мен. Благодаря много на колегата taran за намерената обява в продавалник

            Коментар


            • От: Стъпки при боядисване

              Първоначално публикуван от dovizioso Преглед на мнение
              Разбрахме се за цената на Ковофиниша и утре е при мен. Благодаря много на колегата taran за намерената обява в продавалник
              Няма защо,дано ти върши работа.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • От: Стъпки при боядисване

                Здравейте,някой може ли да обчсни за "смукването" от какво се получава точно и какво се прави за да се избегне "смукване"

                Коментар


                • От: Стъпки при боядисване

                  Работа с едра шкурка, неизсъхнал кит, лошокачествени материали. Употребявай качествени материали, изпичай кита или го оставяй да изсъхва много хубаво, завършвай шлайфането на детайла преди нанасянето на шприца с Р320 на "кръгла машина", нанасяй две или три тънки ръце шприц, изчаквай го 24 часа или го изпичай и него, минавай го на водно с 1000 и шансовете да не всмукне стават все по-големи.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • От: Стъпки при боядисване

                    Благодаря за отговора Коко, нали знаете, че всеки иска бързо да му стране колата и от бързане се получават неизсъхналите кит или шприц кит, да не говориме, че през зимата трябва и повече време за работа. Аз иначе преди шприца минавам с 400 водна, а след шприца с 800 водна, това добре ли е или бъркам?

                    Коментар


                    • От: Стъпки при боядисване

                      Здравей, колега! Нали знаеш, че за бързането има много поговорки? ВЕрвай ми, всички те отразяват точно нещата от живота. Та ако някой много бърза, по-добре ти му дай 20лв, за да си потърси друг майстор. Когато поемаш ангажимент за срок на изпълнение, трябва да знаеш и с какво качество ще бъде свършената работа. Предполагам си установил, че скоростта на подготовката за боядисване зависи много от това как е изчукан детайла. Ако налагаш дебели пластове кит, за да вадиш ръцете на тенекеджията, забрави за качество. Дори на издаването колата да е "трепач", след 2-3 месеца пак ще всмукне. За съжаление трябва да кажа и това, че без истинските инструменти също заставаш на ръба на оцеляването като "майстор". Не знам с какво работиш, но ако нямаш ротационен ексцентрикшлайф, направи и невъзможното, за да си купиш дори едно "Метабо" на 150мм. За по-студено време може да грееш кита и с пистолет за горещ въздух, но без да прекаляваш, за да не се деформира детайла. Може да си направиш и стойка с 4 или 6 инфрачервени лампи за отглеждане на пилета. Не са като истинските лампи за изпичане на детайли, но не са и на тяхната цена. А при шкурките, за да извадиш наистина всички "деруги" от кита, трябва да вървиш от едро към ситно и то с горе-долу близки номера. Примерна схема - 100, 150, 180, 240, 320. До 240 включително на сухо с трупче или ренде и задължително с контрола. 320 или 400 на кръгла машина и пак задължително с контрола. Преди шприца не виждам нужда от водна шкурка. Самия шприц след изсъхването отново се минава на сухо с машината и 400 с напръскана контрола. След това идва водното с 1000 и много вода. Желателно е шкурката да е на трупче а не на ръка, за да не остават "пръстчета" по готовия детайл. С 800 може да минаваш пластмасовите детайли(брони, спойлери, огледала и др.). Верно, че може да ти се види трудно започването на работа с Р100, но и това намалява многократно появата на деруги и липса на гланц на финала. С риск да се повторя, ще ти кажа отново, че пътят към "чист" детайл минава през доброто сушене и ситната шкурка, но това е решаващо само ако ползваш поне малко по-качествени материали. Надявам се, че написаното от мен няма да прозвучи като поучаване. Споделям опита си в работата с клиенти и автомобили.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Стъпки при боядисване

                        Коко, извинявай за лаишкия въпрос, но какво значи "контрола"?

                        Никога не съм боядисвал, и вероятно няма и да боядисвам никога в тоя живот.
                        Въпроса ми е от чист интерес само.

                        Коментар


                        • От: Стъпки при боядисване

                          Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                          Коко, извинявай за лаишкия въпрос, но какво значи "контрола"?

                          Никога не съм боядисвал, и вероятно няма и да боядисвам никога в тоя живот.
                          Въпроса ми е от чист интерес само.
                          Пръскаш с нещо върху китосаното за да изпъкнат неравностите
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Стъпки при боядисване

                            Да, с две приказки е така. В случая, по-важното е, че контролата ти позволява да си убеден, че си минал целия детайл с дадения номер шкурка. За контрола може да се ползва силно разредена база, която се пръска с пистолет или направо флакон с черен мат за брони, да речем на Боди.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Стъпки при боядисване

                              Разбрах каква е идеята.
                              Благодаря.

                              Коментар


                              • От: Стъпки при боядисване

                                То,при приблизителна цена от 5-6 лв за контрола на Боди,не си струва да ползваш матов спрей,щото контролата е по-суха и не замазва шкурката при първоначалното шлайфане.
                                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X